dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jakie sa ceny blatów z konglomeratów?

    Nie mam jak tego sprawdzić, bo nie przebywam od dluzszego czasu w Polsce, a oferty internetowe zazwyczaj o cenie milczą. Znalazłam jedna ofertę wycenioną na 800 zl za metr., ale nie wiem czy to drogo czy tanio jak na taki materiał? Jakie są rozpiętości cen?

  2. #2

    Domyślnie

    to bardzo tanio w salonach są minimum od 1200 wzwyż - możesz mi tę ofertę ukazać w kolejnymn poście? Wiem ,że konglomeraty są ostatnio bardzo modne, cena wysoka, bo są bardzo trwałe , swoją fakturą upodabniają się do np. marmuru czy innego kamienia, nie widać łączeń kilku płyt w załamaniach - blat jest jednolity i śliczny

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    To bardzo ciekawe informacje , ktore podajecie ale nie prawdziwe niestety. Ceny i wlasciwosci jakie tu padaja dotycza kompozytow nie konglomeratow a to zupelnie rozne materialy.
    Konglomerat mozna dostac nawet duzo ponizej 100 zl za m2 , kompozyt z reguly od 600zl w gore . Powloki kompozytowe/oblogi/ troche taniej /300-400/ale wlasciwosci ich sa bardzo niepewne, zwlaszcza na dlugich wstegach.

  4. #4

    Domyślnie

    W związku z postem Wojtka juz chyba nie muszę Ci szukac tej oferty za 800 zl?
    Czyli co Wojtek, mam rozumieć, że nie polecasz?? Długość mojego najdłuższego blatu będzie wynosić az 3.85 z wycieciem na kuchenke 80 cm i narożny zlew. A... doczytałam dokładniej Twojego posta i widzę, że Twoja uwaga odnosi się jedyne do wytrzymałości powłok kompozytowych...Poczytam troche o konglomeratach i kompozytach, bo przyznam, że nie bardzo odrózniam jedne od drugich

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Kompozyty polecam , konglomeraty na blat w kuchni to raczej nieporozumienie. Na parapety okienne, owszem.
    Zeby bylo jasniej uscisle poprzednia wypowiedz.
    Cena kompozytow zaczyna sie juz od 600zl i to wcale nienajgorszych kompozytow np. Corianu. Ale chociaz IMHO nie warto uzywac cienkich powlok kompozytowych, to i tak sa lepsze niz konglomeraty.
    Przy 3,5m wstedze, jesli gladka(bez przegiec,karbow a jedynie z wycieciem) moze cos sie nieporzadanego dziac - lepiej dmuchac na zimne.

    Roznica miedzy konglomeratem a kompozytem jest zasadnicza.
    Upraszczajac :kompozyt ma wlasnosci jakich nie maja jego skladniki .Wlasnosci takie sa o wiele lepsze np kompozyt stali ma wlasnosci zarowno stali jak i skladnikow z kotrych sie sklada np nie przewodzi ciepla, zachowuje sie jak tworzywo sztuczne ale ma wlasnosci mech. stali a nawet lepiej. W kompozytach mozna w duzym zakresie regulowac ich wlasciwosciami itp.
    Konglomeraty takiej mozliwosci nie daja jest to zwykla mieszanina zywicy i jakiegos wypelniacza o wlasnosciach zblizonych lub gorszych od produktow.

  6. #6

    Domyślnie

    Wojtku, a mógłbyś dać jakies namiary na tanie kompozyty?

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie Wojtku, gdzie taki Corian za 600 zł można spotkać? Dzięki za info

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony