dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 90
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1793
  1. #21

    Domyślnie

    Niedługo odbierzemy pozwolenie i zaczynamy budowę Sagi II z MG projektu( zamówilismy adaptację z garażem dwustanowiskowym), w MG takiej nie mają, ale dają na nią zgodę. Pozdrawiamy

  2. #22

    Domyślnie Re: HURA

    Witamy. Zwracamy się z prośbą o podanie rodzaju i koloru dachówki , ponieważ bardzo nam się podoba Wasz dom. Pozdrawiamy Anita i Grzegorz. Na wiosnę zaczynamy budowę Sagi II z garażem 2-stanowiskowym i mamy problem z kolorem dachówki. Z góry dziękujemy.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam pytanie do Anity i grzegorza jakie jeszcze zmiany jeszcze wprowadziliście ponieważ też zmierzam kupić pod koniec tego roku ten projekt, czyli saga II.
    Mam pytanie gdzie bedziecie go budować i ile zapłaciliście za zmiany?

  4. #24

    Domyślnie ;-)

    anita7303
    Witamy. Zwracamy się z prośbą o podanie rodzaju i koloru dachówki , ponieważ bardzo nam się podoba Wasz dom. Pozdrawiamy Anita i Grzegorz. Na wiosnę zaczynamy budowę Sagi II z garażem 2-stanowiskowym i mamy problem z kolorem dachówki. Z góry dziękujemy.
    Słuchajcie to nie jest nasz domek
    Te fotki znalazłam na stronie mg projekt w zdjęciach z realizacji.
    Oglądałam domek na żywo u m_gajewski i tylko upewniłam się
    że taki właśnie dom chcę )))))))))))))))))
    Jest naprawde cudowny Jesli chcecie dowiedzieć się więcej to napiszcie do
    Michała (m_gajewski)
    Pozdrawiam
    Ps. my też czekamy na pozwolenie i zamierzamy kupić projekt Sagi

  5. #25

    Domyślnie ;->

    magdziorka24 my byliśmy z mężem pytać się o zmiany w biurze projektowym to nam powiedzieli że wyniesie nas to ponad 1000 zł.

    A chcemy wprowadzić w Sadze takie zmiany jak:
    1) przesunięcie drzwi wejściowych na środek
    2) przeniesienie kotłowni na tył domu a co za tym idzie przeniesienie komina
    3) spizarnia tam gdzie łazienka
    4) likwidacja słupa z środka salonu (nie widać go na planach w internecie)
    5) poszerzenie schodów
    6) na piętrze (nad wykluszem) chcemy okno z łukiem
    7) likwidacja spiżarni na rzecz wiekszej kuchni
    okno z przodu domu z łukiem zamiast okrągłego
    9) na miejscu gabinetu łazienka
    To chyba najważniejsze zmiany




  6. #26

    Domyślnie ;-)

    Wejdź tu
    http://forum.muratordom.pl/post2201578.htm#2201578

    Napisałam z kim trzeba się kontaktować odnośnie Sagi.
    Z mojej strony mogę powiedzieć ze domek jest przepiękny
    Niestety konieczne jest kilka zmian we wnętrzu ale to już każdego
    indywidualna sprawa
    Pozdrawiam

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    Tak więc ja również pragnę dołączyć do grona budowniczych Sagi II z pracowni MG Projekt. Właśnie zamówiliśmy projekt - oczywiście po wielomiesięcznych burzliwych poszukiwaniach. Co do zmian to napisze wszystko dokładniej jak będziemy mieć już szczegółowy projekt pod ręką ale będą to prawdopodobnie tylko zmiany kosmetyczne.

    Mam nadzieję ze nasz wątek rozrośnie sie do olbrzymich rozmiarów.

    Aha budowę planujemy rozpocząć początkiem kwietnia.

    Czy ktoś z Was dawał już projekt do całkowitej wyceny ? Chodzi mi na początek głównie o wycenę stanu surowego zamkniętego.

    Pozdrawiam
    Kama

  9. #29

    Domyślnie

    Mam pytanie do kamy macie moze doprojektowana piwnice, poniewaz ja sie nad tym zastanawia i n ie wiem jaki to koszt.

    mam kilka pomysłów na zmiany np.:
    - likwidacja tych dwóch okien od strony ogrodu, a zostawilaby te drzwi tylko je troche poszerzyla
    - nie mam pomysłu na kuchnie bo jest troche mała
    - chciałabym piewnice i tam zrobic kotłownie
    - góra jest oki
    zastanawiam sie jaki to byłby koszt moich zmian
    a i jeszcze jedno chciałabym onka zwykłe bez tych łukow.

    co o tym wszystkim myslicie????????????????????????

  10. #30

    Domyślnie

    Hej,

    Nie planujemy budowy piwnicy. Kotłownia i tak jest dość spora a ponieważ bierzemy pod uwagę ogrzewanie pompą ciepła będzie az za duża. dlatego prawdopodobnie tam zrobimy mini spiżarkę.

    Jęli chodzi o twoje zmiany. My tez zastanawialiśmy się nad likwidacją a może raczej zmodyfikowaniem okiem tarasowych. Niezbyt podoba mi sie ten balkon na górze - to znaczy wydaje mnie sie za duży. Chcemy go zmniejszyć a w związku z tym przebudowanie okien tarasowych będzie koniecznością ( tak aby kolumny nie wypadały centralnie w oknie ) .

    Kuchnia największa nie jest - ale dla mnie odpowiednia. Kiepska ze mnie kucharka więc nie wymagam więcej

    Na górze planujemy drobne zmiany - garderobę - która w projekcie na wejście od holu chcemy przerobić na garderobę z wejście z pokoju - trochę ją zmniejszyć na korzyść pokoju. A nad garażem planujemy zrobić pralnio-suszarnio-prasowalnio-garderobę.

    Okien nie chcę zmieniać bo takie właśnie łukowate nadają domowi specyficznego charakteru. Ale na pewno będą one dużo droższe od normalnych.

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Proszę o pomoc wszystkich , mam zamiar zakupić projekt z biura projektowego MG Projekt - SAGA 2 , wersja z jednym garażem .

    Proszę o informacje czy w projekcie jest wykaz szczegółowy więźby dachowej , tzn. czy są dokładne wykazy wszystkich elementów dachu z długościami , szerokościami i ilością sztuk. Bo z moich informacji wiem że projekt powinien mieć taki wykaz że daje się to do tartaku i tną na wymiar. A jeżeli nie było takiej specyfikacji to jak Państwo sobie z tym poradzili.

    niecierpliwie czekam na odpowiedzi


  12. #32

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Proszę o pomoc wszystkich , mam zamiar zakupić projekt z biura projektowego MG Projekt - SAGA 2 , wersja z jednym garażem .

    Proszę o informacje czy w projekcie jest wykaz szczegółowy więźby dachowej , tzn. czy są dokładne wykazy wszystkich elementów dachu z długościami , szerokościami i ilością sztuk. Bo z moich informacji wiem że projekt powinien mieć taki wykaz że daje się to do tartaku i tną na wymiar. A jeżeli nie było takiej specyfikacji to jak Państwo sobie z tym poradzili.

    niecierpliwie czekam na odpowiedzi

  13. #33

    Domyślnie zmiany w projekcie

    Hej czytałam wasze zmiany w projekcie i mam pytanie czy płaci sie za kazda zmiane czy tylko za niektóre.
    zastanawiam sie ile bedzie mnie kosztowalo doprojektowanie piwnicy.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał tel-net
    Witam serdecznie. Proszę o pomoc wszystkich , mam zamiar zakupić projekt z biura projektowego MG Projekt - SAGA 2 , wersja z jednym garażem .

    Proszę o informacje czy w projekcie jest wykaz szczegółowy więźby dachowej , tzn. czy są dokładne wykazy wszystkich elementów dachu z długościami , szerokościami i ilością sztuk. Bo z moich informacji wiem że projekt powinien mieć taki wykaz że daje się to do tartaku i tną na wymiar. A jeżeli nie było takiej specyfikacji to jak Państwo sobie z tym poradzili.

    niecierpliwie czekam na odpowiedzi

    Projekt zamówiłem tydzień temu. Jak otrzymam to przekażę Ci informację .Wydaje mi się że powinny być .

  15. #35

    Domyślnie odpow.

    Witamy ponownie. Mamy już pozw. na bud. ( 36 dni ) nie wiemy czy to długo czy krótko? Opis naszych zmian adaptacyjnych:
    - odbicie L,
    -sciany z porothermu 25 + styrop.
    -powiększ. garazu do dwustanowiskowego o szer. wewn. 6m ( brama pojed- 5m )
    -przesunięcie scianki działowej pomiędzy garażem i pom. gospod o 0,5 m w kier. wnętrza garażu
    -zmiana przeznaczenia dotychczasowej szafy wbudowanej na spiżarnię i zapewnienie do niej dostępu z hallu
    -przeniesienia szafy zabudowanej na drugą stronę wiatrołapu, przeniesienie drzwi wejściowych do kotłowni w pobliżu schodów, z jednoczesnym cofnięciem ich do linii tylnej ściany szafy wbudowanej
    -zaprojektowanie słupka żelbetowego przy początku biegu schodowego z jednoczesnym wykonaniem otworu w ścianie przylegającej do schodów ograniczonej drzwiami wejściowymi do kotłowni
    - drzwi wejściowe szersze (o połowę - dodatk. pasmo szklone stylizowane jak drzwi - usytuowane przy ścianie spiżarni
    -poszerzenie okien w kuchni i kotł. do 150cm
    - przeniesienie przewodu dymowego obsługującego kominek po przeciwnej stronie istniejącego przewodu wentylacyjnego z jedn. zmianą kominka na narożnikowy
    -okna w jadalni - zamiana na niższe z podokiennikiem wysokosci 50cm ( dwa grzejniki pod oknami ), tej samej wysokosci podokiennik w oknach po bokach wyjscia na taras ( przeniesione dwa grzejniki pod te okna bo były gdzie indziej )
    -połączenie pomieszczeń pokoju nad wejściem głównym oraz przylegającej garderoby z jednoczesnym przesunięciem drzwi wejściowych do tego pokoju w kierunku klatki schodowej
    -podniesienie ścianki kolankowej o około 25cm ( 1 pustak na całym obwodzie)
    -po powiększeniu garażu do 2-stanowisk - nad garażem zrobiło się : mały holik ( 3m. kw. i z niego osobne wejścia do - pralni przylegajacej do ściany łazienki ( 7 ,52 m. kw., 1 velux w dachu od ogrodu); - garderoby (10,89 m. kw, 1 velux na dachu od strony prawego boku domu); - pokoju ( 19,59 m.kw. 2 x velux nad wjazdem do garażu i 1 x velux od strony prawego boku); ogrzewanie we wszystkich nowoprojektowanych pomieszczeniach -grzejniki.
    -w pralni i garderobach dodatkowe wentylacje przez dach
    -ogrzew. podłogowe w wiatrołapie, hallu, kuichni ,łazienkach na parterze i piętrze
    - przebieg instalacji gazowej ze zbiornika (wersja zagłębiona ) do kotłowni i osobno do kuchni - na zewnątrz budynku
    Adaptacja + zmiany branżowe całość 2350PLN
    Czekamy na wycenę dachu ( sama dachówka, gąsiory itp.),potem etapowa wycena , no i kredyt. c.d.n.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel_torun
    Cytat Napisał tel-net
    Witam serdecznie. Proszę o pomoc wszystkich , mam zamiar zakupić projekt z biura projektowego MG Projekt - SAGA 2 , wersja z jednym garażem .

    Proszę o informacje czy w projekcie jest wykaz szczegółowy więźby dachowej , tzn. czy są dokładne wykazy wszystkich elementów dachu z długościami , szerokościami i ilością sztuk. Bo z moich informacji wiem że projekt powinien mieć taki wykaz że daje się to do tartaku i tną na wymiar. A jeżeli nie było takiej specyfikacji to jak Państwo sobie z tym poradzili.

    niecierpliwie czekam na odpowiedzi

    Projekt zamówiłem tydzień temu. Jak otrzymam to przekażę Ci informację .Wydaje mi się że powinny być .

    Dostałem projekt dzisiaj
    Jest spis elementów więźby dachowej (ilość , przekrój długość ) , oraz rzut więźby dachowej ,

  17. #37

    Domyślnie

    witam wszystkich!
    ja z zona tez kupilem projekt saga 2 z pracowni mgprojekt.najbardziej przypadl on nam do gustu z wszystkich ogladanych,metraz jak dla nas ok,funkcjonalnosc domu takze,moze wprowadzimy kilka malych zmian,np.chcemy powiekszyc garaz na 2 stanowiska,tylko czy wyglad calego domu bedzie dalej taka ladna?chcemy takze zmaniejszyc 2 garderoby na pietrze,kotlownie wstawic w miejsce pomieszczenia gospo w garazu,a kotlownie rozdzielic na spizarnie,suszarnie i prasowalnie,nad garazem chcemy zrobic w przyszlosci pokoj rekreacyjny z sauna,maly fitness.musimy takze pomyslec nad podniesieniem o 25 cm scianki kolankowej.ponadto calal reszta jest ok.wybor koloru elewacji i dachu takze musi byc rozsadnie przemyslany.obecnie jestesmy na etapie zalatwiania wszystkich formalnosci zwiazanych z rozpoczeciem budowy.czy ktos z was ma juz postawiony dom w stanie surowym zamknietym i ile go wyniosl na gotowo koszt realizacji?jezeli ktos ma jeszcze jakies cenne uwagi dotyczace budowy,zdjecia z realizacji,wyglad calego dmku na gotowo z zewnatrz i wewnatrz to prosze o meila ze zdjeciami na [email protected].z gory dziekuje!zycze powodzenia i samych trafnych decyzji przy budowie domu saga 2.pozdrawiam tomek

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awista

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Piękny dom Bardzo chcielibysmy zobaczyc go "na żywo"..Czy ktos juz zaczął budowę??

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał awista
    Piękny dom Bardzo chcielibysmy zobaczyc go "na żywo"..Czy ktos juz zaczął budowę??

    Okazało sie , że nasz wykonawca właśnie buduję SAGĘ 2. Budowa jest gdzieś za Toruniem w stronę Bydgoszczy. Teraz są na etapie kładzenia stropu.

    W przyszłym tygodniu jedziemy obejrzeć

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    awista

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli możemy prosić to po obejrzeniu dajcie znać..jakie wrażenia no i oczywiście jesli moglibyście zapytac właścicieli czy
    moglibyśmy podjechać..bylibyśmy wdzięczni )) Pozdrawiamy

Strona 2 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony