dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keram

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Dom szkieletowy

    Czy budujesz lub mieszkasz w domu szkieletowym? Jaka jest Twoja opinia na jego temat.

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno w Polsce o dobre drewno do wykonania, a pomysł dobry mieszkasz po ilku miesiacach bez napinania specjalnego.
    Na pewno w kalkulacji droższy od tradycyjnej budowy. No i te problemy z akustyką, ale ten typ tak ma.

    powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Fajna sprawa pod warunkiem,że w każdym calu będzie dobrze zbudowany. Dobre materiały i fachowa ekipa to gwarantuje sukces.

  4. #4

    Domyślnie

    myślę, ze z ekipą pójdzie łatwiej bo drewno (impregnowane i suszone ciśnieniowo) to w cenach prosto Z USA tyle, że płacisz naszymi miedziakami, a jakość i tak wątpliwa.

    trzymaj się

  5. #5

    Domyślnie

    Zamierzam budować właśnie dom w tej technologii.

    Lekki, ciepły, energooszczędny.
    Koszty? Wcale nie musi być droższy od murowańca.

    No i oczywiście kominek musi być!

    Pozdrawiam wszystkich szkieletorów!
    Adalbert

  6. #6

    Domyślnie

    Kominek to mus
    przysyłaj fotki z budowy

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Miałem coś takiego i rozebrałem. Szkielet poza wiekszą szybkością budowania, mniejszym bałaganem na budowie ma same wady. Przede wszystkim znikoma akumulacyjność cieplna latem bez klimy trudno wytrzymać zimą byle awaria c.o. i w ciagu kilku godzin w chałupie lodowato. Ceny jak na lekki żeby nie powiedzieć prowizoryczny budynek koszmarnie wysokie. Myślę że przy 1/3 no może 1/2 ceny normalnego budynku można by się poważnie nad tym zastanawiać. Mogłby to być tani sposób na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Oj Inwestor, to dobrze, że go rozebrałeś, bo to chyba nieudolnie zrobiona drewutnia była a nie dom. Ja od pół roku mieszkam w domu parterowym zbudowanym metodą szkieletu prefabrykowanego na płycie Legalett. Jak dotychczas jestem bardzo zadowolony. Dom docieplony jest 12 cm styropianu w ścianach 12 cm wełny a na stropie 35 cm ekofibru. Straty ciepła są bardzo małe. Obecnie testuję Legalett, bo wcześniej nie miałem tańszej taryfy ale kiedy paliłem tylko kominkiem przy temperaturach na zewnątrz 0 - 5 wystarczyło napalić wieczorem i przez cały następny dzień temperatura spadała zaledwie o jakieś 2 stopnie. Myślę, że duża tu również zasługa systemu wentylacji z rekuperatorem.
    W moim wypadku na cenę domu wpłynął koszt poszczególnych materiałów wykończeniowych a nie stanu surowego, który praktycznie wychodzi bardzo podobnie. Oczywiście pomijam możliwość wykorzystania magików zza wschodniej granicy, którzy pracują za pół darmo, ale i taka sama jest jakość ich roboty. Nie mam zamiaru nikogo usilnie przekonywać do tej technologii, bo to indywidualna decyzja, ale powtarzanie obiegowych opinii przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o tej technologii jest bardzo krzywdzące.
    Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujących tą metodą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony