dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie CENY MUROWANIA Z MAXA

    PROSZĘ O ODPOWIEDŻ ILE BIORĄ ZA MUROWANIE Z PUSTAKA MAX
    ZA MKW CZY 23 ZŁ TO DOBRA CENA?

  2. #2

    Domyślnie

    mi krzyknšł od 22,- do 25,- . bo niby 22 ale robocizna może zdrożeć itd.
    Myœlę że tak na 24 się skończy.
    M. Lenart

  3. #3

    Domyślnie

    Czesc, nam powiedzial murarz 17 zl, ekipa sprawdzona i polecona

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej umówić się z ekipą budowlaną na konkretną cenę?????
    Murowanie z pustaka typu MAX to nie tylko ściany, ale wykop pod fundament, fundamenty, ściany (zewnetrzne i wewnętrzne), kominy, strop, dalej ściany i dach (ale to już może robić inna ekipa, bardziej specjalizowana).

    Mnie to kosztowało 22000 zł - postawienie domu + więźba. Dla majstra ekipy budowlanej nie miało znaczenia czy muruje MAX'em czy suporkiem.
    Do położenia dachu przyszli już dekarze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    mi krzyknšł od 22,- do 25,- . bo niby 22 ale robocizna może zdrożeć itd.
    My�lę że tak na 24 się skończy.
    Czy to cena brutto czy netto??
    Zaczynamy... zaczęliśmy... stan "0" osiągnięty... stoją ściany parteru... leży dach... okna wstawione... instalacje poprowadzone... tynki rzucone... podłogi wylane... poddasze ocieplone... stan developerski osiągnięty... BUDOWA DAWNO ZAKOŃCZONA, MIESZKAMY JUŻ 2 LATA

  6. #6

    Domyślnie

    Czy to cena brutto czy netto??
    no brutto, nie sądzę żeby wystawiał mi r-k, jak da to fajnie ale mi on nie jest potrzebny.
    Przypilnować jakość i tak muszę sam albo kierbud.
    podatki jakieś płaci ale przecież nie będę go z nich rozliczał - jego sprawa.
    M. Lenart

  7. #7

    Domyślnie

    Ja dzis podpisałem umowę z murarzem na stan surowy z więźbą ( total )
    20 000 zł (budowa z Porotherm 30 P+W zaprawa tradycyjna za suprex byłoby 2000 mniej
    Myslę że to nie najgorzej widziałem jego dwa domy i ludzie w sumie byli zadowolenii
    Pozdrawiam
    j

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Klenio

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 350 m2 powierzchni użytkowej. Technologia trój warstwowa z pustaka MAX-U220 i cegły modularnej K3. Nie wiem czy to nie za mało informacji, ale spytam:

    Jaka cena Waszym zdaniem powinna być optymalna za postawienie stanu surowego otwartego z konstrukcją dachową pokrytą papą?

    Pozdrawiam
    Klenio
    Budowa domu to trudna rzecz, ale dam radę, bo...
    robię to dla moich dziewczyn trzech

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klenio
    Witam,

    Mam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym o powierzchni 350 m2 powierzchni użytkowej. Technologia trój warstwowa z pustaka MAX-U220 i cegły modularnej K3. Nie wiem czy to nie za mało informacji, ale spytam:

    Jaka cena Waszym zdaniem powinna być optymalna za postawienie stanu surowego otwartego z konstrukcją dachową pokrytą papą?

    Pozdrawiam
    Klenio
    witaj, za domek 150 mkw w szczecinie płacę 40 tyś netto, miałem wyceny nawet 80 tyś, (z pokryciem dachu dachówką), może to ci coś pomoże w rozeznaniu kosztów, ale chyba w warszawie jeszcze drożej, aha i ściana 2 warstwowa

  10. #10

    Domyślnie NORMY BUDOWLANE

    Czy ktoś mógłby mi podać konkretne zapisy o budowlanych normach czasowych dla ścian z U220??

    Poniżej wklejam to, co otrzymałam właśnie od firmy, która nam buduje dom, a wcześniej tutaj na forum znalazłam jeden wpis o 0,7m2/h, czyli ok. 1,5h/m2

    Ściany z pustaków U 220
    obmiar = 1m2

    -- R --
    1* Robotnik budowlany 4r-g/m2 * 7.60zł/r-g
    (stawka bez kosztów pośrednich i zysku)

    I co Wy na to? Czy potrzeba 4r-g, żeby wykonać 1m2 muru z maxa??? Czy takie są zapisane normy w KNR-ach?? Przecież to wychodzi razem z kosztami pośrednimi i zyskiem 59, 43zł/m2 netto a Wy piszecie o swoich stawkach rzędu 22-25zł/m2.
    Zaczynamy... zaczęliśmy... stan "0" osiągnięty... stoją ściany parteru... leży dach... okna wstawione... instalacje poprowadzone... tynki rzucone... podłogi wylane... poddasze ocieplone... stan developerski osiągnięty... BUDOWA DAWNO ZAKOŃCZONA, MIESZKAMY JUŻ 2 LATA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony