dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 90
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1793
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama1978k
    Anita , obejrzałam zdjęcia - Rewelacja. Ależ Ci zazdroszczę. U nas na razie skończone ściany parteru- czekamy na strop.

    Widziałam ze wykorzystaliście wnękę pod schodami. My też chcemy to zrobić - ale z kolei zaplanowaliśmy sobie tam prysznic w dolnej łazience.

    Czy robiliście coś ze schodami- przy jednym zdjęciu zrobiłaś podpis - 93 cm . Poszerzaliście je- czy zostawiliście tak jak w projekcie.

    Wiatrołap, opisz dokładnie co zrobiliście w tym miejscu. Widziałam ze przesunęliście ściankę wgłąb holu. Czy powiększyliście odrobinę kuchnie właśnie kosztem wiatrołapu. Aha i w którym miejscu masz drzwi z wiatrołapu do kotłowni- jakbyś zrobiła parę zdjęć byłabym wdzięczna.

    Co planujesz nad garażem?

    Pozdrawiam serdecznie



    Szerokośc schodów 93 ,ale jeszcze dojdą tynki.Okna w wykuszu : szer. 80 x wys 180. Środkowe okno na taras z jednym skrzydłem przesuwnym a jednym stałym ( szerokość skrzydeł po 120cm) oraz dwa okna po bokach 80 szer i 150 wys.Okno na górze na balkon zamieniliśmy z łukowego na normalne 225cm x 180cm. Zakładamy rolety montowane w nadprożach na całym dole i oknie balkonowym na górze, do tych największych z silniczkami. Podłogówka w salonie , jadalni , holu, kuchni ,wiatrołapie oraz dolnej i górnej łazience. W garażu dodaliśmu okno 100cm szer x 55 wys ( jest na którymś ze zdjęć). Pomieszczenie gospodarcze poszerzyliśmy do 164 cm.
    Wiatrołap: patrząc od strony wejścia - lewą ściankę pociągnęliśmy wgłąb holu, wejście do kuchni jest tylko jedno : od strony hol-jadalnia. Prawą ściankę o około 80cm w kierunku do kotłowniw stosunku do tej co była w projekcie. Drzwi wejściowe z kotłowni do wiatrołapu będą się otwierały na ścianę przylegającą do schodów. Wreszcie będziemy mieli duży wiatrołap i kilka osób razem ubierze buty. W dolnej łazience zamieniliśmy miejscami kibelek i zlew a zamiast kabiny narożnej będzie prysznic we wnęce( otwierane szklane drzwi).
    Zrobimy trochę zdjęć i dodamy na fotosik. Pozdrawiamy wszystkich :Anita i Grześ.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam wszystkich, buduję Saga II, tylko z garażem dwu stanowiskowym, z kotłownią wyodrębnioną w garażu, jestem na etapie robienia ściany kolankowej, jak wyżej wspomniano nie ma wyraźnie zaznaczonej ściany kolankowej w tym projekcie, ja na razie kazałem murarzom wymurować dwie warstwy czyli 50cm do tego dojdzie wieniec i będzie jakieś 75cm wysokości, jednak jeszcze się waham czy nie podmurować jeszcze jednej warstwy, czyli na wysokość 75cm wtedy uzyskam ściankę kolankowa z wieńcem 1m. Boje się jednak że może to popsuć wygląd zewnętrzny budynku - nie proporcjonalnie zbyt wysoko oddalone okna od dachu. Może ktoś by doradził w tej materii czy ktoś może już zrobił podobnie i ma położony dach, jak to wygląda.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcadiusz
    Witam wszystkich, buduję Saga II, tylko z garażem dwu stanowiskowym, z kotłownią wyodrębnioną w garażu, jestem na etapie robienia ściany kolankowej, jak wyżej wspomniano nie ma wyraźnie zaznaczonej ściany kolankowej w tym projekcie, ja na razie kazałem murarzom wymurować dwie warstwy czyli 50cm do tego dojdzie wieniec i będzie jakieś 75cm wysokości, jednak jeszcze się waham czy nie podmurować jeszcze jednej warstwy, czyli na wysokość 75cm wtedy uzyskam ściankę kolankowa z wieńcem 1m. Boje się jednak że może to popsuć wygląd zewnętrzny budynku - nie proporcjonalnie zbyt wysoko oddalone okna od dachu. Może ktoś by doradził w tej materii czy ktoś może już zrobił podobnie i ma położony dach, jak to wygląda.

    My też budujemy Sagę z garażem na 2 stanowiska. Więżba już jest( krokwie są wydłużone), kładą dachówkę wygląda to wszystko ładnie. Od czasu do czasu dorzucamy zdjęcia na fotosik. pl - adres kilka wiadomości wyżej

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    anita7303, przyjrzałem się Waszym zdjęciom i widzę że u Was ścianka kolankowa jest na 1m, a po drugie ścianka kolankowa nad garażem jest niżej w stosunku do ścianki nad domem, u mnie raczej będzie wszystko na jednym poziomie także ściana kolankowa nad garażem będzie o jedną warstwę wyżej czyli da jakieś 1,25.
    Co do krokwi to o ile wydłużyliście je w stosunku do długości w projekcie i czy zestawienie drewna zawarte w projekcie jest OK?. Co do płatwi stalowych to u Nas nie będzie, zastąpią je płatwie drewniane, no i nie mamy słupka w salonie. Na zdjęciach wyżej w poście wypustka nad gł.drzwiami wejściowymi wygląda okropnie nie wiem czy jest to związane z umiejscowieniem mniejszego okna łukowego w stosunku do tego jak wygląda w projekcie czy jest to wynik zbyt wysokiej ścianki kolankowej

  5. #65

    Domyślnie

    Arcadiusz, jak zrobiłeś że nie masz słupa w salonie. Nam mówiono o przeprojektowaniu konstrukcji całego dachu - żeby go z likwidować. Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie :-)

    Kama1978k

    My zlikwidowaliśmy słup w salonie i rzeczywiście musieliśmy przeprojektować konstrukcję całego dachu....

    daniel_torun

    my też zalaliśmy chudziaka i czekamy na kredyt

  7. #67

    Domyślnie

    My właśnie wróciliśmy z inspekcji zbrojenia przed zalaniem stropu. W międzyczasie przeprojektowaliśmy wiatrołap, schody ,taras , balkon i łazienkę na dole. Udało się dzięki temu zmieścić prysznic pod schodami.

  8. #68

    Domyślnie ???

    daniel_torun

    jestem ciekawa jak przeprojektowaliście te schody???
    bo ja chciałam zmieścić szafę pod schodami i nie mieliśmy
    pomysłu jak to zrobić
    Mógłbyś mi wysłać fotkę na meila???
    [email protected]
    Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie Re: ???

    Cytat Napisał Julka85
    daniel_torun

    jestem ciekawa jak przeprojektowaliście te schody???
    bo ja chciałam zmieścić szafę pod schodami i nie mieliśmy
    pomysłu jak to zrobić
    Mógłbyś mi wysłać fotkę na meila???
    [email protected]
    Pozdrawiam
    Schody w tej chwili są jednobiegowe i na samej górze "zakręcają" . Pomieszczenie nad garażem i poddasze mam na jednym poziomie . W ten sposób pod schodami można wykorzystać miejsce od lazienki , lub od garażu . Zdjęcie wkleję wieczorem. Chciałem też poszerzyć schody ale wtedy korytarz na piętrze zrobiłby się trochę zbyt wąski.

  10. #70

    Domyślnie :-)

    My też chcieliśmy poszerzyć schody ale zrezygnowaliśmy
    A w ogóle to zmieniliśmy cały dół tego domu
    Tylko ze my budujemy SAGE

  11. #71

    Domyślnie Re: :-)

    Cytat Napisał Julka85
    My też chcieliśmy poszerzyć schody ale zrezygnowaliśmy
    A w ogóle to zmieniliśmy cały dół tego domu
    Tylko ze my budujemy SAGE
    Prawdę mówiąc między projektami SAGA i SAGA 2 różnice są kosmetyczne i bez znaczenia który masz. Patrząc na zmiany jakie zrobiłaś to miejsce pod schodami możesz wykorzystać powiększając sobie spiżarnię. U nas jest tam ponad 2 m wysokości.

  12. #72

    Domyślnie

    Wysłaliśmy na fotosik kilka aktualnych zdjęć.Okna ( oknoplast kraków- złoty dąb z roletami schowanymi w nadprożach, duże okno na taras rozsuwane , żeby nie zabierało miejsca-to chyba dobry pomysł? -ale drogi), niektóre z rolet ( te od strony tarasu - elektryczne).Okna dachowe będą później.Wszedł elektryk,zaraz po nim tynkarz wejdzie. Zdjęcia z wnętrza wrzucimy jak będą instalacje. Pozdrawiamy wszystkich budujacych Sagę II. Anita i Grześ.

  13. #73

    Domyślnie :-(

    anita7303

    my też myśleliśmy o tych roletach w nadprożach bo pięknie wyglądają
    ale ze względu na cenę zrezygnowaliśmy...

    Wasza Saga wygląda pięknie
    Powiedz mi czy jesteś zadowolona z koloru okien?
    Bo ja rozważam między Złoty dąb a ORZECH WŁOSKI
    Ten złoty dąb na zdjęciach wygląda dużo ciemniej niż w rzeczywistości i zastanawiam sie czy nie jet za jasny?
    pozdrawiam

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martuchaj

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich serdecznie.
    Mam pytanie jak poradziliście sobie z problemem powstajacego progu w pomieszczeniu nad garażem w Sadze II.

  15. #75

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie, czy ktoś z Państwa z okolic Torunia lub Bydgoszczy buduje lub zbudował dom Saga II pracowni MG Projekt? Jesteśmy z żoną już prawie zdecydowani na tej projekt, ale wiadomo że zawsze lepiej jest zobaczyć w realu.

    Pozdrawiam
    Michał

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemecki
    Witam,

    Mam pytanie, czy ktoś z Państwa z okolic Torunia lub Bydgoszczy buduje lub zbudował dom Saga II pracowni MG Projekt? Jesteśmy z żoną już prawie zdecydowani na tej projekt, ale wiadomo że zawsze lepiej jest zobaczyć w realu.

    Pozdrawiam
    Michał
    Hej
    My budujemy wg. projektu SAGA II w Grębocinie pod Toruniem.
    Aktualnie kończymy kładzenie tynków . Jeżeli chcecie coś się dowiedzieć lub obejrzeć to proszę o kontakt na priv.
    Pozdrawiam
    Daniel

  17. #77

    Domyślnie

    Budujemy Sagę II z podwójnym garażem w Przyłękach koło Bydgoszczy. jesteśmy na etapie elektryka i tynków.
    Pozdrawiamy Anita i Grzegorz

  18. #78

    Domyślnie

    czesc!
    gratuluje postepow w budowie sagi 2.ja z zona jestem na etapie zakonczenia fundamentow,a od przyszlego tygodnia zaczynamy parter,wiezba dachowa jest zamowiona na polowe pazdziernika a dach chcemy zaczac na poczatku listopada,aby wyrobic sie do konca lisiopada ze stanem otwartym.pozneij budeyken odstoi do kwietnia i dalej wykonczeniowka.zobaczymy jak to pojdzie.co do projketu tez zrobilismy kilka zmain,ktore chyba w pozytywny sposob wplyna na funkcjonalnosc domu.czekam na wasze zdjecia na meila: [email protected],ja takze moge odeslac swoje od poczatku budowy.pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

  19. #79

    Domyślnie

    Witam wszystkich budowniczych.
    My budujemy Sagę z MgProjektu w okolicach Płocka. Jesteśmy na etapie więźby dachowej. Oczywiście jak wszyscy, też zrobiliśmy kilka zmian, które naszym zdaniem poprawią funkcjonalność. Dodatkowo nasi wykonawcy wprowadzili również parę zmian, które wyeliminowały nie do końca przemyślane przez projektanta rozwiązania.
    Oto kilka zdjęć. Chaotyczne, ale może komuś pomogą.

    http://zbysw.fotosik.pl/albumy/506914.html

    A parter chcemy rozwiązać mniej więcej tak:

  20. #80

    Domyślnie

    mam pytanko do zbysiaW ile do tej pory was to kosztowalo i jakie macie wyliczenia co do satnu surowego otwartego.mowie tutaj o robociznie,materialch,wiezbie i dachu.czekam na info!zycze powodzenia w budowie!

Strona 4 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony