dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1117 z 1144
Pokaż wyniki od 22.321 do 22.340 z 22870
  1. #22321
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Ekogroszek miał tez moze byc musze jeszcze podpytac ile tam w tej chwili sie spala wegla ,wiem ze jest tam teraz kocioł zasypowy cos 30kW i pali sie typem 34,2

  2. #22322
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Ekogroszek miał tez moze byc musze jeszcze podpytac ile tam w tej chwili sie spala wegla ,wiem ze jest tam teraz kocioł zasypowy cos 30kW i pali sie typem 34,2
    To nie znaczy że trzeba kupić w to miejsce kocioł 30kW
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #22323

    Domyślnie

    często jest tak że jak miał 30kW śmieciucha to z podajnikiem wystarczy mu ok. połowa ale na to składa się wiele czynników trzeba by zapotrzebowanie na ciepło znać. Na pewno nie 30kW no chyba że jak animus 440m2 do ogrzania.

  4. #22324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RadomRobert

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sa takie piece z tak zwanym rusztem awaryjnym - z własnego doświadczenia jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego -.
    Paląc na ruszcie awaryjnym komputer nigdy nie dobierze idealnych warunków i część węgla zamieni się w sadze osadzając na wymienniku i tworzy izolator w postaci sadzi lub mazi . - dodatkowe czyszczenie i zwiększenie spalania ekogroszku - nieopłacalne R.B

  5. #22325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RadomRobert

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Proponuję popracować nad parametrami spalania - skoro jestes czarny - piec nie spala wegla dokladnie i odkłada sie czarna sadza - scianki wymiennika powinny być siwe , jasno brązowe pomaranczowe a płyty ceramiczne białe . Wymiennik pionowy jest pod względem czyszczenia rewelacyjny - jak ciągniesz wycior do góry to nawet jeśli wyciągniesz syf to za chwilę spadnie on z powrotem do pieca . pozdrawiam R.B

  6. #22326
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    frygnowiaki

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, polecam film w którym pokazana jest obsługa, ustawienia,czyszczenie i spalanie pieca na ekogroszek firmy komiz sztoker 25 kw. Ciekawy piec z podajnikiem taśmowym. Mam taki i jestem zadowolony. https://youtu.be/GgfqyPBmI40

  7. #22327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał frygnowiaki Zobacz post
    Witam, polecam film w którym pokazana jest obsługa, ustawienia,czyszczenie i spalanie pieca na ekogroszek firmy komiz sztoker 25 kw. Ciekawy piec z podajnikiem taśmowym. Mam taki i jestem zadowolony. https://youtu.be/GgfqyPBmI40
    Po co to czyszczenie prętem skoro jest czyszczak - wystarczy oskrobać z grubsza i to wszystko - nie ma sensu się zdzierać i czyścić do gołej blachy.

    Kiedy sprawdzałem u siebie jak gruby musi być nalot, żeby miał znaczący wpływ na sprawność i dopiero przy 2-3 mm powoli zaczyna ona spadać więc szkoda czasu na dokładne i częste czyszczenie - to nie auto, żeby je myć co tydzień.

    Szczotkę w ogóle bym sobie odpuścił bo tylko nabrudzić można i się narobić a efekt będzie znikomy - oczywiście jak ktoś lubi i ma za dużo czasu to może nawet szczoteczką drucianą rozmiaru szczoteczki do zębów szorować, albo np. polerować kamienie jak "detektyw Monk"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #22328
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał frygnowiaki Zobacz post
    Witam, polecam film w którym pokazana jest obsługa, ustawienia,czyszczenie i spalanie pieca na ekogroszek firmy komiz sztoker 25 kw. Ciekawy piec z podajnikiem taśmowym. Mam taki i jestem zadowolony. https://youtu.be/GgfqyPBmI40
    Tragedia kupa sadzy i smoły, proces spalania na niskim poziomie, a czyszczenie kupa roboty.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #22329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tommyle
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sztum
    Kod pocztowy
    82-400
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał frygnowiaki Zobacz post
    Witam, polecam film w którym pokazana jest obsługa, ustawienia,czyszczenie i spalanie pieca na ekogroszek firmy komiz sztoker 25 kw. Ciekawy piec z podajnikiem taśmowym. Mam taki i jestem zadowolony. https://youtu.be/GgfqyPBmI40
    Załamka. Jak ktoś już napisał, proces spalania na niskim poziomie.
    Po co kupować taki kocioł przy którym jest tyle roboty. Porażka
    Kocioł RBR-K 12 kW ceramik
    https://esterownik.pl/device/12410

  10. #22330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał frygnowiaki Zobacz post
    Witam, polecam film w którym pokazana jest obsługa, ustawienia,czyszczenie i spalanie pieca na ekogroszek firmy komiz sztoker 25 kw. Ciekawy piec z podajnikiem taśmowym. Mam taki i jestem zadowolony. https://youtu.be/GgfqyPBmI40
    Normalnie katastrofa - co to za badziewie !

  11. #22331

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie pieca.
    Do ogrzania około 160 mkw plus jakieś tam podgrzewanie piwnicy i garażu. Dom z lat 70 z zuzlobetonu w sierpniu będzie ocieplony styropian 10 cm. Na strychu na podłodze folia żółta plus około 25-40cm wełny rozłożone. Drzwi do domu nowe brama garażowa nowa ocieplona okna z 2007 czyli w miarę nowe. Fundament ocieplony styrodur em 3cm.
    Instalacja nówka grzejniki nówki KFA.
    CWU 140l dla 5 osób przez cały rok.
    I teraz jaki piec wziąść .
    Najbardziej kieruje się w stronę ogniwo eko plus 16kw. Ma ktoś? Jak z paleniem w nim? Gorszy mial w lato łyknie? Lub jakie inne kotły polecacie?
    Podobno 10 kw by dał radę ale w domu lubimy ciepło a 3 kobiety w domu to cwu troche pójdzie.
    Jak z paleniem w lato w tym kotle. Na ile starcza zasobnik?

  12. #22332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Też mam dom z lat 70 ale ocieplenie 15cm.Strop troche słabo ale w tym roku będzie docieplony. 320m2 ogrzewa RBR-K 12kW z palnikiem Batory 10 (obecnie z palnikiem na pellet) zamontowany w drzwiczkach.Palę pelletem z łusek słonecznika. Ten kocioł ma być też produkowany z podejściem pod palnik pelletowy (na zamówienie) wtedy mamy kocioł na 2 różne paliwa. Na Twój dom zastanowił bym się nad dociepleniem 15cm styropianu i kotłem na pellet.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #22333

    Domyślnie

    Myślałem o kotle na pellet ale pellet jest jeszcze drogi a piece typowe pod pellet są drogie. Mieszkam w okolicy kilku kopalni m.in. brzeszcz bieruń czechowice także dostęp do węgla lepszego i gorszego mam bez problemu.
    Jakbym wiedział ze Spale 3 t pelletu to bym wziął taki kocioł ale ile Spale po ociepleniu to nie wie nikt.

  14. #22334

    Domyślnie

    W ogniwie tez mogę palić pellet. Tylko że typowy piec na pellet działa na innej zasadzie. Przede wszystkim musi być zapalarka.

  15. #22335
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    0sk1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum i liczę na sensowną pomoc. Jestem właścicielem kamienicy z przybudowaną do niej hala (która słuzy obecnie jako sala bankietowa i restauracja). Obecnie ogrzewam to wszystko dwoma kotłami Logiterm ekoMAX 38kW i ekoMAX 75kW na ekogroszek z podajnikiem (latem działa tylko mniejszy do cwu). Sterownik GECO G-403-P02. Z obliczeń ze strony cieplowlasciwe.pl wynika, że kotły są "przewymiarowane" o ok. 20kW (powinienem miec ok. 93 kW - juz z zapasem ok 5kW). Ogólnie piece wysłuzyły już swoje lata (montaż w 2006 roku - firma, która je montowała być może naciągnęła moją mame - nie wiem miałem wtedy 20 lat i byłem na 1 roku studiów więc nadszedł czas, abym powoli rozgladał sie za wymianą na inne nowoczesniejsze. Piece chodzą praktycznie nieprzerwanie cały rok (zwłaszcza mniejszy z przerwami na czyszczenie) Obsługa pieca to katorga. Ustawienia trzeba zmieniać często. Jak tylko zmienia sie choc troche pogoda czy spada zużycie wody piec "zasmala" się szybko, albo powstają spieki, albo od sadzy i popiołu zatykają się kanały górne -płomienie odbiją się od deflektora i uchodzą drugim pierścieniem. Do czyszczenia potrzeba 2 osób (do zdjęcia pokrywy górnej i wewnętrznej). Najpierw szablą wszystkie pionowe kanały między pierścieniami potem czyszczenie szczotą, które trwa z 2 godziny dla kazdego pieca (niski sufit trzeba najpierw czyscic na przedłużeniu dół po czym na krótkim góre pieca). Wychodze czarniejszy niz górnik i pomimo maski pluje sadzą cały nastepny dzień nie wspominając o syfie w piwnicy. Temat pomp ciepła już mam za sobą- ogrzewanie grzejnikowe musiałbym zastąpić podłogowym w całym budynku - finansowo nierealne. Poszukuje piecy, których czyszczenie nie bedzie zabierać mi kilku godzin, a dostęp do niego będzie łatwiejszy + jakaś sensowna automatyka sieciowa. Większy może zostać 75kW mniejszy ok 20kW głównie do cwu (wymiennik mam 560l- duzy pobór ze względu na restauracje i pokoje gościnne) -chyba, że proponujecie inne proporcje mocy. Proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej konstrukcji i firmy. Czy SAS z czujnikiem żaru to jedyna firma takowy oferująca? Jest to faktycznie tak pomocne i "rewolucyjne"? Interesują mnie piece na ekogroszek z podajnikami ślimakowymi, garażówki odpadają. Piece mają byc porządne, ale znowu nie chce przepłacać za jakieś "japońskie wynalazki", w moim przypadku raczej dodatkowy ruszt nie będzie wykorzystywany (chyba, że zaczałbym palic w nim kartony ale jak jest to w jakmiś stopniu funkcjonalne to może być. Za konkretne odpowiedzi, będę szczegolnie wdzięczy.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 0sk1 ; 19-03-2017 o 21:54

  16. #22336
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Witam. Do czyszczenia potrzeba 2 osób Wychodze czarniejszy niz górnik i pomimo maski pluje sadzą cały nastepny dzień nie wspominając o syfie w piwnicy.
    Pozdrawiam
    Czy to musi być nadal węgiel?
    Kup sobie tą maskę 3M™ + filtry 6035 ta nie przepości pyłu.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 19-03-2017 o 23:29
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #22337

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o łatwość czyszczenia i jakość to zainteresuj sie może piecem Tilgnera EKR ma płomieniówki w poziomie co łatwo się czyści.

  18. #22338
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    0sk1

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Czy to musi być nadal węgiel?
    Kup sobie tą maskę 3M™ + filtry 6035 ta nie przepości pyłu.
    A jest coś tańszego niż węgiel bez konieczności przerabiania instalacji całych powierzchni za setki tysięcy złotych?

  19. #22339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum i liczę na sensowną pomoc. Jestem właścicielem kamienicy z przybudowaną do niej hala (która słuzy obecnie jako sala bankietowa i restauracja). Obecnie ogrzewam to wszystko dwoma kotłami Logiterm ekoMAX 38kW i ekoMAX 75kW na ekogroszek z podajnikiem (latem działa tylko mniejszy do cwu). Sterownik GECO G-403-P02....

    Obsługa pieca to katorga. Ustawienia trzeba zmieniać często.
    Jeśli paliwo jest takie samo [rodzaj węgla] to porządny sterownik internetowy załatwiłby kwestię zmian nastaw i dałby możliwość podglądu pracy oraz jej optymalizacji zdalnej.


    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Jak tylko zmienia sie choc troche pogoda czy spada zużycie wody piec "zasmala" się szybko, albo powstają spieki, albo od sadzy i popiołu zatykają się kanały górne -płomienie odbiją się od deflektora i uchodzą drugim pierścieniem. Do czyszczenia potrzeba 2 osób (do zdjęcia pokrywy górnej i wewnętrznej). Najpierw szablą wszystkie pionowe kanały między pierścieniami potem czyszczenie szczotą, które trwa z 2 godziny dla kazdego pieca (niski sufit trzeba najpierw czyscic na przedłużeniu dół po czym na krótkim góre pieca). Wychodze czarniejszy niz górnik i pomimo maski pluje sadzą cały nastepny dzień nie wspominając o syfie w piwnicy.
    Kwestia budowy kotła - są znacznie łatwiejsze w obsłudze konstrukcje np. RBR-Ekouniwersal.

    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Temat pomp ciepła już mam za sobą- ogrzewanie grzejnikowe musiałbym zastąpić podłogowym w całym budynku - finansowo nierealne.

    Przy pompach typu HT pewnie grzejniki by mogły zostać, ale cena takich pomp byłaby wysoka.

    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Poszukuje piecy, których czyszczenie nie bedzie zabierać mi kilku godzin, a dostęp do niego będzie łatwiejszy + jakaś sensowna automatyka sieciowa. Większy może zostać 75kW mniejszy ok 20kW głównie do cwu (wymiennik mam 560l- duzy pobór ze względu na restauracje i pokoje gościnne) -chyba, że proponujecie inne proporcje mocy. Proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej konstrukcji i firmy..
    Jak już napisałem RBR wg mnie spełnia te warunki.


    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Czy SAS z czujnikiem żaru to jedyna firma takowy oferująca? Jest to faktycznie tak pomocne i "rewolucyjne"?.

    Rozwiązanie znane od lat z którym jego producent latał po producentach kotłów i jakoś specjalnie się nie sprawdziło - póki co SAS w nie ostatnio wszedł - jak podziała na dłuższą metę się okaże - jakiś powód jest, że nikt wcześniej z tego nie skorzystał.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #22340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0sk1 Zobacz post
    Piece chodzą praktycznie nieprzerwanie cały rok (zwłaszcza mniejszy z przerwami na czyszczenie) Obsługa pieca to katorga. Ustawienia trzeba zmieniać często. Jak tylko zmienia sie choc troche pogoda czy spada zużycie wody piec "zasmala" się szybko, albo powstają spieki, albo od sadzy i popiołu zatykają się kanały górne -płomienie odbiją się od deflektora i uchodzą drugim pierścieniem. Do czyszczenia potrzeba 2 osób (do zdjęcia pokrywy górnej i wewnętrznej). Najpierw szablą wszystkie pionowe kanały między pierścieniami potem czyszczenie szczotą, które trwa z 2 godziny dla kazdego pieca (niski sufit trzeba najpierw czyscic na przedłużeniu dół po czym na krótkim góre pieca). Wychodze czarniejszy niz górnik i pomimo maski pluje sadzą cały nastepny dzień nie wspominając o syfie w piwnicy. Temat pomp ciepła już mam za sobą- ogrzewanie grzejnikowe musiałbym zastąpić podłogowym w całym budynku - finansowo nierealne. Poszukuje piecy, których czyszczenie nie bedzie zabierać mi kilku godzin, a dostęp do niego będzie łatwiejszy + jakaś sensowna automatyka sieciowa. Większy może zostać 75kW mniejszy ok 20kW głównie do cwu (wymiennik mam 560l- duzy pobór ze względu na restauracje i pokoje gościnne) -chyba, że proponujecie inne proporcje mocy. Proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej konstrukcji i firmy.
    Wstawiłbym 75kW na zimę i 17kW do bojlera. Można by oczywiście rozważyć jeden kocioł do wszystkiego ale pobór tej wody musiałby być naprawdę spory bo utrzymywanie przy "życiu" klocka 75kW latem tylko do wody nie za bardzo ekonomiczne będzie.
    Zobacz w moją stopkę pod postem masz link do podglądu kotła RBR który ogrzewa mój domek, tak wygląda podgląd i dostęp do kotła w sterowniku internetowym eCoal, na tym sterowniku mógłby być mniejszy kocioł, większy zaś na sterowniku tej samej firmy z identycznym dostępem o nazwie Bruli.
    Dostęp do kotłów masz wszędzie gdzie tylko jest dostęp do internetu, masz pełny dostęp z komputera, tabletu czy nawet z telefonu komórkowego z systemem Android.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1117 z 1144