dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 90
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1793
  1. #241

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie docieplania poddasza i zabudowy płytą g-k. Robocizna to 40zł/m2 w tym szpachlowanie i jednokrotne malowanie. Myślę, że to niewiele. Ile za materiały jeszcze nie wiem, bo temat jest otwarty.
    Prace wykończeniowe są drogie i wykańcza się nie tylko dom, ale i pieniądze i samego siebie

    Pozdrawiam

  2. #242

    Domyślnie

    Czy ktoś z szanownych budowniczych Sagi brał na jej budowę kredyt i musiał przygotować kosztorys? Jeśli tak i jeśli to nie problem bardzo bym prosił o podzielenie się takim kosztorysem
    Z góry dziekuję.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzmen
    Czy ktoś z szanownych budowniczych Sagi brał na jej budowę kredyt i musiał przygotować kosztorys? Jeśli tak i jeśli to nie problem bardzo bym prosił o podzielenie się takim kosztorysem
    Z góry dziekuję.

    Temat już nieaktualny .THX

  4. #244

    Domyślnie Lodowski i spółka

    ... napiszę krótko w odpowiedzi na posty P.Lodowskiego . Gość czerpie korzyści z oszustwa i naciągania inwestorów , robili tydzień na budowie po czym zeszli bez powodu i za tydzień już miałem im zapłacić ponad 20 tyś zł . P.Lodowski po wezwaniu policji nie chciał i tak oddać mej własności czyli projektu , groził mi na budowie o czym powiadomiłem policje , bo nie czasy aby szantażować i straszyć.
    Więcej nie piszę bo nie ma sensu. Jeżeli ktoś chce naprawdę posłuchać jeszcze innych rzeczy od innych ludzi służę pomocą , szkoda że tak późno dowiedziałem się w jaki sposób ta ekipa traktuje uczciwych ludzi.

    .... zanim się zdecydujesz na jakąś ekipę która miałaby ci wybudować dom marzeń , poczytaj o nich.

  5. #245
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rungni

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    O co chodzi z tą stalową konstrukcją w dachu? Czy ktoś z was to zmieniał?

  6. #246

    Domyślnie

    Hej!
    Ja jestem na etapie tych zmian i nie znam jeszcze dokładnych kosztów ani zmian które trzeba zrobić.
    Podejrzewam, że każdy projektant będzie miał inna wizję tych zmian i efekt końcowy może być różny. Mam tylko nadzieję, że decyzja o zmianie konstrukcji stalowej na drewnianą była słuszna...pożyjemy... zobaczymy...
    Jak będę wiedział coś więcej to dam znać na forum.

  7. #247

    Domyślnie konstrukcja dachu

    Witam serdecznie.

    Właśnie jestem na etapie dachu po deskowaniu i papie , jeżeli chodzi o konstrukcje stalową to miałem "meksyk" uważajcie na nią bo po postawieniu jej prawie na gotowo przyjechali cieśle i stwierdzili że kont dachu wyszedł 46stopni co jest niedopuszczale . Jeżeli ktoś podnosi ściankę kolankową musi również podnieść słupki.

  8. #248

    Domyślnie

    Zmiana ścianki kolankowej wymaga podniesienia wszystkich elementów dachu czyli wydłużenie słupków oraz wydłużenie jętek ponieważ sufit poddasza musi zostać na tej samej wysokości co w oryginale bez podnoszenia ścianki...Jeśli się o tym zapomni mamy dodatkowe koszty z dokupieniem dodatkowego drzewa na więźbę...

  9. #249

    Domyślnie

    Widzę po zastoju forum, że wszyscy ostro zajęli się swoimi Sagami
    Super!
    Ja czekam na murarza żeby wyjść z ziemi i wzbić się z murami do góry...

  10. #250

    Domyślnie

    ... no tak każdy ciągnie jak może , ja w przyszłym tygodniu kończę stan surowy z kompletnym dachem . Nie powiem jestem uradowany z tego powody choć wiem że wydatki dopiero się zaczną

    pozdrawiam wszystkich SAGOWICZÓW 2

  11. #251

    Domyślnie

    Witam,

    Rosną ,rosną Sagi jak po deszczu i u nas tez już dach sie robi


    Pozdrawiam

  12. #252

    Domyślnie

    może ktoś mi podpowie jak wstawić fotkę na forum to pokaże jak u mnie rośnie SAGA 2

  13. #253

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś z budowniczych moze mi podpowiedziec jaki styropian
    jest dobry,chodzi mi o parametry,czym sie kierować przy wyborze?

    pozdrawiam

  14. #254

    Domyślnie

    Witam po wakacjach

    Jesteśmy na etapie decyzji dot. kominka czy możecie polecić jakiś model, być może robiliście DGP, jaki jest przybliżony koszt kominka wraz z zabudową
    wisnia1178

  15. #255

    Domyślnie

    Wszystkich zainteresowanych lub planujących instalacje pompy ciepła zachęcam do przeczytania poniższego artykułu:

    http://www.ekoenergia.polska-droga.p...epla-blog.html

    Jest to opis doświadczenia wykonanego przez studentów Politechniki Gdańskiej.

    Polecam!!!Warto!!!

  16. #256

    Domyślnie pralnia

    Witam

    Mam pytanie do osób, które już zamieszkują Sagę
    gdzie zrobić pralnię i czy rzeczywiście jest ona, aż tak potrzebna?
    ja miałam przerobić garderobę tą koło schodów na pralnię,
    jednak garderoba która znajduje się w sypialni jest bardzo mała
    i teraz rozważam zostawić ją tak jak jest w projekcie a pralkę
    wstawić do łazienki.
    Proszę o opinie

  17. #257

    Domyślnie

    Napisałam szczegóły na priv. Ale napisze tez tutaj - to akurat pewnie informacja bardziej przydatna paniom niż panom Za skarby nie zrezygnowałabym z pralni. Uważam że w momencie projektowania był to idealny wybór aby jedno z pomieszczeń przeznaczyć na pralnię i suszarnię. Pralka w łazience? dla mnie wizualnie odpada. A poza tym co z suszarkami, co z deską do prasowania, itp.

    My mamy pralnię i suszarnię w pomieszczeniu nad garażem. Całe pomieszczenie podzielone jest na pół w jednej części jest pralnia i suszarnia ( na jednej ścianie - graniczącej z łazienką blat z umywalką, półeczkami na proszki płyny oraz pralka ). Po przeciwnej stronie - czyli pod skosami dwie suszarki, obok rozstawiona deska do prasowania. W drugiej części jest garderoba - taka na koce, ręczniki, pościel, zimowe rzeczy, buty, walizki itp. W całości jest zagospodarowana - sa półki, szafki zamykane i drążki na wiszące rzeczy. Dla mnie super rozwiązanie bo częśc rzeczy które wypiorę i wysuszę przenoszę od razu do tej garderoby.

    Jeśli wiec ktoś się zastanawia nad przeznaczeniem jednego pomieszczenia na pralnię - zdecydowanie polecam !!

    Pozdrawiam - kamila

  18. #258

    Domyślnie

    Witam,

    Kama1978 -zwracam sie z prosbą o radę.
    Jestem na etapie kupowania okien dachowych i zastanawiam sie czy do łazienki wystarczy jedno okno 118 na 78 czy przydałoby sie wieksze 140 na 78?
    Widze ze Wy macie w łazience tez jedno okno tylko nie wiem jakich wymiarów.

    Moze ktoś kto montował okna w łazience cos podpowie.

    Pozdrawiam

  19. #259

    Domyślnie

    Mam rzeczywiście jedno okno w łazience - nie chciałam okna nad wanną. A poza tym jedno wg mnie jest wystarczające. W ciągu dnia nie zapalamy w ogóle światła. Wymiarów niestety nie pamiętam - obiecuję zmierzyć w domu i podać. Pozdrawiam

  20. #260
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loretta

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandysowiczka
    Witam,

    Oj dzieje się......Ekipa juz wybrana...

    Teraz kolej na skład budowlany..

    No i prosba o pomoc.Czy ktoś budował Sage z porothermu 25 ? Zastanawiamy sie czy taka grubośc wystarczy?(ile płaciliscie za 1 sztukę?)

    Pozdrawiam
    My używamy tej cegły, spokojnie wystarczy + stropian oczywiście

Strona 13 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony