dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1975

Temat: Muzyka

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Można porównać do wymiarów kobiety - równowaga jest, gdy szersza w piersiach i biodrach, niż w talii (oczywiście nie ma to przełożenia na bas, średnicę i wysokie).

    CD to 16 bit i 44,1 kHz, SACD to zwielokrotniona częstotliwość próbkowania (x64 albo więcej - nawet do x512).

    Osobiście słucham jakości CD z serwisów streamingowych.
    Z mojej strony nie był to też żaden zarzut, nawet gdybyś był audiofilem ortodoksyjnym. Zaciekawiło mnie tyko samo określenie "równowaga tonalna", która w sensie muzycznym mogłaby mieć tutaj nawet dosyć interesujące znaczenie, bo dla maniaków a-fili taki zwrot, to przecież nirwana, osiągnięta przez ich kable i "klocki" a za ciula nie dająca się opisać ludzkim językiem.
    Stąd więc tylko moje zapytanie.
    Fakt - SACD to autorski i audiofilski format Sony , cieszę się ,że moja pamięć nie zawiodła mnie w wartościach zapisu CD gdyż do nagrywania używam wav, gdzie nawet cisza kosztuje megabajty a do wypalania - konwertera i wisi mi już jak on już tam sobie "sprasuje" do pospolitego audio.
    Osobiście słucham jakości CD z płyt ( mam nawet kilka SACD, nie mam za to sprzętu do nich) reszta wystarcza mi na poziomie transferu średniego winampa Tak "cóś koło Spotifaja".
    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Z równowagą tonalną zetknąłem się przy okazji kupowania kolumny dynamicznej ze wzmacniaczem, do nagłaśniania konferencji itp. Wg sprzedawcy sprzęt wykazywał się równowagą tonalną niezależna od poziomu głośności, czyli głośność nie miała większego wpływu na charakterystykę dźwięku. Problem w tym, że ucho człowieka inaczej reaguje na dźwięki głośniejsze, inaczej na ciche więc balans tonalny to jakaś fikcja, możliwa do wykazania przez instrumenty pomiarowe ale nie przez słuchaczy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    No i to też jest fusion choć nijak nie ma się do poprzedniego nagrania:
    Ostatnio edytowane przez perm ; 21-08-2017 o 19:43
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony