dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 146
  1. #1

    Domyślnie dzika trawa zamiast trawnika

    Znacie jakiś sposób na niechcianą tzw. dziką trawę, która zagłusza tą rekreacyjną dopiero posianą. Nie chodzi mi o perz, tylko tą trawkę co to ubogi ma system korzeniowy, lekko czerwona przy korzeniu, a płoży się jak urośnie - często ją można spotkać na piaskach.
    Wiem że najskuteczniej zniszczy ją pielenie, ale po weekendzie opieliłam tylko około 30 m2, a pozostało jeszcze 1500 - co robić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Czy to pewne że to trawa?
    Odsyłam do atlasu chwastów na stronie www.ior.poznan.pl wtedy będzie łatwiej coś poradzić

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Po oglądnięciu całego atlasu z chwastami stwierdzam, że może pięciu roślinek nie widziałam na mojej działce. Ależ mam bogatą kolekcję roślin. Gdyby ktoś chciał - oddam za darmo bądź wymienię na te, których nie mam.

  4. #4

    Domyślnie

    spojrzyj na mój post w tym dziale :"jednoliścienny chwast zaatakował trawnik" .tam umieściłam zdjęcie paskudztwa które mi sie rozpleniło na wysianym trawniku, z opisu bardzo przypomina Twoją roślinkę, a co najgorsze to nie trawa , tylko paskudny chwast , na który nie ma wybiórczego sposobu, to co go niszczy załatwia też trawę

  5. #5

    Domyślnie

    A co go niszczy???. ja mam wszędzie- w kwiatach, na warzywniku.
    Pięlę ale to chwaścisko jak poczuje wodę natychmiast wychodzi.

  6. #6

    Domyślnie Nie poielę i nie zamierzam tego robić .

    Wokoło mam puszczę , pełno róznych pyłków i innego tałatajstwa lata i nie będę walczył z wiatrakami - łąka jak kwitnie też jest ładna a pola golfowego nie mam zamiaru robić . Koszę raz na 10 dni i po kłopocie - od razu tez przy okazji koszenia przelatuję kosiarką po krecich kopcach i jest prawie równo .
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  7. #7

    Domyślnie

    Popieram,naturalne ogrody są piekne i takie "NASZE",tez taki urządzam, trawa jest siana ale rośnie z chwastami,koszona, kwiaty, krzewy ozdobne.Niestety chwasty w warzywniku trzeba tepić,a jest to zajęcie na cała wiosną.Wyczytałam że nazywa się "chwastnica".

  8. #8

    Domyślnie Re: Nie poielę i nie zamierzam tego robić .

    Cytat Napisał rml2
    Wokoło mam puszczę , pełno róznych pyłków i innego tałatajstwa lata i nie będę walczył z wiatrakami
    ja niestety też w sąsiedztwie mam 2 niezagospodarowane jeszcze działki z chwastami po pas

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj
    Popieram,naturalne ogrody są piekne i takie "NASZE",tez taki urządzam, trawa jest siana ale rośnie z chwastami,koszona, kwiaty, krzewy ozdobne.Niestety chwasty w warzywniku trzeba tepić,a jest to zajęcie na cała wiosną.Wyczytałam że nazywa się "chwastnica".
    A propos chwastnicy - niestety ten problem będzie się teraz nasilał - to bardzo uciążliwy chwast np. w kukurydzy a radą na niego były wycofane preparaty triazynowe - np symazyna i atrazyna. Są zakazane w Unii bo bardzo długo zalegają w ziemi.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Fantastyczny ten atlas chwastów!

    Dzięki wielkie Wciornastek.

    Ja zlokalizowałam u siebie najwięcej chwastnicy jednostronnej mam też perz, marunę bezwonną, rdest powojowaty i rzodkiew swirzepa.
    Powiedz jaka mieszankę do oprysków na to dziadostwo zastosować?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    Fantastyczny ten atlas chwastów!

    Dzięki wielkie Wciornastek.

    Ja zlokalizowałam u siebie najwięcej chwastnicy jednostronnej mam też perz, marunę bezwonną, rdest powojowaty i rzodkiew swirzepa.
    Powiedz jaka mieszankę do oprysków na to dziadostwo zastosować?
    Rdest powojowaty jest bardzo trudny do zwalczania i pewnie będzie konieczne kilka oprysków. Z świrzepą nie ma problemu. Zacznij od popularnego Starane lub chwastoksu a potem pomyślimy o czyś typowo na rdest.

  12. #12

    Domyślnie

    Atlas chwastów - świetny! Trzeba uczciwie przyznać.
    Ale na moim trawniku jest jeszcze większy asortyment. Widzę, że nawet uczeni nie wiedzą jakie cuda u nas na trawnikach rosną.
    Mam wszystkie rodzaje chwastnicy i jeszcze coś, co jest do niej podobne ale ma inne kłoski. Na koncach każdego ramienia ta "rozgwiazda" wypuszcza pędzelki!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    no to ja tez popatrze co u mnie rosnie razem z trawką...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    no wiec tak...komosa , fiolek, chwastnica- o rany a myslałam ze to dzika trawa rdest plamisty ( ale to wyrywam na biezaco ( ale ciekawostka przed posianiem trawki miałam okazuje sie wszystkie rodzaje rdesta ( czy rdestu)

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie tylko fiołek nie rośnie, natomiast mam na trawniku bratki!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cieszę się że przypadł wam do gustu atlas chwastów. Muszę poinformować kolegów, że zrobili fajną rzecz. Na tej samej stronce jest też wykaz zarejestrowanych środków ochrony roślin ( zprawej ikonka) i do tego fajna stronka z linkami do szkodników krzewów i drzew ozdobnych (z lewej strony to o owadach w miastach)

  17. #17

    Domyślnie Nowy trawnik

    Witam
    Posadziłem trawnik, pieknie wschodzi, ale razem z trawa wschodza rozne chwasty dwulisciaste.
    Pytanie kiedy [przy jakiej wysokosci nowej trawy] i czym opryskac nowytrawnik, aby zniszczyc chwasty, a trawa została w całosci i rosła sobie dalej?

  18. #18

    Domyślnie Re: Nowy trawnik

    Cytat Napisał Se
    Witam
    Posadziłem trawnik, pieknie wschodzi, ale razem z trawa wschodza rozne chwasty dwulisciaste.
    Pytanie kiedy [przy jakiej wysokosci nowej trawy] i czym opryskac nowytrawnik, aby zniszczyc chwasty, a trawa została w całosci i rosła sobie dalej?
    Po pierwszym drugim koszeniu możesz już spokojnie pryskać. Ewentualnie po pierwszym koszeniu rozrzuć jakiœ szybko i krótko działajšcy nawóz.

  19. #19

    Domyślnie zachwaszczony nowy trawnik

    pospieszylimy się i zamiast załatwić najpierw chwasty a potem siać trawę posialiśmy odrazu trawkę, która teraz ładnie w równej proporcji z chwastami rośnie...lebioda,i wiele mi nieznanych chwastów jeden obok drugiego...słyszałam , żeby nic nie robić tylko kosić...na środki wszelkie ponoć za wcześnie....jak sobie poradziliście z taką sytuacją?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    słyszałam , żeby nic nie robić tylko kosić...
    Bardzo dobrze słyszałaś.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony