dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 99
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1975

Temat: Muzyka

  1. #1321
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Dixie Dregs, w dodatku z Morsem .. ?Hmm! Jak najbardziej

    Przypomnę więc jeszcze jednego, wielkiego niedocenionego .
    Eddi Jobson - może za dużo czasem chciał robić na raz

  2. #1322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    UK - bardzo, bardzo!

    Smyków ciąg dalszy.

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  3. #1323
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Curved Aid powyżej to chyba nie z czasów Eddi'ego Jobsona tylko Darryla Way (ale mogę się mylić). Ale poniżej to na pewno Darryl w formacji, którą niektórzy zaliczają do elitarnej Sceny Cantenbury.


    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  4. #1324
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Curved Aid powyżej to chyba nie z czasów Eddi'ego Jobsona tylko Darryla Way (ale mogę się mylić). Ale poniżej to na pewno Darryl w formacji, którą niektórzy zaliczają do elitarnej Sceny Cantenbury.

    Nooo! Nareszcie mogę trochę powydziwiać i ponarzekać
    C.Air to zespół, za którym nigdy nie przepadałem, unikałem go jak ognia w przełyku, który zwiastuje rozwolnienie, podobnie jak i całej sceny Cantenbury. Będę litościwy nad skrzypkiem, który skończył Royal Academy a nie miał muzycznych jajec ( a święta tuż, tuż) albo może miał ich aż nadto i nie panował nad tym.

    OK! Ulżyło mi jak po Slash'u.

    Podrzucam w zamian typa bez Royal ale z fantastyczną kulturą gry. Niejaki Ragsdale, którego znają fani Smashing Pump. Queensryche a głównie Kansas.

  5. #1325
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    C.Air to zespół, za którym nigdy nie przepadałem, unikałem go jak ognia (...), podobnie jak i całej sceny Cantenbury.
    Wow! To tak z okazji świąt ujawniamy odmienne upodobania? Zakrzyknę za Tobą: nareszcie! Ja cenię bardzo Curved Aid, choć nie wiem za co? Może za klimat jak w tej poniżej piosence (jednej z ciekawszych). Mam nadzieję, że nie wyłączysz po sekundzie z obrzydzeniem . Co do sceny Cantenbury to jest ona tak niejednorodna, że nie sposób ją w całości akceptować lub w całości odrzucić jak to deklarujesz. Nie przemawia do mnie Spyro Gyra czy Matching Mole ale Camel, Caravan czy Steve'a Hillage słucham z przyjemnością. Nie przeszkadza mi też Gong czy Soft Machine.


    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  6. #1326
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Zakrzyknę za Tobą: nareszcie! Ja cenię bardzo Curved Aid, choć nie wiem za co? Może za klimat jak w tej poniżej piosence (jednej z ciekawszych). Mam nadzieję, że nie wyłączysz po sekundzie z obrzydzeniem .]
    Nie wyłączyłem ale ani trochę mnie nie przekonała. Trochę w tym jak dla mnie pozy na smutek
    Masz rację, że Cantenbury jest rozwałkowana stylistycznie. Więcej jednak w niej udziwnionego popu niż szczerych poszukiwań.
    Spyro G podobnie jak Ty nie toleruję.To taki Keny G - muzyka dla samotnych nauczycielek.
    Gong - wspaniały, Camel - niech mu będzie, nie rozrywa serca ale jest słodko, Carvan - no, klasyka.
    Mam też do dodania Hawkind - kompletnie odjechany ale nie dziwota - przy takiej rotacji personalnej można wciąż być świeżakiem.
    Nie udało mi się znaleźć krótkiego filmu z Simonem House ( skrzypkiem) ale to też prawie Hawkind.

  7. #1327
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Znowu zła wiadomość! W temacie ostatnich naszych rozważań ciągle przewijali się a to: Gong, The Soft Machine, UK, czu J.L. Ponty! Allan Holdsworth był z nimi szczególnie związany. Zmarł w pierwszy dzień Świąt. Odchodzą najwięksi!

    R.I.P. Allan

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  8. #1328
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Ostatnio przytaczaliśmy przykłady smyków. A co powiesz Pepeg o tym zjawisku?



    P.S.
    Płytonosz dostarczył Metamorphosis WESTON & KANDE. Jestem pod wrażeniem! Jedna z lepszych płyt fusion ubiegłego roku.
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  9. #1329
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Ostatnio przytaczaliśmy przykłady smyków. A co powiesz Pepeg o tym zjawisku?

    .
    Mam dosyć ambiwalentne uczucia a są to takie uczucia, jakie odczuwa żonaty facet widząc swojego nowiutkiego mercedesa, którym dachuje prowadząca go nielubiana teściowa.

    W ubiegłym roku słyszałem już pierwszą część tego projektu. Zrobione fajnie, aranżacja znakomita, zagrane z wyczuciem i kulturą, wykonawcy to rzetelni profesjonaliści, grający bezbłędnie ale...
    Uwielbiam Wynalazcę Siewnika, to kapela ze szczególnym miejscem w moim sercu. Klasyka gatunku - na pewno i kojarzy się z licznymi wykonaniami w tej samej konwencji np. kompozycji The Beatles. Jednak czy skala popularności obu zespołów daje podstawy Andersonowi do takiego projektu ?
    Dla fanów z pewnością i niewątpliwie to wielka dla nich gratka. Dla muzycznej i takiej bezkompromisowej marudy - raczej ambitne odcinanie kuponów.
    Szkoda, bo zespół jest naprawdę nadal w niezłej formie i chyba jeszcze potrafi wielu muzycznych nuworyszów zainteresować, a tak... nie wiem czy to megalomania dosyć hołubionego ostatnio przez media Iana, czy faktycznie niezbyt nowatorska forma pokazania zasłużonej twórczości.
    Osobiście, nie będą to moje ulubione płyty do tzw codziennego odsłuchu. Wolę jednak J Tull w sosie własnym, całkiem saute .


    PS1 Cieszę się , że z Weston & Knade znowu udało mi się trafić w Twój gust.
    PS 2 Nie mam słów - Allan
    PS 3 Słowo o J.Tull. Z płyt, które z reguły krytyka uznawała za tzw. słabsze, ja zawsze wybierałem kilka pięknych kompozycji , które zachwycają mnie nawet po latach.
    PS4 1-3 maja, ukochany gitarzysta wszystkich gitarzystów Greg Koch zagra we Wrocławiu. Idę!


  10. #1330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    ...1-3 maja, ukochany gitarzysta wszystkich gitarzystów Greg Koch zagra we Wrocławiu. Idę!

    Zazdraszczam!

    Skoro gitarzysta....

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  11. #1331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Że się wtrącę. Czym różni się gitarzysta jazzowy od rockowego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #1332
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Na grze Pastoriusa wzorują się nie tylko basiści jazzowi.

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  13. #1333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Ten gitarzysta chyba gości tu po raz pierwszy.

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  14. #1334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Koncert "trzech basów"

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  15. #1335
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    A temu cztery struny to za mało!

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  16. #1336
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    A temu cztery struny to za mało!

    ]
    A temu nawet sześć nie przeszkadza
    Panowie do tej samej szkoły chodzili

  17. #1337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    R.I.P. Chris Cornell

    Na co dzień udzielał się w Soundgarden i Audioslave a tu użyczył swojego głosu.

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  18. #1338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Facet nie z mojej bajki, ale talentem dorównywał na pewno najlepszym pokroju Eltona Johna, Gilberta O'sullivana czy Garyego Brookera.

    Ech...

    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #1339
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    Facet nie z mojej bajki, ale talentem dorównywał na pewno najlepszym pokroju Eltona Johna, Gilberta O'sullivana czy Garyego Brookera.

    Ech...

    ]
    Bajka, nie bajka ale jednak kawałek naszej historii popkultury.

  20. #1340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek Zobacz post
    R.I.P. Chris Cornell

    Na co dzień udzielał się w Soundgarden i Audioslave a tu użyczył swojego głosu.

    Odjazdowy kawałek. Nie słyszałem tego.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 67 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony