dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie Re: Jaką wybrać wiertarko-wkrętarkę ?

    Cytat Napisał T-rex
    Chce coś dobrego makrowego. Ale jak zobaczyłem na stronei boscha ze najtansza to cos 850 zl - a gorna granica to kolo 3 tys. to sie gorzej poszczulem

    makita widze kolo 400 stoi ...

    jakie macie urzadzenia ? ile kosztowały ? i czy polecacie je ?
    Ja już miałem kilka i:
    - takie tanie z marketów nic nie warte
    - McAlister - dobra jakość jak za tą cenę ale do majsterkowania
    - Bosch zielony (nie pamiętam modelu - 12V) - ok do majsterkowania, brakuje obrotów do wiercenia bo 1 bieg

    W tych najtańszych akumulator wytrzymywał rok, w firmowych 3-4 przy sporadycznym użytkowaniu (powiedzmy raz na tydzień).

    Ostatnio kupiłem Bosch niebieski GSR 14,4-2. To taki prawie podstawowy model z serii profesjonalnej. Jest przepaść między nim a tym co miałem. Duża siła, dwa biegi, obroty do 14k rpm, automatyczna blokada, szybka elektroniczna ładowarka no i dwa akumulatory. No i cena jak na taki sprzęt rewelacyjna (coś 370zł netto). Nadaje się nie tylko do majsterkowania ale i pracy ciągłej co przy budowie się przydaje.

  2. #22

    Domyślnie

    Mam wkrętarkę na akumulator. Jak go używałem do przykręcania płyt GK to było OK.

    Natomiast jak próbowałem tym przykręcać sztachety w płocie, to była porażka. Po prostu nie dawała rady, wkręcać wkrętów o średnicy jakieś 4 mm ze specjalnym skrzydełkami do przewiercania się przez sztachetę.

    Kupiłem wkrętarkę zasilaną na 220V i dopiero wtedy udało mi się zacząć przykręcać sztachety. Dlatego radzę rozważyć sprzęt na 220V.
    Ja nabyłem ExpertModeco za 190 kilka tysięcy wkrętów wytrzymała i działa dalej, ale coś tam w niej zaczęło skrzypieć (dokładnie w głowicy). Może to już jej kres, albo jeszcze wytrzyma kilka tysięcy wkrętów.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał faflusniak
    Po prostu nie dawała rady, wkręcać wkrętów o średnicy jakieś 4 mm ze specjalnym skrzydełkami do przewiercania się przez sztachetę.
    Samowiercące. U mnie z wkrętarką 18V, wkręty ~3mm, przez ściankę rurki
    2 mm szły bez problemu.

    Cytat Napisał faflusniak
    Ja nabyłem ExpertModeco za 190 kilka tysięcy
    Znaczy całą markę nabyłeś ?
    MSPANC

    Pzdr

    JKK

  4. #24

    Domyślnie

    190 tysięcy... Chyba rzeczywiście przepłaciłem :o

    Przy kręceniu nie było problemu z 2 mm profilu metalowego, tylko wkręty grzęzły w desce olchowej. Może miałem kijowe wkręty. Próbowałem różnych sposobów rodem z poradnika babci - maczałem w oliwie albo ludwiku. Dopiero czerwone cudo z Leroy Merlin o mocy 450 dało radę.

  5. #25

    Domyślnie

    Einhell za 120zł - do prac amatorskich super.
    Moja żoneczka do naszego synusia:
    - "Poniedziałek- lekcje, karate, angielski, kółko informatyczne. Sam widzisz, że za dużo. Coś musimy wyeliminować. Co skreślamy ?"
    synuś: - Lekcje !!!!

  6. #26

    Domyślnie

    Jak ma być super jakośc to DeWALT, sprawdzona. Wersje europejskie są bardzo dobrej jakości.
    Jak ma byc popularna to Einhell, idealna proporcja ceny do jakości.
    Pozdrawiam.
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  7. #27

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF
    Milawukee V28 z ogniwami litowojonowymi

    uzywam 4ty rok

    niedozajechania
    a co powiesz o modelu V18? duzo gorsza bedzie?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mamy Dedre z dwoma akumulatorkami kupioną w Castoramie za bodajże chyba 100 albo 200 zeta (już nie pamiętam dokładnie).... padła po zrobieniu drewnianej barirerki na balkonie ....ale.... zawieźliśmy ja do Castoramy i wymienili od razu na nową
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #30

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na małą uwagę dot. łatwości wymiany wkrętarki na nową...


    Wkrętarka Chinex - 100zł
    Wymiana po zepsuciu - 0zł
    Widok miny wkręcającego w momencie, gdy stoi się na 4m drabinie pod okapem z jedną ręką na drabinie, w drugiej ww. wkrętarka, ostatki sił, bardzo ważny ostatni wkręt i w tym momencie pada nam Chinex - BEZCENNE *


    (*) - sytuacja podana jako przykład. Chciałem tylko zauważyć, że często awaria sprzętu to nie tylko sam sprzęt, ale i to, czego w danym momencie nie można nim zrobić...
    Pozdrawiam,
    Krisker

  11. #31

    Domyślnie

    Kinzo 12V, 2 aku, Liroy Merlin.
    Kupiłem sobie ale jakiś fachowiec mi za...ł. Został mi zapasowy aku, więc kupiłem 2 raz to samo. Teraz mam 3 akumulatory i 2 ładowarki
    Kosztowała coś ok. 130 zł. Na warunki amatorskie świetnie się spisuje. Uważam, że to narzędzie jest tak nieodzowne w domu jak młotek i kombinerki.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  12. #32

    Domyślnie

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  13. #33

    Domyślnie

    Z tanich najdłużej służą Skile - Einhele się dawno porozlatywały, a Skile nie wykazują znaków zużycia, nawet akumulatory po 3 latach trzymają jak nowe. MacAlister - ładna jednorazówka, już Einhell znacznie wytrzymalszy.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam. Podpowiedzcie, która wiertarko-wkrętarka aku będzie lepsza do majsterkowania/prac przydomowych???

    https://www.praktiker.pl/produkt,521...ps2_144v.hhtml

    http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...858661211.html

    Dzięki za opinie

  15. #35

  16. #36

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Żadna z powyższych. Z powodu braku akumulatora Li-Ion
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #38

    Domyślnie

    Rozumiem. Nie patrząc na baterie, tylko firmowo, żeby było na dłużej?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Patrząc na firmę, to z powyższych B&D (nie wiem, co pokazuje link z praktikera, otwiera się na stronie głównej sklepu).
    Ale rodzaj akumulatora zwłaszcza przy domowym (a więc sporadycznym) użytkowaniu jest ważny i od tego bym temat zaczynał. Wkrętarka z klasycznym akumulatorem niklowokadmowym przy domowym użytku po roku najdalej po dwóch będzie już tylko wiecznie rozładowanym klamotem, który trzeba naładować przed jakąkolwiek robotą.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #40

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu: który z Chińczyków ma większą szansę dłużej posłużyć w domowych/amatorskich warunkach, Hecht czy Bawaria (podmarka Einhella)?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony