dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie firmy ochroniarskie

    witam
    na mojej ulicy ( 8 domów ) posesje ochrania juwentus , a ja mam propozycje montazu alarmu i monitoringu od solid
    czy moge sie spodziewac jakis problemów ze strony konkurencji czyli juwentusa i czy w ogóle zlecic montaz alarmu ochroniarzom?

  2. #2

    Domyślnie

    Ostatnio alarm montował mi solid. Od pana instalatora (notabene pracuje w Solidzie, Skorpionie i wielu innych) dowiedziałam się że instalacje alarmowe zaklada się tak standardowo że każdy inny doświadczony monter domyśli się rozmieszczenia instalacji. Np. w pokoju z trzema oknami każde na innej ścianie czujnik zakłada się na ścianie bez okna, itp. To twój wybór którą wybierzesz firmę ochroniarską - tak myślę. To czy instalację założy ci Solid czy pan X to też twój wybór - choć wiem że pan X (np. instalator Solidu ale prywatnie) zrobi ci to taniej.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Nasz elektryk też mówi, że lepiej zrobić to prywatnie, tzn. założyć czujki, centralkę, itp, a dopiero później wołać firmę ochroniarską i podpisywać z nimi umowę. Wychodzi to sporo taniej. My montujemy kopletny zestaw z 10 czujkami (parter + poddasze + garaż) i koszt razem z montażem nie przekroczy 1.500,00 zł, a za taki sam zestaw w firmach ochroniarskich z montażem wołali sobie od 2.500,00 zł!

  4. #4

    Domyślnie

    ja myślę, że jednak bezpieczniej jak alarm robi kto inny, a ochrania kto inny

  5. #5

    Domyślnie

    Odnośnie kosztów. Sprawdź, jaki upust daje firma ochroniarska na "opłatę instalacyjną" jak masz już własną instalację. Jak swego czasu dzwoniłem do Solida z takim pytaniem, dowiedziałem się, że max. 10% a koszt instalacji przez Solid miał wynieść ok. 2 tys. Chyba nikt prywatnie za 200 zł takiej instalacji nie położy. Chyba, że agent mnie wkręcał... Może też w przypadku droższych elementów - np. centrali cyfrowej - sprawa może wyglądać inaczej.
    Kiedyś się budowałem...

  6. #6

    Domyślnie Re: firmy ochroniarskie

    Cytat Napisał yama
    witam
    na mojej ulicy ( 8 domów ) posesje ochrania juwentus , a ja mam propozycje montazu alarmu i monitoringu od solid
    czy moge sie spodziewac jakis problemów ze strony konkurencji czyli juwentusa i czy w ogóle zlecic montaz alarmu ochroniarzom?
    Chmm, Solid daje (wiedza sprzed 2 lat) raczej średni sprzęt (centrale Napco, kiepskie czujki, łączenie czujek szeregowo).

    Najlepiej zapytaj _Zbych_a co ma o tym do powiedzania.

    Zapytaj Juwentusu co mają do zaoferowania. Jak ja zbierałem oferty (skorpion, solid, juwentus) to Skorpion był najtańszy, a Solid najdroższy.

  7. #7

    Domyślnie

    Poproś też o wzór umowy. U mnie Solid "przegrał" za Skorpionem, przy porównywalnej cenie instalacji / abonamentu m.in.:
    - ilością bezpłatnych omyłkowych interwencji w miesiącu (1 do 4),
    - okresem wypowiedzenia umowy (3 miesiące do miesiąca) itp.
    Kiedyś się budowałem...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Re: firmy ochroniarskie

    Cytat Napisał yama
    witam
    na mojej ulicy ( 8 domów ) posesje ochrania juwentus , a ja mam propozycje montazu alarmu i monitoringu od solid
    czy moge sie spodziewac jakis problemów ze strony konkurencji czyli juwentusa i czy w ogóle zlecic montaz alarmu ochroniarzom?
    U mnie sąsiad ma Juwentus, a ja zdecydowałem się na Solid. Czemu? Powiedziałem, że musi zejść z ceny za abanament jak chce wejść na ta ulicę... Płacę 50pln netto za miesiąc. Firmy ochroniarskie wg mojego rozeznania nie podbieraja sobie klientów, chyba że klient pokóci sie z firmą ochroniarską. A poza tym nie bardzo chcą przejmować klientów od konkurencji (chyba że jest jakaś awantura).
    Alarmy wg mnie tez są z reguły robione standardowo... Oczywiście można wybrać inną centralę, rozmieszczenie czujek, kontaktronów itp...

    Generalnie: negocjuj cenę i za wykonanie i za miesięczny abonament...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki
    rozmawiałem z obydwoma przedstawicielami i faktycznie nie ma jakiejś wojny podjazdowej między agencjami
    na razie mam wycene z solid-a
    centrala matrix 832+ czujki w ilości 7sz jeden programator , tylko o marke czujek nie spytałem ,razem z montazem i vatem 1733 zł
    duzo?
    aha i co o tej centrali myślicie??bo słyszałem ze satel jest lepszy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Witam
    Materia ta nader delikatna jest.
    O CO CIEBIE IDZIE?
    Chcesz tanio?
    Postaw byle co z odzysku własnymi rękami.
    Skutecznie?
    Zleć fachowcowi od zabezpieczeń. Raczej "swojemu" niż firmy, która Cię ma chronić.
    Należy rozróżniać fakt ochrony ruchomej (grupy interwencyjne) od systemu sygnalizacji włamania i napadu (zabezpieczenie techniczne). To są dwie różne sprawy. Dobry alarm to taki, który poprawnie reaguje na wszelkie próby nieuprawnionego wejścia do obiektu i nie generuje "fałszywek", jest prosty w obsłudze, ma komunikatywny interfejs (najlepiej klawiatura LCD - polskie znaki) i sprawnie działającego serwisanta. Duże firmy ochroniarskie z działem technicznym czasem mają problem z ostatnim wymogiem. Pion ochrony często tuszuje niedociągnięcia własnej techniki, a jak jest kłopot i klient odchodzi, to powstaje im taka strata jakby Potockiemu w majątku kura zdechła!
    Zresztą, przy takich cenach za całodobową ochronę trudno się dziwić!

    "Swój alarm ze swoim serwisantem" zwalnia nas od wielu dylematów i pozwala dobrze negocjować zakres i warunki ochrony. Każda firma dobra, a jak się nie sprawdza - to zmieniamy ją w 15 minut bez wieloletnich cyrografów, umownych opłat za odstąpienie od umowy zanim im się upust montażowy nie zwróci itp.

    Stąd pytanie - O CO IDZIE?
    Przy okazji. Policzcie sobie, ile Was będzie kosztowało usunięcie szkód i pokrycie strat jak kilku bydlaków spijając Wasze trunki z Waszego barku urządzi sobie ognisko na środku salonu (a co? ich salon?) po wejściu siłowym przez największe przeszklenie. Dokładnie tyle MOŻE kosztować system alarmowy, którego potrzebujecie, jeżeli ma być naprawdę dobry i skuteczny.
    Zanim to ognisko zdąży się rozpalić FIRMA MA BYĆ NA MIEJSCU!

    I ostatnia uwaga. Dr Gebbels mawiał, że ludziom trzeba wierzyć, ale ludzi trzeba sprawdzać - i miał rację! Załóżcie sobie dodatkowo powiadamiacz słowny o alarmie do siebie na komórkę. Najpierw otrzymacie powiadomienie - że zawyło, a potem (powinno to być za kilka minut) co stwierdziła grupa po dojechaniu na miejsce (informacja od dyżurnego SMA ochrony). Od razu widać jak bardzo są sprawni, szybcy, profesjonalni.
    Dobre ubezpieczenie niezależnie od innych środków ochrony znacznie poprawia dobry sen. Zwłaszcza daleko od domu.
    Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    a myślę, że jednak bezpieczniej jak alarm robi kto inny, a ochrania kto inny
    popieram ...i dobrze by bylo zeby o sobie nie wiedzieli pozniej
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Niewykonalne! Muszą współpracować, chocby w sprawie włączenia do SMA!
    Na szczęście, jest jakaś etyka tego zawodu! (mojego) MAM NADZIEJĘ!!!
    Adam M.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał yama
    dzieki
    rozmawiałem z obydwoma przedstawicielami i faktycznie nie ma jakiejś wojny podjazdowej między agencjami
    na razie mam wycene z solid-a
    centrala matrix 832+ czujki w ilości 7sz jeden programator , tylko o marke czujek nie spytałem ,razem z montazem i vatem 1733 zł
    duzo?
    aha i co o tej centrali myślicie??bo słyszałem ze satel jest lepszy
    Cena standardowa ja za dwie centralki trochę więcej.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  14. #14

    Domyślnie

    Mi robila firma montaż i inne prace jak oprogramowanie testy iii.
    Dlaczego-jeżeli będę mial problemy (techniczne )zawsze mam wszystko z jednej reki i żadnych wymówek jak to wina techniki myśmy tego nie zakladali.Ceny oczywiście należy porównać za centrale na 36 czułek plus nadajnik i montaż zapłaciłem 1300 zł.

    Centrala alarmowa CA-64Satel
    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanko dot. powiadamicza slownego w postaci SMS na tel. komorkowy. Jaka firma to oferuje, bo w Solidzie powiedzieli mi ze nie prowadza takich uslug?
    jesli chodzi o montaz to wykonywal mi to Solid i zaplacilem za:
    11 czujek, w tym dwie dualne
    3 klawiatury (w tym 1 LCD)
    centrala SATEL
    Montaż
    2260brutto
    abonamet 50zł netto/mniesiac
    Czy to duzo?
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  16. #16

    Domyślnie

    Wtrącę i ja słów kilka. Alarm montowałem samemu (mniej więcej wiem co i jak), zeszło mi z miesiąc . Kody instalatora są u mnie. Powiadamianie na komórkę mam jako trzeci w kolejności - dwie pierwsze to ochrona. Firma ochroniarska jest już trzecia. Pierwsza raz nie przyjechała w ogóle tłumacząc że do nich nie doszło (tyle że w logach było co innego no i do mnie jakoś doszło), drugiej trafiło się przyjechać po prawie godzinie (mieli pecha bo wezwanie dostali w sklepie gdzie jedli śniadanie, a ja stałem w kolejce). Podsumowując: montaż osobno, ochrona osobno, dostęp do logów.
    Pozdrawiam - Piotr

  17. #17

    Domyślnie

    DaroR - ja również mam SOLIDa, abonament płacę 70PLN netto (a zaczynali od 100PLN netto ), jeżeli zaś chodzi o alarm - to musze przyznać że wg mojej opinii masz to zrobione dość tanio (mam bardzo podobny układ) - nie wiem co prawda jakie masz te czujki, i jaką masz centralę, ja za same części (alarm montował mój mąż) w zeszłym roku zapłaciłam brutto coś koło 3000PLN (11 czujek PIR - ROCONET, 2 sygnalizatory zewn., centrala SATEL CA-10, akumulator 17Ah, jeden sygnalizator wewnętrzny, moduł głosowy - to był niepotrzebny zakup, obudowa, 200mb kabelka, 3 manipulatory (jeden z wyświetlaczem)).

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Witam
    Myślę, że WSZYSCY wiemy, że telefon w dowolnej sieci, ten najnowszy i najmodniejszy naprawdę nie kosztuje 1zł!
    Dlaczego więc oni nam to darmo dają?!

    Z ceną systemu alarmowego jest TAK SAMO!
    System "bez simloka" kosztuje tyle ile części + montaż.
    System "z firmy" kosztuje tyle ile wynegocjowano.

    SAMO PORÓWNANIE SUM ZAPŁACONYCH NIE MÓWI NIC!!!

    Ile i jakich praw zachowujemy dla siebie? Ile obowiązków powierzamy komuś? Za ile? Na ile czasu?
    Czy taki układ działa sprawnie?

    Sami piszecie, że raz bywa tak, a raz inaczej.
    Przestańcie się licytować o ile ktoś taniej dostał coś dla siebie.
    Zobaczcie cenniki proponowanych części w sieci i dołóżcie od 50 do 100%.
    To jest prawdziwa wartość rzeczowa (nie mylić z użytkową) takiego alarmu.
    Pozdrawiam Adam M.

  19. #19

    Domyślnie

    Umowa z SOLIDEM (ta typowa) jest delikatnie mówiąc - niec nie dającą umową dla klienta (poza: koniecznością pokrywania comiesięcznych opłat oraz spokojnym snem - ale to bardzo ważna rzecz). Wg niej tak na prawdę SOLID za nic nie odpowiada, nawet może nie przyjechać na wezwanie, i... wg umowy nic mu za to nie grozi.
    Ja swoją umowę negocjowałam coś koło miesiąca, generalnie otrzymałam to co chciałam (oczywiście tylko w zapisach umownych - bo życie pokarze ile one są warte - oby nigdy z nich nie korzystać!!!!!!!), natomiast odpowiedzialności za zniszczenia, czy ukradzione przedmioty nie udało mi sie wynegocjować (za to odpowiada niestety ubezpieczyciel).

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Matti
    Napisz nam, proszę, ile kosztuje Cię dziś rozwiązanie umowy bez tłumaczenia czegokolwiek i czyjejkolwiek winy.
    Po prostu - rozwiązuję od zaraz i już!
    Ile TO kosztuje?
    Adam M.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony