dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 942 z 1144
Pokaż wyniki od 18.821 do 18.840 z 22870
  1. #18821

    Domyślnie

    bo w Waszej gminie same szkody - widać nie tylko górnicze

  2. #18822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do nowych domów grzanych ekosyfem z wymyślonym certyfikatem nie ma dopłat w naszej gminie !!!
    No i w czym masz problem??? jak ktoś chce palić ekogroszkiem to będzie nim palił... kupuje najtańszy możliwy piec za 1000zł oddaje budynek, odbiera stosowne zezwolenia -po roku pisze do gminy o wymianę zródła ciepła na ekologiczne i ma kocioł na eko z doplatą...Polak potrafi

  3. #18823
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od miesiąca nie palę,jak paliłem to tylko w sobotę i to suszonym bukiem a sadzę mam cały czas i nawet żona dostaje już kur..cy na to...
    Od miesiąca nie palisz, a jak palisz to tylko w sobotę, wcześniej pisałeś, że w weekendy czyli od piątku do niedzieli. To w końcu palisz czy nie ?

  4. #18824
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mam G11,także raczej to nie do mnie.
    Aż 11 ? Magda ma tylko jedno "G", więc na pewno nie do Ciebie.

  5. #18825
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    bo w Waszej gminie same szkody - widać nie tylko górnicze
    Nie tylko w mojej,bo w gminie Gliwice jest podobnie.

  6. #18826

    Domyślnie

    Bo wszelkie dopłaty są dopiero po 3 latach od oddania budynku do użytkowania. No i zameldowanym w tym budynku też trzeba być minimum 3 lata
    Ja na POŚ wyczekałem 3 lata.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  7. #18827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Bo wszelkie dopłaty są dopiero po 3 latach od oddania budynku do użytkowania. No i zameldowanym w tym budynku też trzeba być minimum 3 lata
    Ja na POŚ wyczekałem 3 lata.
    To pewnie od gmin zależy... u nas nie było takich obostrzeń...miałes dofinansowanie do POS??? no patrz kurcze ja się nie załapałem mało tego akurat w mieście ciagneli wszędzie kanalizę i ledwo dostałem zgodę na POS

  8. #18828
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Bo wszelkie dopłaty są dopiero po 3 latach od oddania budynku do użytkowania. No i zameldowanym w tym budynku też trzeba być minimum 3 lata
    A no właśnie i o tym pisałem.

  9. #18829

    Domyślnie

    (na POŚ u mnie też jest)
    Ostatnio edytowane przez Magda_lena85 ; 02-04-2014 o 21:50

  10. #18830

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    To pewnie od gmin zależy... u nas nie było takich obostrzeń...miałes dofinansowanie do POS??? no patrz kurcze ja się nie załapałem mało tego akurat w mieście ciagneli wszędzie kanalizę i ledwo dostałem zgodę na POS
    Pewnie, że od gminy zależy.
    U nas na kanalizę i gaz ani widu ani słychu. Więc gmina dopłaca na POŚie, solary i ekogroszki. Ale są wymogi. 3 lata plus losowanie, zależy ilu chętnych.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  11. #18831
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Pewnie, że od gminy zależy.
    U nas na kanalizę i gaz ani widu ani słychu. Więc gmina dopłaca na POŚie, solary i ekogroszki. Ale są wymogi. 3 lata plus losowanie, zależy ilu chętnych.
    Szczęściarze,macie również dopłaty do pomp
    http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/11582.pdf
    a teraz doczytałem,że dopłaty są nawet do zmniejszenia zapotrzebowania domu na ciepło i do wymiany kominów na gaz...
    Gliwice rządzą
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-04-2014 o 23:30

  12. #18832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak przyjedzie taka ochota,mnie i żonie na rozpalenie kominka to sobie odpalamy w weekendy,nie jest powiedziane,że piątek godz.18.00,wybija czas na odpalenie kominka.
    Kominek nie jest źródłem ciepła,jak jest to ze sprawnością 5-10% czyli czysto rekreacyjnie.
    Dane jak zwykle z "sufitu" wzięte delikatnie mówiąc, czyli jak zwykle u największego spamera na forum

    Gdy czytam te kolejne wpisy nie na temat mam ochotę odpisać niczym mistrz ciętej riposty odpowiedział klaunowi - znasz ten dowcip ?

    Jak nie to wygooglaj i się zastosuj bo odechciewa się już tego czytać - zakasztaniłeś wątek niczym knur - weź się chłopie za jakąś robotę - wiosna przyszła - ogarnij ogródek, zajmij się rodziną - wykorzystaj czas na pożyteczniejsze sprawy niż trollowanie.

    Mam nadzieję, że Dajek00 odczytał wpis Timona i się zastosował, a gdy będzie miał pytania śmiało napisze.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #18833

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    [...]zakasztaniłeś wątek niczym knur[...]
    Delikatne i poetyczne ujęcie.
    MARTINOS

  14. #18834
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    I na wykrzykniczek...

  15. #18835
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I na wykrzykniczek...
    Powinniście podać sobie "łapę".
    Jeden ma "paletę" w garażu choć jego przeznaczenie jest inne,drugi ma kocioł w salonie (bo choć tego nie pisze,bardzo liczy na jego moc.
    Tak czy siak,inteligentny user wyniucha ,że obaj z tego co piszecie ,mówiąc kolokwialnie -"ma z tego pisania na kromkę z masłem"
    Ale user i tak się da nabrać.Wiecie dla czego?Bo na ostatnim "stadium" choroby zwanej budowaniem,patrzy aby na instalacji zwanej ogrzewaniem-zaoszczędzić....A wtedy logika nie idzie już w parze z pomyślunkiem...
    Pozdrawiam.

  16. #18836
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bo na ostatnim "stadium" choroby zwanej budowaniem,patrzy aby na instalacji zwanej ogrzewaniem-zaoszczędzić....A wtedy logika nie idzie już w parze z pomyślunkiem...
    Pozdrawiam.
    A to powinno być odwrotnie,na instalacji zwanej ogrzewaniem powinno się skupiać zanim wbijemy pierwszą łopatę pod budowę a wręcz zanim wybierzemy wymarzony projekt,wtedy jest najtaniej i wtedy najwięcej oszczędzamy na instalacji zwanej ogrzewaniem.

  17. #18837
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A to powinno być odwrotnie,....
    Własnie dla tego "odwrotnie" powinniście obaj kończyć posty słowem-"takie jest moje zdanie,opinia.Bo chyba sie nie pomyliłem,że obaj nie macie wykształcenia o kierunku CIEPŁOWNICTWO,BUDOWNICTWO,ARCHITEKTURA czy też projekty OZC itd ,heęe?

  18. #18838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sąsiedzi mieli taką dopłatę i zmianę ale syf i sadzę mam cały czas na parapetach...
    Postaw se nad domem taką kopułę. Widziałem to na filmie.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #18839
    Banned
    Jarek Oczos

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-506
    Posty
    4

    Domyślnie

    Warto jeszcze dodać firmę Żar.

  20. #18840

    Domyślnie

    Wita jak Twój post ma się do kotła na ekogroszek? Temat Ci się pomylił lub/i spamer z Ciebie

Strona 942 z 1144