dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 90
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1793
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał awista
    Jeśli możemy prosić to po obejrzeniu dajcie znać..jakie wrażenia no i oczywiście jesli moglibyście zapytac właścicieli czy
    moglibyśmy podjechać..bylibyśmy wdzięczni )) Pozdrawiamy

    Ok Może uda nam się fotki zrobić .

  2. #42

    Domyślnie po rozmowach z wykonawcą

    No cóż. Wczorajsze 4 godziny u potencjalnego - bo w sumie jeszcze nie do końca wybranego ) wykonawcy uświadomiły nam że - gdybyśmy wiedzieli co wiemy teraz to nie wiem czy wybralibyśmy ten projekt I nie mówię tu o błędach w projekcie - bo te są w każdym. Okazało sie np że nasze wyobrażenie o tym ze przez wykusz będzie wpadać więcej światła okazało sie błędne - wiec prawdopodobnie wykusz pójdzie do likwidacji. Szkoda że wcześniej nikt nie wyjaśnił nam tego - bo nie upieralibyśmy się tak na wykusz przy poszukiwaniach projektu.

    Kolejna sprawa to ściana kolankowa. Ponieważ nasz wykonawca aktualnie jest na etapie stropu w innej budowanej w naszych okolicach Sadze na bieżąco informuje nas o nowych "odkryciach" . No i - ściany kolankowej w zasadzie nie ma. W projekcie w ogóle nie da sie tego zauważyć - ale w rzeczywistości tak jest. Prawdopodobnie to nie jest aż tak duuzy problem - bo wg naszego wykonawcy UDA sie to naprawić .

    Kolejna sprawa to dach - jest zakotwiczony - czy jakkolwiek sie to nazywa tylko w jednym miejscu nad garażem.

    Kolejna rzecz - garderoby - mimo sporej powierzchni zero funkcjonalności - nawet do tego stopnia że nie będzie można powiesić tam dłuższych rzeczy typu garnitury czy sukienki Podobno po podniesieniu ścianki będzie trochę lepiej - ale okaże się chyba dopiero przy budowie.

    Po za tym prawdopodobnie zmienimy nasze plany dotyczące ogrzewania. Eh

    To takie przemyślenia na gorąco- dzisiaj musimy podjąć decyzje - a jest ich kilka . W sobotę jedziemy na budowę Sagi. Pozdrawiam Kamila - kama1978k ( żona Daniela )

  3. #43

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich którzy wybrali SAGE 2 na swoje nowe lokum.
    Jestem w trakcie załatwiania formalności i mam nadzieję że potrwa to jeszcze z miesiąc. Ale drewno mam już ścięte na ten dom choć projektu jeszcze nie mam,wykaz więźby był dostępny. Teraz muszę tylko zakupić projekt .

    Bardzo prosiłbym o radę tych którzy już kupili projekt i wybudowali lub zrobili zmiany w projekcie aby był ona jak najbardziej funkcjonalny , fotki z wnętrza mile widziane.
    Andrzej z Olsztyna

    ..... a może ktoś niedaleko od Olsztyna wybudował się i mógłbym z żoną wpaść na wizję lokalną.

    Serdecznie pozdrawiam
    DZIęKI - daniel_torun

  4. #44

    Domyślnie

    Ze zmian ktore pamiętam :
    - rozsunięcie okien w pomieszczeniu nad garażem
    - podniesienie ścianki kolankowej z 0cm na 110cm
    - co za tym idzie powiększenie okna w pokoju nad wejściem.
    - zmiana schodów - wymuszona zmianą ściany kolankowej - wejście do pomieszczenia nad garażem będzie z poziomu pokoi na górze.
    - powiększenie okien w wykuszu
    - zmiana okien tarasowych .

    to na razie tyle

  5. #45

    Domyślnie do daniela

    daniel wez wklej zdjecia projektu po zmianach jakie teraz poczyniłes, bo jestem bardzo ciekawa.
    Ile kosztuja takie zmiany w projekcie?

  6. #46

    Domyślnie

    Projekt będzie się "adoptował" w sobotę
    Ja płacę 1000zł + VAT .

    Kombinuję jeszcze co zrobić z drzwiami wejściowymi - żeby były na środku ale nie wiem jak to zrobić żeby nie stracić szafy z wiatrołapie.

  7. #47

    Domyślnie do daniela

    Mam jeszcze jedno pytanie bo zastanawiam sie ja to zrobić aby była wieksza kuchnia, bo jakie wymiary na w projekcie?

  8. #48

    Domyślnie

    W projekcie kuchnia ma wymiary (SAGA 2 ) 393x245.
    Powiększyć ją chyba tylko możesz kosztem wiatrołapu.
    Zastanawialiśmy się nad tym. Fajnie mieć dużą kuchnię ale..... Tak naprawdę to u nas ona by nie była wykorzystana.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel_torun
    Ze zmian ktore pamiętam :
    - rozsunięcie okien w pomieszczeniu nad garażem
    - podniesienie ścianki kolankowej z 0cm na 110cm
    - co za tym idzie powiększenie okna w pokoju nad wejściem.
    - zmiana schodów - wymuszona zmianą ściany kolankowej - wejście do pomieszczenia nad garażem będzie z poziomu pokoi na górze.
    - powiększenie okien w wykuszu
    - zmiana okien tarasowych .

    to na razie tyle
    Witam , dzięki za odpowiedz. Kurcze jak to będzie wygladało po podniesieniu ścianki kolankowej na 110 !!!! inne zmiany rozumiem.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał tel-net
    Cytat Napisał daniel_torun
    Ze zmian ktore pamiętam :
    - rozsunięcie okien w pomieszczeniu nad garażem
    - podniesienie ścianki kolankowej z 0cm na 110cm
    - co za tym idzie powiększenie okna w pokoju nad wejściem.
    - zmiana schodów - wymuszona zmianą ściany kolankowej - wejście do pomieszczenia nad garażem będzie z poziomu pokoi na górze.
    - powiększenie okien w wykuszu
    - zmiana okien tarasowych .

    to na razie tyle
    Witam , dzięki za odpowiedz. Kurcze jak to będzie wygladało po podniesieniu ścianki kolankowej na 110 !!!! inne zmiany rozumiem.
    Wykonawca powiedział że będzie dobrze. Wydaje mi się ze SAGA na zdjęciach które mamy w naszym wątku u góry - też ma właśnie podniesioną ściankę o tyle - co można zauważyć po wielkości tego przedniego okna. Zwróćcie uwagę że w porównaniu z projektem jest ono malutkie - co właśnie nastąpiło poprzez podniesienie ściany kolankowej i zwiększenie tej przedniej facjaty. Dlatego my od razu będziemy zamawiać większe to przednie okno żeby nie wyglądało tak jak na tym zdjęciu. Pozdrawiam Kamila

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ofcbur
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Re: ;->

    Cytat Napisał Julka85
    A chcemy wprowadzić w Sadze takie zmiany jak:
    4) likwidacja słupa z środka salonu (nie widać go na planach w internecie)
    To chyba najważniejsze zmiany
    Powiedzcie mi proszę jak rozwiązaliście (architekci rozwiązali) możliwość likwidacji słupa w środku salonu? Czy on nie podpiera stropu?
    Pozdrawiam,
    Ewa
    Ewa i Andrzej

    co nas nie zabije to nas wzmocni

    dziennik

    komentarze

  12. #52

    Domyślnie Re: ;->

    Cytat Napisał Ofcbur
    Cytat Napisał Julka85
    A chcemy wprowadzić w Sadze takie zmiany jak:
    4) likwidacja słupa z środka salonu (nie widać go na planach w internecie)
    To chyba najważniejsze zmiany
    Powiedzcie mi proszę jak rozwiązaliście (architekci rozwiązali) możliwość likwidacji słupa w środku salonu? Czy on nie podpiera stropu?
    Pozdrawiam,
    Ewa
    Nie wiem czy koleżanka była u architekta z prawdziwym projektem czy tylko ze zdjęciem z katalogu. Podejrzewam ze to drugie. Słup jest nośny i jego likwidacja wiązałaby sie z całkowitą zmianą konstrukcji dachu. My zrezygnowaliśmy bo byłyby to olbrzymie koszta. Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie słup

    Kupiliśmy projekt Sagi, pokazaliśmy wszystkie zmiany jakie chcemy i okazuje się że
    ich koszt to ok. 3000 zł. A miało być 1000 zł.
    700 zł. to jest koszt samej adaptacji bez zmian
    Jeżeli chodzi o słup to można go zlikwidować, wiąże się to jednak z
    przeprojektowaniem całego stropu no i elektryki
    pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    My zapłaciliśmy za zmiany 1000 zł

  15. #55

    Domyślnie

    ja z zona mam juz projekt,wybralismy juz sprawdzona firme,ktora wybuduje nam domek.budowe chcemy zaczac na poczatku wrzesnia,a w grudniu przykryc dach.pozniej odczekac 3 miesiace i od kwietnai przyszlego roku rozpoczac wykonczeniowke.firma za postawienie takiego domku zyczy sobie 50 tys za robocizne,kierownik budowy ok 2,5-3 tys.chcemy tez przeprojketowac garaz na dwustanowiskowy i podniesc scianke kolankowa co wlasnie teraz robi nam projektantka.pod koniec kwietnia skladamy papaiery na zezwolenie na budowe,na ktore trzeba czeakc ok 2 miesiecy.mam prosbe jezeli ktos w okolicach dolnegoslaska wybudowal juz taki dom saga 2 to prosze o kontakt,moze bedzie mozliwosc obejrzec go na zywo lub moze ktos moze wyslac zdjecia z realizacji projketu i powiedziec o swoich spostrzezeniach co do budowy.z gory dziekuje i [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekxkonc
    ja z zona mam juz projekt,wybralismy juz sprawdzona firme,ktora wybuduje nam domek.budowe chcemy zaczac na poczatku wrzesnia,a w grudniu przykryc dach.pozniej odczekac 3 miesiace i od kwietnai przyszlego roku rozpoczac wykonczeniowke.firma za postawienie takiego domku zyczy sobie 50 tys za robocizne,kierownik budowy ok 2,5-3 tys.chcemy tez przeprojketowac garaz na dwustanowiskowy i podniesc scianke kolankowa co wlasnie teraz robi nam projektantka.pod koniec kwietnia skladamy papaiery na zezwolenie na budowe,na ktore trzeba czeakc ok 2 miesiecy.mam prosbe jezeli ktos w okolicach dolnegoslaska wybudowal juz taki dom saga 2 to prosze o kontakt,moze bedzie mozliwosc obejrzec go na zywo lub moze ktos moze wyslac zdjecia z realizacji projketu i powiedziec o swoich spostrzezeniach co do budowy.z gory dziekuje i [email protected]

    Zaczeliśmy miesiąc temu budowę sagi II z MG projektu z adaptacja na dwa stanowiska garażowe.Zdjecia wrzucamy na fotosik.pl ( nasz link http://anita7303.fotosik.pl/albumy/405282.html) .Pozdrawiamy Anita i Grześ

  17. #57

    Domyślnie

    Jak tam u Was postępy w budowie ? My właśnie zalaliśmy chudziaka i czekamy na kredyt

  18. #58

    Domyślnie :-)

    Ostatecznie za zmiany zapłaciliśmy 1950 zł.
    Czekamy teraz na pozwolenie budowlane
    pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel_torun
    Jak tam u Was postępy w budowie ? My właśnie zalaliśmy chudziaka i czekamy na kredyt

    Zakrapiana wiech była tydzień temu.Nowe zdjęcie wrzuciliśmy na fotosik.pl

  20. #60

    Domyślnie

    Anita , obejrzałam zdjęcia - Rewelacja. Ależ Ci zazdroszczę. U nas na razie skończone ściany parteru- czekamy na strop.

    Widziałam ze wykorzystaliście wnękę pod schodami. My też chcemy to zrobić - ale z kolei zaplanowaliśmy sobie tam prysznic w dolnej łazience.

    Czy robiliście coś ze schodami- przy jednym zdjęciu zrobiłaś podpis - 93 cm . Poszerzaliście je- czy zostawiliście tak jak w projekcie.

    Wiatrołap, opisz dokładnie co zrobiliście w tym miejscu. Widziałam ze przesunęliście ściankę wgłąb holu. Czy powiększyliście odrobinę kuchnie właśnie kosztem wiatrołapu. Aha i w którym miejscu masz drzwi z wiatrołapu do kotłowni- jakbyś zrobiła parę zdjęć byłabym wdzięczna.

    Co planujesz nad garażem?

    My też mamy działkę od strony południa a w zasadzie południowego zachodu. Zastanawialiśmy się na oknami na taras. W końcu to północna strona wiec raczej słońca tam nie będzie. Dlatego robimy otwór na 360 i okna 3 x 120 - środkowe przesuwane.

    Martwimy się czy miejsce przy wejściu do gabinetu i małej łazienki nie jest za malutkie. Czy tam się da swobodnie przejść, otworzyć drzwi. Bo my prawdopodobnie skrócimy trochę łazienkę ( skoro prysznic wejdzie pod schody to będzie akurat ) .

    Napisz jeszcze z czym mieliście największy problem. My jesteśmy jeszcze na takim etapie że możemy się zasugerować Waszymi zmianami

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 3 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony