dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    W ubiegłym roku wsadziłem 8 cyprysów. Sadzonki po okresie zimy zmieniły kolor z zielonego na brązowy. Pytanie czy jeszcze coś z nich będzie? Czy lepiej je zastapić nowymi ?
    Pozdrawiam ,
    Wątek uważam za zamknięty. Dzięki za wszystkie informacje.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tczarek dnia 2003-04-03 07:57 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, 5 cyprysów zbrązowiało ,7 jest ok.Może trzeba będzie zastosować nawóz przeciw brazowieniu iglaków?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    nie wiem czy to coś da! poczekajcie jeszcze na prawdziwą wiosnę jak nic nie odbiją zielenią to niestety chyba padły!

  4. #4

    Domyślnie

    Ja na swojej działce dwa lata temu posadziłam żywotniki zachodnie(tuje). Zimą zrobiły się brązowe, ale na wiosnę wrócił im zielony kolor. Tej zimy znowu zrobiły się brązowe ale widać już pierwsze symptomy ożwiania się (zaczyna się wegetacja). Może z twoimi iglakami będzie podobnie. Słyszałam też taką opinię (nie wiem czy jest prawdziwa)iż są specjalne nawozy do iglaków, dzięki którym rośliny zachowują zielony kolor nawet zimą. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałam 4 cypryśniki - wszystkie wymarzły tej zimy. Mróz poczynił mi duże szkody w tym roku w ogrodzie - oprócz cypryśników "dostały" róże, część cebulowych między innymi cesarska korona , jukka.
    DJ

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    A moja choinka stoi na balkonie w doniczce.
    I bardzo dobrze,na Wielkanoc-jak znalazł.
    W tych okolicznościach przyrody.....

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Niestety ta zima była nieubłagana dla iglaków i w ogóle ,wiele wymarzło,wymarzły mi wrzośce ,jałowce ale jeszcze zbyt wcześnie twierdzić iz to co brązowe wymarzło,gdyż niektóre gatunki iglaków brązowieją zimą

  8. #8

    Domyślnie

    tegoroczna zima była dość długa i ostra, więc obawiam się, że niestety, ale Twoje cyprysy stały się jej ofiarami.
    Jeżeli jeszcze się nie zazieleniły, to szybko szukaj nowych drzewek, bo należałoby je już posadzić!

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    pisałam wcześniej,że chyba wymarzły mi jałowce,po paru ciepłych dniach jednak się zazieleniły i wydaje mi się ,że zaczną rosnąć ,także z tym wyrywaniem to warto jeszcze poczekać,a drzewka ze szkółek można sadzić przez okragły rok

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    pisałam wcześniej,że chyba wymarzły mi jałowce,po paru ciepłych dniach jednak się zazieleniły i wydaje mi się ,że zaczną rosnąć ,także z tym wyrywaniem to warto jeszcze poczekać,a drzewka ze szkółek można sadzić przez okragły rok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony