dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie ile trwają formalności dotycżące podziału działki

    Czy ktoś wie ile trzeba czekać na podział działki i jak to wszystko formalnie się odbywa.
    U nas jest już dokonany podział przez geodetę i podobno naniesiony na mapę ewidencyjną. I teraz wszystkie papiery leżą w gminie albo starostwie.Nie wiem, w każdym bądź razie czekają na podpis chyba burmistrza. Wiem tylko tyle, że załatwienie czegoś w gminie w Piasecznie to koszmar.

  2. #2

    Domyślnie

    ja podział "robiłam" 1 rok i 3 mies. bo był problem z drogami. Najpierw składałam projekt w gminie.
    Później 2-3 mies. bujałam sie z wojewódzkim urzędem marszałkowskim (bo działka przylega do drogi wojewódzkiej) i oni też mieli tu coś do powiedzenia. Później musiałam wszystko zaczynać od nowa i robić nowy projekt podziału, bo wyżej wspomniany urząd nie chciał sie zgodzic na wjazd z drogi wojewódzkiej.
    W normalnym trybie dokumenty po akceptacji wstępnego projektu podziału powinny z gminy trafić do starostwa (w Piasecznie trwa to bardzo długo 1mies do 2mies.), a następnie znowu do gminy gdzie Burmistrz/Wójt wydaje ostateczną decyzję podziałową.Decyzja musi sie uprawomocnić (2 tyg.)
    uf uf...
    życzę powodzenia
    Test, test

  3. #3

    Domyślnie Re: ile trwają formalności dotycżące podziału działki

    Cytat Napisał komarek
    Czy ktoś wie ile trzeba czekać na podział działki i jak to wszystko formalnie się odbywa.
    U nas jest już dokonany podział przez geodetę i podobno naniesiony na mapę ewidencyjną. I teraz wszystkie papiery leżą w gminie albo starostwie.Nie wiem, w każdym bądź razie czekają na podpis chyba burmistrza. Wiem tylko tyle, że załatwienie czegoś w gminie w Piasecznie to koszmar.
    I tak masz już dobrze że jest zrobiony podzial, cała najbardziej długa papierologia już za tobą, radzę udać się do urzędu i porozmawiać kiedy będzie podpisana decyzja o podziale.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie około 3 m-ce. Okolice W-wy. Jezeli zalezy Ci na czasie proponuje "nękać" urzędników telefonami, pismami. Coś można popchnąć, chociaż najczęściej kosztuje trochę nerwów.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    chyba że jeszcze geodeta zawala pracę, mi trzymał ponad dwa miesiące papiery w szufladzie a mówił ze ma problemy z czymś tam, albo że oddane itd - własnie przygotowuję mu rachunek do zapłacenia - za moje straty z tym związane

    Podział mam robiony od listopada, i np, geodeta nie wie że potrzebny jest plan, albo warunki, potem kłamie w oczy
    Gmina hm - nie będe pisał wiecie jak wydają warunki ja czekałem 4 mieś - i chyba tylko bo dosłownie brałem papier i urzędasa (sorki dla tych nielicznych porządnych) i prowadziłem do następnego pokoju aby widzieć ze poszło dalej .

    Podsumowując wszystko zależy od sytuacji, ale podstawa kontrola wykonujących poszczególne etapy na każdym kroku, czy poszło czy dotarło czy zrobione itd
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_

    Podsumowując wszystko zależy od sytuacji, ale podstawa kontrola wykonujących poszczególne etapy na każdym kroku, czy poszło czy dotarło czy zrobione itd
    Tak, przyznaję rację. Geodetę też kontrolowałem i nękałem telefonami
    Niestety żyjemy w takim a nie innym kraju gdzie nie ma etosu dobrej i rzetelnej pracy. Gdyby każdy robił to co robi dla innych tak jakby miał to zrobić dla samego siebie to nie musielibyśmy innych kontrolować...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    U mnie miało to trwać miesiąc (tak obiecał) trwalo cztery. Jeździliśmy, dzwoniliśmy i nic. A to tego nie ma a to tamtego, a bo to inny geodeta coś wcześniej źle pomierzył, zawsze znalazła się jakaś wymówka. Skandal.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    na pewno w każdej gminie jest iaczej. Nas tsraszyli gminą gdzie mamy działkę (koło Torunia), a naprawdę nie było źle.

