dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oleczka1

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Dom w systemie ytong-jaka cena?

    Dom w systemie ytong około 120 m2-jaka cena?

  2. #2

    Domyślnie

    Buduję dom o podobnym metrażu. Sosenka wersja C z pracowni Horyzont, z tym że tam gdzie jest strych nad garażem mam pokój i zamiast stropu drewnianego mam gęstożebrowy. Fundamenty na ławach z bloczków bet. 24 cm. ocieplone styropianem + folia kubełkowa, ściany domu Ytong 36,5 cm, ściany garażu Ytong 24 cm, ściany działowe Ytong 11,5 cm, nadproża kształtki 'U' z Ytonga, ocieplenie wieńca systemowe Ytong, 2 kominy Schiedel, strop Teriva, więżba drewniana oczywiście, pełne deskowanie + papa wierzchniego krycia.
    Koszt stanu surowego otwartego to 95 tyż.
    Poniżej podaje niektóre koszty, ich suma nie da 95 tys, gdyż tych których nie pamiętam (mam precyzyjnie spisane ale nie przysobie) nie podaję. Tak czy inaczej wyszło ostatecznie 95 tys.
    - fundamenty robocizna 5 500 zł
    - fundamenty materiał 10 500 zł
    - materiały Ytong wraz z transportem 24 000 zł
    - robocizna za ściany nadziemia, strop, kominy itp. wszystko poza fundamentami 18 000 zł
    - robocizna cieśla 3 200 zł
    - 2 kominy Schiedel (bez transportu) 5 200 zł
    - strop Teriva (belki, pustaki), beton B-15 na strop, wieniec, schody razem z pompom i transportem: 7 100 zł

  3. #3

    Domyślnie

    Podtrzymuję ten temat - może znajdzie się więcej inwestorów budujących z Ytonga?
    System droższy czy niekoniecznie?
    Może parę informacji na ten temat?
    Dlaczego strop Terriva a nie Ytong?
    Ta cena mnie zainteresowała, też przymierzam się do budowy ok. 120m2

  4. #4

    Domyślnie

    Cennik na mareriały YTONG mozna pobrac na stronie WWW.XELLA.PL
    ZŁA wiadomosc od 20 wrzesnia materiał idzie do góry (cena) w cenie bloczków jest wliczony klej Z tego materiału dwóch murarzy+pomocnik postawi parter w tydzien strop ytongowy w dwa dni (kumaty operator dzwigu)

    pozdrawiam wykonawca

  5. #5

    Domyślnie

    O cenniku to ja wiem, ale ile czego trzeba - to już gorzej.
    Pytanie było o stan surowy domu 120m2 użytkowej. Dach dwuspadowy.
    Czy to co było napisane wyżej jest nadal realne? (95 tys.) ?
    Podtrzymuję moje pytania o sam system.
    Pozdrawiam!

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kamil1967

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    588
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Buduję D24, czyli około 145 m2. Za ściany gr 24 zapłaciłem około 7,6k PLN a ściany wewnetrzne 4,5k PLN. Miałem b. duży rabat na bloczki 24, około 40 % niestety działówki tylko 10%. Poza tym moi rozrzutni fachowcy zużyli 2 razy więcej kleju niż przewiduje norma.
    Ale ściany są OK.
    Pozdrawiamy B i S
    "Poszukujemy projektu małego domku"

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale wciąż liczę na więcej!
    Zapraszam do kolejnych wypowiedzi!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Dzięki za odpowiedź, ale wciąż liczę na więcej!
    Zapraszam do kolejnych wypowiedzi!
    Ytong 36.5, dom 100m2, niepodpiwniczony, ściana fundamentowa na bloczkach ułożonych poprzecznie, tylko ściany zewnętrzne, strop i ściana kolankowa drewniane, za to ta ostatnia obłożona płytkami ytonga ocieplonymi wełną 7,5+4. Materiały na ściany: 17700
    Transport (dodatkowo wozili cegły na kominy): 800
    Stal: 600zł (zbroiłem narożniki co 4 warstwę i miejsca pod otworami okiennymi, w związku z tym poszło trochę dodatkowej stali)
    Kominy z cegieł (cegły+zaprawa): 2900
    Strop drewniany z usługami wyniósł mnie 2500 (sama konstrukcja bez podłóg i ocieplenia). Jak dojdzie reszta to doliczę jeszcze z 6000 (wełna droga ).

    Oprócz stropu podałem ceny samych materiałów, bo robocizna jest diametralnie różna w różnych rejonach kraju. Za całość stanu surowego otwartego bez odeskowania i krycia papą wzięli 24000 a całość tego etapu to 82000 za materiały i usługi (sam budynek+dokumentacje+papierkologia)
    Pozdrawiam,
    Krisker

  9. #9

    Domyślnie

    12 MAREK jesli nadal masz problem z zestawieniem materiału YTONG proponuje kontakt telefoniczny z przedstawicielem regionalnym,który pomoze w okresleniu ilosci materiału na twój dom bezpłatnie .

  10. #10

    Domyślnie

    Telefonicznie może zadziała, bo na maile to nie bardzo odpowiada.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Krzyzak
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    buduję dom z YTonga - za same materiały budowlane na ściany, czyli:
    - ściany zewn. 40 cm
    - ściany wewn. 24 cm
    - działowe 11.5 cm
    - niezbędne kotwy, wzmocnienia, docieplenia, kształtki U itd.
    - 3x transport

    o powiechni:
    - 40 cm - 170 m2
    - 24 cm - 135 m2
    - 11.5 cm - 30 m2

    zapłaciłem 40 000 zł
    do tego robocizna ok. 22 000 zł

    robiąc w innej technologii (np. zwykły gazobeton + styropian) wyszłoby ok. 10 000 zł taniej

    nawet nie liczę reszty, bo za same fundamenty (schodkowe, potem zasypane itd.) wyszło mi z robocizną ponad 50 000 zł

    jak sądzicie, że koszty domu mogą być tak małe, to albo macie tanich ludzi albo jeszcze o czymś nie wiecie; w tym roku koszty robocizny podskoczyły o 30%, brakuje zaufanych ludzi do wykończenia - większość ucieka do GB; a ceny materiałów - szczególnie stali i miedzi są nawet 100-200% wyższe niż przed rokiem...
    a jakie były puste hurtownie w sierpniu - 3 tyg. czekałem na kominy, 14 dni na strop...
    Pozdrowienia.
    Krzyżak - bo z Malborka

    Mitsumaniaki - www.mitsumaniaki.com/forum (wszystko o autach Mitsubishi)

  12. #12

    Domyślnie

    No cóż - nie jest dobrze

  13. #13

    Domyślnie

    A może ktoś z Was wypowie się, jak jest z wykończeniem ścian z Ytonga?
    Czy na precyzji wykonania ścian można potem zaoszczędzić?

    Jak kształtuje się koszt eksploatacji (generalnie mam na myśli ogrzewanie) takiego domu?
    Słyszę negatywne głosy zaczynające się od słów "w naszym klimacie, to...". Głosy ludzi, którzy w takich domach NIE MIESZKAJĄ.
    Chciałbym poznać opinie ludzi, którzy taki dom eksploatują.

    Powyżej podajecie zestawienie kosztu materiałów i robocizny.
    Czy ktoś z Was liczył, jaka jest różnica w cenie (i czy w ogóle jest) GOTOWEJ do wykończenia ściany zbudowanej z Ytonga?
    Jakie są zalety tego materiału...?
    Rozumiem, że prostota wykonania wymagająca jednak precyzji. Ale to zmartwienie (bądź nie) wykonawcy.

    Pytanie zasdnicze:
    Co JA jako inwestor ZYSKAM (teraz lub docelowo) decydując się na budowę w Ytongu?

    Z góry dzięki za WSZELKIE rady i sugestie...

  14. #14

    Domyślnie

    Ytoung to beton komórkowy ładnie zrobiony . Cechy ma takie jak BK, jak dobre wykonanie i na klej to na pewno lepiej od BK, ale nic więcej.

  15. #15

    Domyślnie

    e.kala piszesz bzdury wystarczy wsadzic kawałek BK i YTONGA do wody sprawdz i podziel sie uwagami

  16. #16

    Domyślnie

    Fidelis zyskujesz czas , w budynku z ytonga niema czegos takiego jak wilgoc metr kwadratowy YTONGA kosztuje w granicach 140 zł.bez rabatu(40 cm)cena jest z klejem policz ile zapłacisz za BK+klej+styropian(min.12 cm)+siatka+klej=cena 1m2.Robocizna -w ytongu płacisz tylko za murowanie , w BK za murowanie+ocieplenie.Tynk wewnetrzny np.gipsowy na ytonga od 0,8 do 1cm , na BK od 1,5 do 2 cm .

  17. #17

    Domyślnie

    Bzdury to ty piszesz, bo Ytoung to beton komórkowy.

    Poczytaj sobie np. listę producentów betonu komórkowego


    http://www.betonkomorkowy.com.pl/main_f.htm

    Znajdziesz tam tez swój ytoung.
    Widac, że dobrze działa marketing ytounga. Ja nie mówię, że to zły materiał, ale mógłbyś się trochę hamować w swoich opiniach.

  18. #18

    Domyślnie

    No właśnie.
    Pytanie:
    Jaka jest różnica w cenie pomiędzy domem zbudowanym tradycyjnie a z Ytonga?

    Odpowiedź:
    - zysk na czasie
    - nie trzeba ocieplać (znowu zysk na czasie)
    - mniejsza wilgoć technologiczna ( szybciej można zamieszkać - zysk na czasie)
    - droższe materiały scian
    - droższa robocizna (choć jest jej niby mniej)
    - ewentualnie tańsza robocizna u instalatorów, bo łatwiej w tym "bruździć"(zysk na czasie)

    Co jeszcze?

    Co z tymi którym nie zależy na czasie?
    Czy Ci, co budują z YTONGA zarabiają na kasie tylko dzięki zaoszczędzonemu czasowi?

    Może ktoś robił wycenę w technologii tradycyjnej i Ytongu?
    Wypowiedź Krzyzaka jest nieco mało precyzyjna.
    Ile kosztuje m2 ocieplenia ?

    Powtarzam pytanie Fidelisa:
    Co JA jako inwestor ZYSKAM (teraz lub docelowo) decydując się na budowę w Ytongu?

    NIECH MNIE KTOŚ PRZEKONA

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Powtarzam pytanie Fidelisa:
    Co JA jako inwestor ZYSKAM (teraz lub docelowo) decydując się na budowę w Ytongu?

    NIECH MNIE KTOŚ PRZEKONA

    Pozdrawiam

    Ale po co Cię na siłę przekonywać? Skoro nie za bardzo skłaniasz się ku 1W z BK, to odpuść. Ja w to wszedłem, bo tak było w projekcie. Poza tym termoizolacyjność jest na poziomie odpowiednika 2W. Znam inną realizację tego samego projektu i nie ma tam problemów z trzymaniem temperatury (czy to niskiej, czy wysokiej). Co mnie dodatkowo zachęciło, to solidne ściany na zewnątrz, a nie jakieś styropianowe coś, do czego nie idzie nawet lampy, czy gniazdka przyczepić. Może to trochę subiektywne, ale wytrzymałość mechaniczna zewnętrznej warstwy ze steropianem jest dla mnie nie do przyjęcia. Dodatkowo w moim przypadku ściany są naprawdę równe i czy będę je tynkował sam, czy ktoś inny, to na pewno pójdzie mniej materiału i pracy. Podoba mi się także systemowość rozwiązań na budowie, choć to już zupełnie subiektywne pojęcie. Kształtki U, w których można wylać wieniec, gotowe ciepłe nadproża, płytki docieplające z wełną itd. Wszystko razem wygląda schludnie i solidnie. Należy zaznaczyć, że tego typu "dodatki" są jednak dosyć drogie.

    Co do łatwości kucia bruzd pod instalacje to jakieś nieporozumienie, bo tak samo łatwo (prawie) kuje się w BK 2W. Nie ma więc sensu takie porównywanie.

    Wadą 1W z BK jest za to na pewno dokładność wymagana przy murowaniu. Nie każda ekipa się tego podejmie, a jeszcze mniej zrobi to porządnie.


    Podsumowując - jeśli chcesz usłyszeć same superlatywy o Ytongu - udaj się do przedstawiciela Xelli. Ja reklamować tego materiału nie zamierzam, bo o jego wyborze decydują różne, często subiektywne czynniki. Jeden chce mieć taniej za wszelką cenę, drugi ładnie i równo wymurowane ściany, jeszcze inny lubi mieć styropian na ścianach
    Pozdrawiam,
    Krisker

  20. #20

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą ale pytań zadałem więcej.
    Między innymi:
    Jaka jest różnica w cenie pomiędzy domem zbudowanym tradycyjnie a z Ytonga?
    Wiadomo, że budowa to kompromis tylko czy warto?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony