dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 391 z 1144
Pokaż wyniki od 7.801 do 7.820 z 22870
  1. #7801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    a ktoś to sugerował ?
    O ile dobrze kojarzę to jorgo Cię tak zaszeregował.

  2. #7802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    a skad wiesz???? nigdy nie widziałem żeby zawijan pisał gdzies na forum że cie nie lubi
    Może to źle odbieram, jakies takie wrażenie jednak odnoszę.
    Może go drażni,że badam głównie w Łodzi, nie wiem, nie wiem i nie mam też problemu,aby w przyszłości też coś w jego instytucie zbadać, bo osobiście uważam,że lubienie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

    Tymczasem badam jednak w Łodzi, także w obecnej chwili.

    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #7803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    malka ale to ty masz skrzynke pełną
    Już nie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Malka, zrobiłem mały porządek.

    Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości.

    eCoal ma soft napisany pod palniki i dmuchawy i konkretne moce, w menu kodowym wybiera się odpowiedni soft z dana mocą, podpisane jako Ogniwo i do danego palnika ma odpowiednio działać. Jak p.Zawijan wcześniej sam napisał wazny jest palnik i dmuchawa....

    pozdrawiam, dobrej nocy wszystkim życzę.
    W prywatne wycieczki się nie bawię.
    Skoro mówisz,ze zadziała, toja Ci wierzę, ale jeśli zdecyduję się go kupić i działać nie będzie, to zapewne przekonasz się jak niekobieca potrafię być

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    O ile dobrze kojarzę to jorgo Cię tak zaszeregował.
    Aaaaa, że ta omamiona to niby ja Ojjjj nie tak łatwo ,a od trzech lat buduję dom i takie numery to już nie ze mną

  4. #7804
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie.
    Czy tak podnoszona możliwość: "ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android" jest tak ważna?
    Czy jest to bardziej wykorzystywane do tego aby z pokoju w którym się ma komputer nie "biegać" do kotłowni w celu zobaczenia jak pracuje sterownik i ewentualnie z pokoju dokonać nastaw temperatur czy bardziej wykorzystywane do podglądu i zmiany nastaw spoza miejsca zamieszkania? Co robi się częściej ?
    Ja najczęściej ustawiam z pokoju [bo wygodniej], zwłaszcza strefy ustawia się zdecydowanie lepiej w laptopie/tablecie niż na sterowniku, ale gdy np. jade w delegację w tzw. okresach przejściowych [wiosna, jesień - np. temp. jak obecnie] to w każdej chwili moge na tel. żony włączyć ogrzewanie lub zmienić strefę CWU co sobie baaardzo cenię [najlepsze, że mogę to zrobić szybko telefonem bez włączania komputera i łączenia go z internetem].

  5. #7805
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Na wybór mam jeszcze chwilkę, muszę najpierw położyć glazurę w kotłowni, a ostatnio na nadmiar czasu nie mogę narzekać
    Qrcze, że ja Cię przed budową nie poznałem - wysłałbym żonę na szkolenie

  6. #7806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack18 Zobacz post
    Co Ty suspenser chcesz żeby Ci Jorgo kocioł wyczyścił za free?
    Przecież jak sam nie poczuje różnicy to go w życiu nie przekonasz [z tego co widzę po wpisach], choć mam nadzieję, że to tylko wrażenie

    Na razie temat uznaję za zamknięty dokąd Jorgo nie wrzuci filmu z czyszczeniem wymiennika OE+ [pozioma, górna półka i komora za popielnikiem także].

  7. #7807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Kolor kolorem aby sie sprawował, cenna hmm moze i wygórowana jak na kotły z podajnikiem, natomiast co do DEFRO to udało mi sie wynegocjować najniższa cene a szukałem naprawdę w duzo miejscach, w kotłach defro sporo sie płaci za marke mam nadzieje ze przełoży sie to na jakość
    Ok co do jakości napisz tylko proszę bo mnie to ciekawi czy zasobnik ma takie ładne, czarne zamknięcia jak na zdjęciach tu:
    http://www.defro.pl/kotly/komfort-eko-nowa-linia
    czy jakieś inne ?

  8. #7808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    SUSPENSER, zawstydzasz mnie

  9. #7809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    w zależności od tego jaką dokładność sterowania bodziemy chcieli osiągnąć, taką rozdzielczość i dokładność będziemy musieli zapewnić czujnikom.
    Ale nie można powiedzieć, że sprawność spalania nie odzwierciedla się w temperaturze wody wylotowej z kotła.
    Nawet prosta instrukcja strojenia nadmuchu do pida poucza jak dobierać ustawienie dmuchawy, aby sterownik wyliczył jak najdłuższą przerwę podawania.
    Tutaj rozdzielczość jest potrzebna żeby zauważyć zmiany temperatury w funkcji wydajności cieplnej palnika. Czujnik DS1820 z rozdzielczością 0.0625stC daje obraz tendencji zmian.I koniecznie zanurzony w środku strumienia wody.
    hobbyści też mają wiedzę

  10. #7810

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    SUSPENSER....... widziałem ten filmik..... obiecuję, że w trakcie sezonu grzewczego poświecę swój drogocenny czas i tez zamieszczę film z czyszczenia swojego kotła..... teraz nie będę się wypowiadał na temat czyszczenia. Co do przyjazdu do Wrocławia to niemożliwe, natomiast często jeżdżę przez Pleszew, ale Jareckiemu tym bardziej nie wyczyszczę , widzę co i rusz napis "kotły" przy drodze. heheh. Myślę sobie, że ślamazara kocioł z kanałami poziomymi będzie czyścił pół godziny, a sprawna osoba z pionowymi zrobi to w 5 minut....i na odwrót Ale jednak mimo czasu jaki trzeba poświęcić na czyszczenie uważam, że pionowy czyści się "praktyczniej" .
    Z poziomymi kanałami można wyczyścić piec bez jego wygaszania. Zruszenie popiołu w kanale spowoduje jego zassanie przez komin. I nic się nie wysypie do kotłowni. Spróbuj zrobić tak z pionowymi kanałami.
    hobbyści też mają wiedzę

  11. #7811

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeśli chodzi Ci o tę mieszankę benzyny i wody - to nie mam wiedzy na ten temat.
    Istnieje jednak coś takiego, jak zasada zachowania energii.
    Zyskać można - moim zdaniem - tylko wtedy, jeżeli urządzenia do realizacji różnych procesów (np. do spalania węgla i do spalania benzyny z wodą) różnią się znacznie swoimi sprawnościami praktycznymi (sumą strat własnych). Kocioł węglowy np. ma stosunkowo duże straty ciepła, a niektóre kotły nawet bardzo duże. Być może przy takim porównaniu...?
    Nie chodzi mi o zrobienie porównania tylko czy można zrobić taki sam proces w kotle węglowym. Energia na końcu procesu będzie sumą energii węgla i wodoru uzyskanego z wody. Musi to być taki sprytny palnik,który zamieni węgiel(spali) do tlenku węgla.I później ten CO zmiesza z wodą. Coś podobnego do kotła ze zgazowaniem drewna.
    hobbyści też mają wiedzę

  12. #7812

    Domyślnie

    Pomorzanin pierdu pierdu
    Wyobraź sobie że swoje Ogniwo czyszczę bez wygaszania i nawet przy pracującej dmuchawie, nic nie leci do kotłowni.

  13. #7813

    Domyślnie Suspenser

    SUSPENSER. Dzięki za rzeczową informację.

  14. #7814
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Chłopaki to Ja kiedyś pisałem o tej pół godzinie czyszczenia. Później wyjaśniałem z czego to się wzięło. Nieważne. Pomijając fakt, iż połowa z was nie widziała kotła z wymiennikiem o takiej wielkości i ilości płomieniówek jak u mnie, czyszczenie zajmuje mi max 10 minut. Również przestałem wyłączać kocioł podczas tej czynności i nie zaobserwowałem jakiegoś zwiększonego dymienia czy zasysania popiołu. Tylko po co poruszać temat po raz n-ty. Ja ze sposobu czyszczenia kotła u siebie jestem zadowolony, co nie oznacza, że jest najlepszy. Nie mam porównania. Widziałem jak się czyści Hef-a, Ogniwo Eko, OEP oraz Linga. Nie widziałem na żywo kotła Suspensera i innych tu obecnych. Najważniejsze, by każdy był zadowolony ze swego wyboru. Po co z tego czynić jakąś ideologiczną sieczkę. Pozdrawiam

  15. #7815

    Domyślnie

    No własnie tak myslałem sobie.... dawno nie było WOJNY na temat czyszczenia kotła.....

  16. #7816

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie gniewaj się. Zastanów się, co porównujesz na tych wykresach. porównujesz niektóre parametry pracy różnych sterowników na różnych kotłach i w różnych domach. Jak możesz to porównać? Skąd wiesz, z jaką sprawnością pracują poszczególne kotły i co wywołuje te różnice sprawności?
    Ja nie twierdzę, że któryś z tych sterowników jest lepszy.
    Ja tylko stwierdzam, że nie ma podstaw do twierdzenia, że ich efektywność jest jednakowa.
    Owszem oba działają. W pewnych określonych warunkach działają nawet podobnie. Ale czy w każdym przypadku? Tego nie wiem ani ja, ani Wy.
    To tyle.
    Gniewać się nie ma za co
    Widzę, że nawet mamy podobne zdanie. Zdaję sobie sprawę z liczby kombinacji licznych warunków (w tym jakość paliwa i jego rodzaje) oraz parametrów sterowników. To wszystko powoduje, że dokładne badanie sprawności nie będzie nigdy miarodajne, bo wszystkiego nie da się przewidzieć i przebadać. Nikt zresztą nie ma chęci na takie badania właśnie z powyższej przyczyny. Śmiem nawet stwierdzić, że zleceniodawca takiego badania byłby lepszy, bo zawsze można brać parametry lepsze dla niego w podsumowaniu. Tak są tworzone wszystkie rankingi sprzętów elektronicznych. Kto więcej zapłaci ten jest wyżej. Czytelnicy forum muszą jednak wiedzieć, że na forum znajduje się pewna grupa osób które z uporem maniaka twierdzą że dany sterownik jest najlepszy i należy tylko jego stosować. Tak jak sam stwierdzasz, tego nie można określić. A skąd oni to wiedzą skoro mają tylko jedno sterowanie w swoich domach? Śmiać mi się chce z tego wszystkiego...
    Pozostaje tylko proste stwierdzenie, że oba są bardzo zaawansowane i spełniają swoją funkcję. To, że w danych warunkach jeden będzie miał większą sprawność od drugiego, a w innych na odwrót nie ma wielkiego znaczenia, bo same warunki zmieniają się wielokrotnie w ciągu roku.
    Ostatnio edytowane przez ppietrz ; 11-10-2011 o 09:47

  17. #7817

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    ...oba są bardzo zaawansowane i spełniają swoją funkcję...
    Tu masz rację. I tego nie kwestionuję i nigdy nie kwestionowałem. Niemniej jednak pisanie, że się nie różnią w istotny sposób, jest nieprawdą. Różnią się istotnie.
    Ta różnica polega na tym, że eCoal.pl nie wymaga od użytkownika żadnych nastaw podawania, przerwy i nadmuchu, natomiast Puma/Cobra takich nastaw wymagają. Nie nastawia się już podawania, przerwy i nadmuchu, bo twórcy tego typu sterowników ukryli te parametry pod "wielkością dawki paliwa", "wysokością kopca", czy "jakością węgla", które dobiera użytkownik. Jak dobiera? Ano drogą prób i błędów.
    Czy to bardzo źle? Nie. W wielu przypadkach radzą sobie one dobrze.
    Niemniej jednak pisanie, że oba te typy sterowników działają tak samo, jest nieprawdą.
    Nie trzeba wnikliwej analizy moich wpisów, aby zobaczyć, że nie krytykuję wyrobów lub ludzi. Wytykam tylko nieprawdę w niektórych wypowiedziach, co chyba nie jest naganne.
    Ukłony dla Redakcji

  18. #7818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Może go drażni,że badam głównie w Łodzi, nie wiem, nie wiem i nie mam też problemu,aby w przyszłości też coś w jego instytucie zbadać, bo osobiście uważam,że lubienie nie ma tutaj żadnego znaczenia.
    Ani Cię lubię, ani Cię nie lubię.
    Nie ma także żadnego znaczenia, gdzie badasz swoje kotły.
    Znaczenie ma tylko jak je badasz, co w nich badasz i jakie z tego wyciągasz wnioski.
    Reaguję tylko wtedy, kiedy natknę się na niedokładności lub błędy w tych badaniach lub wnioskach.
    Nigdy nie krytykuję Ciebie, tylko niektóre Twoje wypowiedzi.
    I zostawmy już wreszcie te nieszczęsne żale.
    Koncentrujmy się na meritum.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #7819

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomorzanin Zobacz post
    Nie chodzi mi o zrobienie porównania tylko czy można zrobić taki sam proces w kotle węglowym.
    W swojej praktyce zawodowej nie zetknąłem się bezpośrednio z tym tematem. Nie mogę więc nic aurytatywnego o nim napisać.
    Wydaje mi się jednak, że w kotle węglowym tego nie da się zrobić sensownie technicznie i kosztowo.
    Są znacznie prostsze i bardziej znane technologie, których też nie realizuje się w domowych kotłach węglowych, choć realizuje się je w wielkiej energetyce, np. palniki pyłowe, palniki fluidalne, czy ruszty ruchome. Najmniejsze kotły realizujące te technologie, z którymi się spotkałem, miały moce 500kW. Małe kotły domowe to inny świat.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #7820
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    wojna polsko - polska..... nawet i na Forum

Strona 391 z 1144