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki za informacje. Ja juz pogodziłam się z, źe w tym roku nic nie zaczniemy. Dlatego chciałbym chociaż mieć tą działkę na własność. Mam tylko nadzieję (WIELKĄ NADZIEJŻĘ), że całą resztę papierów uda mi się załatwić przez zimę by wiosną ruszyć z budową. A z tego co widze i sie dowiaduję gmina Piaseczno to bardzo opieszała gmina i niełatwa w załatwianiu tego typu spraw

  10. #10

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. jak już jest dokonany podział i papiery leżą u burmistrza do pdopisu czy to już czysta formalność ten jego podpis, czy przypadkiem może wnieść jakieś "ale"

  11. #11

    Domyślnie

    w zasadzie jeśli wcześniej zaakceptował tzw wstępny projekt podziału, to ostateczna decyzja podziałowa powinna być już tylko formalnoscią. Ale jak to w naszych urzędach bywa...wszystko sie może zdarzyć
    Pamiętaj że po podziałe mogą Ci naliczyc opłatę adiacencką
    Test, test

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Trzeba by zasięgnąć porady prawnika. Podobno funkcjonuje jakiś przepis prawny, który ogranicza czas oczekiwania na urzędową odpowiedź do 1 miesiąca.

    Jest to ważny problem, gdyż dysponując takim narzędziem prawnym, można "pogonić" urzędasa do terminowej odpowiedzi.

  13. #13

    Domyślnie

    W normalnym trybie mają 2 tygodnie. A w tzw trudnych sprawach mają 2 mies. Oczywiscie czesto "przytrafiaja" sie trudne sprawy, wiec jezeli sprawa jest rozpatrywana np przez 3 urzędy, to robi sie juz z tego 6 mies.
    Ja na swoją gminę nie narzekam , ale np Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego...zzzzz [/code]
    Test, test

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A znasz konretny §?

    Kiedy urząd nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, piszesz ponaglenie, opierając się o ten przepis i możesz ich postraszyć, że zażądasz np. odszkodowania za straty spowodowane zwłoką.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grajek76

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1

    Domyślnie podział

    słyszałem kiedyś o takiej koncepcji aby w pierwszej kolejności stać sie współwłascicielem nieruchomosci i następnie wystąpić do sadu z wnioskiem o fizyczny podział nieruchomosci... wychodzi na to samo tyle że bez geodety i pewnie w jakis miesiąc.

    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie Re: podział

    Cytat Napisał Grajek76
    słyszałem kiedyś o takiej koncepcji aby w pierwszej kolejności stać sie współwłascicielem nieruchomosci i następnie wystąpić do sadu z wnioskiem o fizyczny podział nieruchomosci... wychodzi na to samo tyle że bez geodety i pewnie w jakis miesiąc.

    pozdrawiam
    i tu cię rozczaruję Sąd będzie potrzebował mapy podziału którą wykona geodeta

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie Re: podział

    Cytat Napisał janaro
    Cytat Napisał Grajek76
    słyszałem kiedyś o takiej koncepcji aby w pierwszej kolejności stać sie współwłascicielem nieruchomosci i następnie wystąpić do sadu z wnioskiem o fizyczny podział nieruchomosci... wychodzi na to samo tyle że bez geodety i pewnie w jakis miesiąc.

    pozdrawiam
    i tu cię rozczaruję Sąd będzie potrzebował mapy podziału którą wykona geodeta
    janaro a może wiesz w jakiej postaci ma być ta mapa, czy zatwierdzona przez wydział i inspektora, bo własnie inspektor doczepił się ze podział jest niezgodny z postanowieniem gminy, a chodzi o pas który ma być wydzielony na poszerzenie drogi gminnej, jest zapis który można róznie interpretować.
    Czy mozę wystarczy mapa z punktami wyznaczonymi przez geodete??? - byłoby to dla mnie wyjście , i ie wydzielałbym działek pod drogę
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony