dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 30
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 598
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie Chatka Azymutów- komentarze

    tutaj zapraszam chętnych do wszelakich wypowiedzi przy dobrej kawce nt. mojego domku i nie tylko domku.

  2. #2

    Domyślnie

    Historia zapowiada się nadzwyczaj pięknie i sielankowo...
    Będę śledziła wasz wątek i trzymam kciuki za wasz raj na ziemi...
    pozdrawiam kasia w

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj mocca!
    Na jaki wariant "MOJEGO MIEJSCA" się zdecydowałaś. Kiedy zamierzacie wystartować z budową? Tak w ogóle to piękną macie tą działkę (nie wiem czy to można nazwać działką), a raczej ten spory!!! kawałek ziemi. Ten las, planowany staw, sad, ta przestrzeń na pewno robi wrażenie. Ale my nie narzekamy, mamy swoje 7,5 ara i też jesteśmy szczęśliwi...
    Pisz dalej, ja czytam z wielką przyjemnością...
    Pozdrawiam kasia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Jaką dokładnie cegłę wybraliście? Chodzi mi o jakieś oznaczenie nazwy. Też szukamy ładnej cegły klinkierowej ręcznie formowanej. Wybór jest dość duży, ale nie mogę znaleźć nic, co by mnie powaliło na kolana od pierwszego wejrzenia.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    Hej Kasiu

    Nie kojarzę już, czy "Moje miejsce" miał jakies warianty? Zauroczył mnie ten prezentowany w Muratorze bodajże 9/2005, jak dla nas idealny układ w środku zarówno dołu jak i góry (zmienić chcialam tylko układ drzwi na dole do sypialni- zamiast 2 pokoi i w środku łazienki chcieliśmy zrobić jedne drzwi do sypialni połączonej z łazienką i obok pracownia męża). Rozważyłabym jeszcze propozycje podane przez muratora- powiększenie okien w kuchni i salonie oraz dwustronny kominek.
    Do tej chwili gdy spojrzę na ten domek widzę w nim "moje miejce".

    Na nim też będziemy próbowali się wzorowac w projekcie przebudowy obecnego domu. Dziś odebrałam od projektanta pierwsze rysunki ale o tym już niedługo w dzienniku Zapraszam.

    Z budową planujemy wystartować wiosną/latem przyszłego roku- ale nie jest to pewne ze względów finansowych. Zima pokaże


    Działka nasza fakt- jest wielka, ale mam nadzieję ze uda mi się ją zagospodarować. Pewnie nie w całości ale przynajmniej bez stresu że braknie mi miejsca na to czy tamto . Jak już tego miejsca zostanie będzie... konik

    A staw już jest - zapraszam za niedługo do kolejnego odcinka dziennika- będzie historia stawu i foto.

    Tak naprawdę nie jest najwazniejsza powierzchnia działki- najważniejsze jest "poczucie jej". Ty masz swoją rodzinną i jest najlepsza - ja mam obcą i muszę ją urobić na swoją co (wydaje mi się) na razie mi wychodzi

    pozdrawiam


    mocca

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    K74
    Zdecydowaliśmy się na cegłę Vandersanden Presence-Kollektion SCALA. Oglądałaś cegłę ręcznie formowaną na żywo? Powiem Ci ze w internecie czy nawet katalogu nawet nie ma co oglądać. Przekonałam się o tym kiedy już miałam swoje typy i pojechałam decydować. Wybrałam zupelnie inną cegłę, której po katalogu nawet nie brałabym pod uwagę. Kompletnie inna kolorystyka i wygląd. Mam jedynie nadzieję, że to co zamówilam będzie takie samo jak to z wystawy

    Prócz ogrodzenia tą samą cegłą chcę murować kominy i robić inne wykończenia na zewnątrz domu a także murować kominek domowy i grill zewnętrzny. I być może coś na budynku gospodarczym- ale ten jest jeszcze w fazie zamysłow więc trudno mi go dekorować

    zyczę trafnych wyborów

    mocca

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Bardzo fajny dziennik, w stylu tak jakby podony do naszego. To znaczy, jasne, ze pracy jest duzo, ale nie ma co marudzic tak trzymac!

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj mocca
    Cieszę się, że wznowiłaś pisanie
    Trzymam kciuki za kredyt.
    Pozdrawiam kasia

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    hej Kasiu, dzięki za dobre słowo

    z uzyskaniem kredytu nie mam problemu, bardziej matrwi mnie brak materiału w składzie i ich ceny. Im więcej o tym czytam i rozmawiam tym bardziej się załamuję ze w tym roku nic nie załatwimy...
    Ale widze że Twoja inwestycja pędzi jak szalona- wszystko sprawnie załatwiasz, powodzenia!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mocca
    hej Kasiu, dzięki za dobre słowo

    z uzyskaniem kredytu nie mam problemu, bardziej matrwi mnie brak materiału w składzie i ich ceny. Im więcej o tym czytam i rozmawiam tym bardziej się załamuję ze w tym roku nic nie załatwimy...
    Ale widze że Twoja inwestycja pędzi jak szalona- wszystko sprawnie z
    załatwiasz, powodzenia!
    Mocca głowa do góry
    Teraz najważniejsze, żebyś się nie zamartwiała na zapas.
    Widzę, że za niedługo wasza rodzinka się powiększy.
    Super Tym bardziej nie przejmuj się cegłami i dachem.
    Ucałuj brzuszek, powodzenia, i pamietaj spokój, spokój, spokój.....
    Pozdrawiam kasia

  11. #11

    Domyślnie

    Witaj mocca
    Widzę, że u Ciebie identyczne dylematy
    U nas tak samo różnica między cementowym Braasem a ceramicznym Robenem była niewielka.
    Wybraliśmy ceramiczną.....
    Pozdrawiam kasia

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    hej Kasiu!
    wyczytałam wlaśnie, ze mamy bardzo podobne problemy
    u nas decyzja co do dachówki jeszcze nie podjęta, mielismy na dziś zaplanowane wspólne (z męzem) spotkanie z dekarzem ale moj mąz... niechcąco "nawalił", nie zdązył na spotkanie i prawdopodobnie decyzje podejme w tej kwestii sama w tygodniu.
    Tez skłaniamy sie ku ceramice ale rozwazamy Koramica na zmiane z Robenem a kiedy juz padnie na Koramica bierzemy pod uwage roznice Koramic- Brass i kółko się zamyka

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mocca wszystkiego naj naj

    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  14. #14

    Domyślnie



    Mocca
    Wszystkiego najlepszego i wesołych Świąt
    Pozdrawiam kasia

  15. #15

    Domyślnie

    Jestem

    Trzymam kciuki!!!!

  16. #16

    Domyślnie



    Spokojnych, pełnych miłości i pogody ducha świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń w nadchodzącym roku 2008

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fillette

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Witam i cieszę się, że prace posuwają się do przodu. Z tym 22 % vatem na matariał z usługą (np. dach czy okna) to na szczęście już nieaktualne, został zniesiony ten przepis chyba jeszcze przez minister Gilowską. Powodzenia

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    Chyba jednak nie do końca, informował mnie o tym dekarz a poszłam sprawdzić u samego źródła- czyli w urzędzie skarbowym. Powiedziano mi, ze jesli garaz, kotłownia są w bryle domu to jest 7% a jesli to odrębny budynek wtedy jest 22% VAT na meteriały. Zniżka 7 % obejmuje tylko budownictwo mieszkaniowe i wg nich garaz i kotłownia w budynku innym niż dom nie jest budownictwem mieszkaniowym.

    no chyba ze się u mnie mylą...

  19. #19

    Domyślnie

    Cześć
    Przyszłam skomentować twoją budowę

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    no to komentuj komentuj
    nie wiem jak to się stało ze dopiero wczoraj zobaczyłam Twoj wpis z września

Strona 1 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony