dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    my tez zastanawialismy sie nad ytongiem wlasnie ze wzgledu na koszy -
    sporo mozna zaoszczedzic na ociepleniu, ktorego robocizna we Wroclawiu osiaga zawrotne ceny
    zniechecily nas jednak rozmowy z inwestorami, ktorzy budowali z ytonga i odwiedziny na takich budowach
    mimo specjalnych przyrzadow nie widzialam idealnie "sklejonych" scian, mimo, ze ta spoina jest bardzo waska czesto przy zachodzie slonca wpadaja jego promienie do srodka
    stwierdzilismy, ze ie warto ryzykowac i dlatego zrezygnowalismy ze sciany 1W
    bedziemy budowac z BK + styropian
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mieszkałam w domu z Ytonga wybudowanym 7 lat temu. Murarze robili to pierwszy raz w zyciu, ale byli dobrzy i otwarci na nowe. przedstzwiciel Ytonga przeszkolił ich na szybko. Robili z tego stresu bardzo starannie i sami świecili w nocy latarką, aby wykryć niedoróbki, sporadycznie coś poprawiali. Potem na wszelki wypadek resztą kleju zaszpachlowali wszytskie spoiny. Na zimę nie tynkowaliśmy, dopiero na drugi rok. żadnych glonów, ani grzyba nie było nigdy. Dom był oczywiście zadaszony przed zimą - dość duże okapy.Dom ekspoloatował się dobrze (doświadczenia z 5 lat), był ciepły, nie było wilgoci, ani nic nie pękało. Dobry mikroklimat również w lecie. Instalacje rozprowadzały się super, ściany były równe i tynki mogły być cienkowarstwowe. Nowy właściciel też nie narzeka, chwalił sobie łatwość przebudowy.Teraz buduję drugi dom (mniejszy), chwilę myśleliśmy o porotermie , ale obejrzawszy budowę sąsiadów (odpady, degradację działki oraz nierówności ścian)zdecyduję się znów na Ytong. MOJE WNIOSKI - ekipy trzeba pilnować, niech sprawdzają na bieżąco - jak coś prześwituje niech zdejmą te kilka bloczków i nakładają późneij staranniej klej na grzebień. Najlepsi są ci, co kiedyś kafelkowali, bo bloczek ma być cały pokryty klejem jak płytka ceramiczna, bez pustych przestrzeni.

  3. #23

    Domyślnie

    Będę budować właśnie dom Sosenka i raczej z Ytonga - zgodnie z moim poprzednim postem. Mam teraz inne pytanie do budującego Sosenkę - WITAJ ULTIMA! - , co do adaptacji stryszku na pokój. Ja na razie planuję raczej graciarnię, ale nie wiadomo, co życie przyniesie.Zmieniłeś strop, czy podniosłeś też wysokość tego poddasza? Ile tam jest przestrzeni na stryszku według oryginalnej wersji projektu? Czy to wystarcza na pokój mieszkalny - nie musi być zbyt duży, raczej taki awaryjno-gościnny? Jaka jest powierzchnia o wysokości do ok. 2-2,20? Trochę się boję podnoszenia dachu, bo to na ogół psuje proporcje. Dzięki za odpowiedź, jestem w fazie adaptacji i to są dla mnie ważne problemy, a architekci nie zwsze są praktyczni.

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj el-ka. Aby nie zaśmiecać tego wątku informacjami o konkretnym projekcie podeślę odpowiedz na prv.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tobi12
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    42-134
    Posty
    11

    Domyślnie Ytong wykonawca

    Cytat Napisał oleczka1 Zobacz post
    Dom w systemie ytong około 120 m2-jaka cena?

    Różni wykonawcy różnie biorą za klejenie Ytonga , fakt jest taki ze ja wziąłem droższego wykonawcę bo tańszy był zajęty ... Uwierzcie mi ze facet który mi budował dom był warty tej kasy . Okazało sie ze ma pojęcie o tej robocie , jest "nowoczesnym budowlańcem " a na dodatek ekipa która nie dość ze podpisała umowę to wcale nie piła . Nie olewali roboty i nie chcieli zaliczki ( wypłacałem etapami) na dodatek zrobili mi pare udogodnień projektowych a szef doskonale dogadywał sie z kierownikiem budowy . Mimo ze mieszkam już 3 lata to nie widać zadnych odwalonych fuch. Jeśli ktoś suka fachowca na śląsku ( okolice Żor ) to polece faceta bo naprawdę jest wart polecenia .

    Co do materiału to kolejmy dom też z betonu komórkowego ...moim zdaniem mieszka sie idealnie . W reklamie Ytonga usłyszałem zdanie "zdrowy mikroklimat "i faktycznie uwazam ze wilgotnośc , ciepło itd są idealne ( a może to autosugestia ?)
    A jakie Wy macie odczucia w swoich "komórkowcach " ??

    [email protected]

    pa pa

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tobi12
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    42-134
    Posty
    11

    Domyślnie :) głupotki

    Cytat Napisał fasola25 Zobacz post
    my tez zastanawialismy sie nad ytongiem wlasnie ze wzgledu na koszy -
    sporo mozna zaoszczedzic na ociepleniu, ktorego robocizna we Wroclawiu osiaga zawrotne ceny
    zniechecily nas jednak rozmowy z inwestorami, ktorzy budowali z ytonga i odwiedziny na takich budowach
    mimo specjalnych przyrzadow nie widzialam idealnie "sklejonych" scian, mimo, ze ta spoina jest bardzo waska czesto przy zachodzie slonca wpadaja jego promienie do srodka
    stwierdzilismy, ze ie warto ryzykowac i dlatego zrezygnowalismy ze sciany 1W
    bedziemy budowac z BK + styropian
    Z całym szacunkiem ale piszecie głupotki .... szpary to nie koniec świata , nie powiem ze maja być ale czy zastanawialiście sie poco jest pióro i wpust ?TYLKO PO TO ZEBY NIE BYŁO WIDOCZNYCH SZPAR . pióro i wpust to załamanie optyki O wytrzymałości muru ma świadczyć "murowanie na zakładkę " i to spoiny poziome mają trzymać do kupy cały dom .Na pewno o tym wiecie za spoina po to jest cienka zeby nie przewodziła ciepła , a najlepszym izolatorem jest .... powietrze . Wiec mini szczelinki to nic złego wręcz przeciwnie . Wiadomo ze nie może być szpara na 1 cm albo i większa , ale jeśli jest 1 mm to żaden problem ... tak dla testów ... połóż jakikolwiek bloczek mający P+w na boku ... nigdy nie zejdzie sie zeby nie było szpary , zawsze jest jakiś prześwit .P+W nawet nie jest "prowadnicą " dla bloczków , bloczki można przesunąć względem siebie około 4-5 mm mimo ze bede sie stykać ...

    Jeśli szukasz dobrego fachowca który działa na śląsku daj znać na priv

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony