dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 987 z 1144
Pokaż wyniki od 19.721 do 19.740 z 22870
  1. #19721
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał schutters Zobacz post
    Kocioł Tilgner wybrałem bo był wspominany tu na forum jako jeden z lepszych. Nawet kolega Jarecki wspomniał o tej firmie. Do tego duży zasobnik piszą, że jest 230 kg pojemności. Palnik to na pewno Ekoenergia II generacji tak przynajmniej się dowiedziałem. Sterownik można wybrać sobie jaki się chce ja wybrałem Bruli.
    Jak eCoal bez dopłaty to ja bym miśka brał. Ma wszystko to co Bruli, a dodatkowo automat z którego przecież korzystać nie musisz. Zawsze jest jakaś nadzieja, że jednak zdecydują się to rozwijać i może i na jakiś dobry trop wpadną - wtedy tylko zaktualizujesz i naprzód w automacie. W każdym razie jeżeli za tą samą kasę można mieć coś więcej ( choćby i z tego nie korzystać ) - to ja bym brał to więcej.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  2. #19722
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jak eCoal bez dopłaty to ja bym miśka brał. Ma wszystko to co Bruli, a dodatkowo automat z którego przecież korzystać nie musisz. Zawsze jest jakaś nadzieja, że jednak zdecydują się to rozwijać i może i na jakiś dobry trop wpadną - wtedy tylko zaktualizujesz i naprzód w automacie. W każdym razie jeżeli za tą samą kasę można mieć coś więcej ( choćby i z tego nie korzystać ) - to ja bym brał to więcej.
    A jak to więcej nie pomoże to zawsze możesz się do Boleckiego na forum zapisać na testy SPP i zawsze Karoka chętnie od Ciebie odkupi eCoal po cenie nowego SPP a ty nic nie stracisz

  3. #19723

    Domyślnie

    SPP za mało pomp obsługuje. Z tym eCoal-em chyba zrobię tak jak mówi kolega Kobra64. Zastanawiam się czy przypadkiem do Bruli nie dało by się wgrać oprogramowania z eCoal-a. Próbował już ktoś? Ta sama płyta główna przypuszczam, że ten sam bios... Ma ktoś może lepsze zdjęcia środka?

  4. #19724
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał schutters Zobacz post
    SPP za mało pomp obsługuje. Z tym eCoal-em chyba zrobię tak jak mówi kolega Kobra64. Zastanawiam się czy przypadkiem do Bruli nie dało by się wgrać oprogramowania z eCoal-a. Próbował już ktoś? Ta sama płyta główna przypuszczam, że ten sam bios... Ma ktoś może lepsze zdjęcia środka?
    Żeby zmienić Bruli na Ecoal lub odwrotnie musisz dokonać wymiany płytki. Podobnie jest w przypadku tego nowego stera do Defro. Nie ma możliwości zrobienia tego poprzez aktualizację oprogramowania. Dochodzą jakieś zabezpieczenia na bootloader
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  5. #19725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Z koalą Ci nie pomogę, Bruli krążył po ludziach, niedawno do mnie wrócił i jest w nim płytka z softem od Smarta, drugi jest z DC, Cobra piorun wie gdzie się poniewiera, wysłałem Suspenserowi a gdzie teraz jest nie wiem
    Potwierdzam, że Cobra jest u mnie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #19726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Panowie czy możecie skomentować piec defro komfort pz 20kw ale wolałbym tłokowca na rózne paliwo nie wiem czy maja z tego z tego co widze to slimak wydaje mi sie ze to dobra konstrukcja moze ktos ma ten kocioł lub go montował Pozdrawiam szanowne grono

  7. #19727

    Domyślnie

    Tłokowce i rynny niestety dobrze się nie mają. Jak czujesz się na siłach poprawiać producentów lub po prostu tak lubisz to Cię z zakupem nie powstrzymam. Daruj sobie te kotły powyżej 15kW chyba że z sąsiadami zrzutkę robisz i będziecie wspólnie ogrzewać.

  8. #19728

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Panowie czy możecie skomentować piec defro komfort pz 20kw ale wolałbym tłokowca na rózne paliwo nie wiem czy maja z tego z tego co widze to slimak wydaje mi sie ze to dobra konstrukcja moze ktos ma ten kocioł lub go montował Pozdrawiam szanowne grono
    Zakładowy kocioł z ekoenergią idąc za hasłem Zawijana musi sobie radzić z trudnym opałem
    Nie będzie miał w tym sezonie lekko...
    Miał być groszek do 31,5mm tymczasem tak na oko jakieś 70-75% to bryłki 5-8cm, tych koło 3cm mało a miału w tym ni ma wcale.
    Pali, grzeje i za jakiś czas do tego grochu dostanie jeszcze miału drobnego.

    Fotka pokazuje typowy ekogroszek oraz bryłki groszku spalane na ekoenergii
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	groszek vs ekogroszek.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	290448
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #19729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Nie stac mnie na dobry groszek bede palił miałem a do tego ślimak sie chyba nie nada Pozdrawiam

  10. #19730
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Nie stac mnie na dobry groszek bede palił miałem a do tego ślimak sie chyba nie nada Pozdrawiam
    Ja w ślimaku palę miałem 19D z Janiny. Tylko przesuszyć go trzeba przed zasypem - inaczej w koszu się wiesza. Ale to i w tłoku też mokry się powiesi.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  11. #19731
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Tak tylko że ze ślimakiem ponoć więcej kłopotów a to zawleczka sie urwie a w piwnicy zostało mi trochę węgla i flotu nie wiem czy mi to weźmie a spalic tego w smieciuchu nie zdąże Pozdrawiam

  12. #19732

    Domyślnie

    Palę tym co na lokalnym składzie odsieją z orzecha i kostki. Frakcja miałowa z groszkiem a i czasem kostka mi się trafi i ręcznie trzeba jej pomóc. Węgiel mają z Piasta. Taki zamawiają bo klienci najmniej narzekają. Miałem mało kto chce palić więc cena korzystna. A piec po przeróbkach dymu nie puszcza. Na około się zastanawiają czemu jeszcze dzieciakom nie grzeje.

  13. #19733
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Tak tylko że ze ślimakiem ponoć więcej kłopotów a to zawleczka sie urwie a w piwnicy zostało mi trochę węgla i flotu nie wiem czy mi to weźmie a spalic tego w smieciuchu nie zdąże Pozdrawiam
    No Pańska sprawa i chłopa nie dotyczy. Jeżeli dla tony czy dwóch które Ci zostały masz chęć wiązać się na 10 lat z tłokiem - to jest Twój suwerenny wybór. Mnie do tego nic. Ale ja osobiście wolałbym toto sąsiadowi za pół ceny lunąć i wziąć ślimak spalający miał.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #19734
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Tak tylko że ze ślimakiem ponoć więcej kłopotów a to zawleczka sie urwie
    W Tloku jest ta sama zawleczka co w slimaku , tak samo sie moze zarwac jak podejdzie kamien ,po to jest zawleczka zeby sie zerwala przy niekozystnym przeciazeniu .Pomyslec lepiej nalezaloby co by sie stalo gdyby jej nie bylo ,wiec nie bronmy sie przed zrywajacymi zawleczkami a dziekujmy ze sa i sie zrywaja

  15. #19735
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Alergię na ślimaki bardzo trudno się leczy

  16. #19736
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    najlepiej takiego ślimaka zjeść i dopiero jak nie będzie smakował się wypowiedzieć

    sugeruję poczytać wątki o problemach z tłokami zwłaszcza na niskich mocach i w lecie gdy grzane CWU z kotła
    następnie poczytać jak często i ilu osobom się te zawleczki które są problemem nie do przeskoczenia zrywają( u mnie ostatnia poszła 4 lata temu)
    potem zdecydować czy chce się związku z czymś co naprawdę trudno ujarzmić
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #19737

    Domyślnie

    Pawelo_pl, odezwij się na priva
    Wrócił do mnie mój SPP z aktualizacji, taki wcześniejszy model robiony przed wrześniem
    Jak chcesz, to go mogę wysłać teraz do Ciebie na ok.3tygodnie, to sobie potestujesz.

    Podeślij tylko na priva adres i nr telefonu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #19738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przecież można od razu napisać na PW

  19. #19739

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przecież można od razu napisać na PW
    Można, jak się dokopie do adresu i ma czas na kopanie
    Nie mam ludzi zapisanych w pv i w niedzielę tez troche ciekawszych rzeczy do roboty od kopania w wątku
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #19740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jarek klikasz na nick, wychodzi Ci takie okienko, w drugiej pozycji masz: "Prywatna wiadomość"
    Piszesz, wysyłasz. Gościu dostaje powiadomienie o nadejściu wiadomości na forum i dodatkowo na maila jeśli by nie był zalogowany na forum
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 987 z 1144