dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    resistor

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie Prysznic-odpływ linowy, wybór hyroizolacji itd.

    Witam

    Planuję wykonanie przysznica bezbrodzikowego z odpływem liniowym, do tej pory starałem się czerpać z wiedzy zawartej na forum, ale dotarłem do momentu, kiedy muszę znaleźć odpowiedz na kilka pytań, mam nadzieję że forumowicze mi pomogą podjąć decyzję i ewentualnie skomentują moje wybory.

    Mam już zakupiony zestaw termostatyczny firmy Grohe, podtynkowy, na bazie Grohe Rapido T, do tego podłączone będą: na górnych wyjściach deszczownica i słuchawka prysznicowa więc przepływ wody wynosił będzie ca. 20-30l/min.

    Zastanawiam się nad odpływem LORAC długości 110cm, (maskownica wykładana płytką), bardzo odpowiada mi umiejscowienie syfonu z boku, a nie na środku, skróci to długość rury odprowadzającej wodę i ułatwi montaż, bo kierownik budowy niedopilnowała i mam wylewkę w całej łazience więc trzeba będzie wykuć miejsce na odpływ i syfon.
    Ten odpływ nie posiada kryzy, czy uważacie, że jest to mniej bezpieczne rozwiązanie??

    Bardzo mi zależy na niezawodności, prysznic będzie na trzecim piętrze nowo wybudowanego budynku, w łazience pod wylewką zastosowano jakiś rodzaj hydroizolacji(taka czarna "papa" wysmarowana jakimś bitumitem), dlatego chiałbym wybrać jednego pewnego producenta materiałów które wykorzystam do wykończenia łazienki.

    Planuję wykorzystać:
    -grunt
    -folię w płynie
    -taśmy i narożniki uszczelniające
    -zaprawę wykokoelastyczną

    Zastanawiam się nad produktami firm: Sopro, Maxit, Mapei i Sika , czy moglibyście określić stosunek cena/jakość produktów tych firm.
    Np. dla Sopro wybrałbym taki zestaw:
    grunt Sopro GP 263

    Sopro FDF
    Uszczelniająca masa przeciwwilgociowa

    Taśma uszczelniająca
    Klej wykokoelastyczny Sopro No.1

    Z góry dziekuję za pomoc i opinie.

    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał resistor Zobacz post
    Witam

    Planuję wykonanie przysznica bezbrodzikowego z odpływem liniowym

    (.....)

    Ten odpływ nie posiada kryzy, czy uważacie, że jest to mniej bezpieczne rozwiązanie??

    (....)

    Planuję wykorzystać:
    -grunt
    -folię w płynie
    -taśmy i narożniki uszczelniające
    -zaprawę wykokoelastyczną
    Jaką kryzę masz na myśli? Ja montowałem u siebie Winkiel i nie wiem o jaką kryzę może chodzić

    Co do materiałów - na co ten grunt? Jeżeli pod płytki, to jeśli dobrze odpylisz posadzkę, to folia w płynie zadziała jak grunt. Narożniki i taśmy obowiązkowo. Producent w sumie dowolny, taki do którego masz dostęp.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Kupując odpływ sprawdź, żeby miał przepustowość większą niż wydajność plujki, która będzie dostarczała wodę (czyli w Twoim przypadku nie mniej niż 30l/min)

    Oprócz taśm uszczelniających w na styku ściany i podłogi można jeszcze dać matę uszczelniającą na całą powierzchnię brodzika.
    Izolacja w płynie obowiązkowo, no i oczywiście odpowiedni spad w kierunku odpływu (2%).

    Ps. Nasz odpływ miał kołnierz uszczelniający

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    resistor

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Pisząc o kryzie, miałem na mysli taki płaski blaszany brzeg, wystający poza obrys samego odpływu, który wchodzi pod płytki.

    Możecie mi jeszcze wyjaśnić różnice w zastosowaniu i wytrzymałości, Sopro DSF 523 zaprawy uszczelniającej i Elastycznej Powłoki Uszczelniającej FDF525.

    A może wybrać cały system z firmy Koester, czy macie jakieś opinie na temat tego producenta??

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    co do chemi - żadna folia w płynie. Najpewniejsze rozwiązanie to Sika Bond T8. Jako hydroizlacja i klej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    co do chemi - żadna folia w płynie. Najpewniejsze rozwiązanie to Sika Bond T8. Jako hydroizlacja i klej.
    Teraz to mówisz, jak już dawno prysznic mam zrobiony

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie pytała.... to nie mówiłem....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    nie pytała.... to nie mówiłem....
    No tak
    Ale myślę, że ta moja "guma" z Miry też będzie trzymała

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Ja dałem gumę i mi odlazło. Nie potrafię dokładnie stwierdzić jaka była przyczyna. Czy dlatego, ze zagruntowałem czy może dlatego, że nie. Do dupy z takim informatorem, wiem . Może była niedokładność przy samej kratce i się zaczęło. Ale w starym prysznicu płytki tylko na klej elastyczny i trzymają już 10 lat. Oba prysznice z ogrzewaniem podłogowym.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Ja dałem gumę i mi odlazło. Nie potrafię dokładnie stwierdzić jaka była przyczyna. Czy dlatego, ze zagruntowałem czy może dlatego, że nie. Do dupy z takim informatorem, wiem . Może była niedokładność przy samej kratce i się zaczęło. Ale w starym prysznicu płytki tylko na klej elastyczny i trzymają już 10 lat. Oba prysznice z ogrzewaniem podłogowym.
    Pod naszą szarą był dawany podkład (takie obrzydliwie różowe), a klej też elastyczny - Kerakoll flex. Póki co trzyma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony