dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odstępstwo a zgoda sąsiada?

    Jak to jest. Czy mając zgodę na odstępstwo od warunków zabudowy muszę mieć zgodę sąsiada aby uzyskać pozwolenie na budowe? Chodzi o to, że mam fundamenty na 1m od granicy z sąsiadem.
    Po 24 lutego zalewamy strop nad piwnicą ))

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    B.Sz.

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Przepraszam, że ja nie z odpowiedzią tylko z małym, skromnym pytankiem...
    Otóż, w jaki sposób (zgodnie z prawem) załatwić zgodę na odstępstwo od warunków zabudowy?
    Nasza działka-im dalej w głąb-tym jest bardziej wąska.No i nasza wymarzona chałupka nie spełnia, w jednym rogu, wymogu 4-metrowej odległości od granicy działki.Okien nie możemy tu zlikwidować, przeciwległa ściana jest na styk (tzn. nie możemy przesunąć całej bryły budynku), sąsiad się zgadza - i tylko gmina nie da pozwolenia. Każą nam pisać do Ministerstwa o zgodę.
    Tylko, cholerka, nie mamy kogo podpytać co we w tym Ministerstwie trzeba złożyć żeby dali zgodę jak najszybciej???

  3. #3

    Domyślnie

    Ja załączam mapkę do celów opiniodawczych, nieważne już pozwolenie na istniejący już fundament, mapkę zagospodarowania terenu, oraz opinię eksperta, którym może być dowolny architekt/projektant. Są to załączniki do podania, które ja u siebie składam do Starostwa Powiatowego. Podanie zawiera prośbę o odstępstwo i dalej zajmuje się tym Starostwo, tzn. pisze odpowiedni wniosek do Ministra. Do Ministra może pisać tylko organ a nie osoba prywatna (tak mnie poinformowano).

    I jeszcze jedno pytanko: ile się czeka od momentu złożenia wniosku do starostwa o odstępstwo, do momentu uzyskania odpowiedzi? Wiem, że starostwo przekazuje dalej wniosek do ministra, ale jak długo to może trwać?
    Po 24 lutego zalewamy strop nad piwnicą ))

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi odpowiedzieć? Czy mając odstępstwo od war.zab. muszę mieć zgodę sąsiada?
    Po 24 lutego zalewamy strop nad piwnicą ))

  5. #5

    Domyślnie

    SX_,

    Chyba nie od war.zab., a od warunków technicznych...

    Formalnie zgoda nie jest wymagana, a nawet jest zbędna i nie powinna mieć wpływu na decyzję. Ale decyzję podejmują urzędnicy. Może im być łatwiej dać pozytywną decyzję, jak będą widzieć zgodę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony