dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1001 z 1144
Pokaż wyniki od 20.001 do 20.020 z 22870
  1. #20001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Prosze wrócic do sprzedazy kociołkó Panie Jarecki79 tam Pana miejsce a prywatna korespondencja to moja sprawa komu ja pokazuje a komu nie i nie Panu to oceniac kim Pan jest żeby to robic uważam za bardzo njestosowne zachowanie sprzedawcow tutaj i nie ma to nic wspólnego z forum jest poprostu wykorzystywane przez nich co pana pewnie zdenerwowalo bo tez Pan korzysta z prywatnych wiadomosci i sklada propozycje czyz nie tak

  2. #20002

    Domyślnie

    Dobra, widzę,że daremny trud i zbędne tłumaczenie.

    Wesołych Świąt
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #20003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jestem tu kilka dni i mozna wysnuć prosta zasade kazdy kto kupił kociołek wyżej wymienionych sprzedawców a nagoni nastepnego klijenta cos z tego ma nie moze tu byc stronniczosci i obiektyizmu dlatego tylu żołnierzy włacznie z moderatorem Proste jak mozna tu mówic o forum

  4. #20004

    Domyślnie

    Witej Ślązoku "ześląska"

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Panie wystawił pan sobie opinie nazywajac mnie ciulem starszego czlowieka musi pan jeszcze duzo mleka wypic i do starszych szacunek mam bardzo malo do czynienia z inernetem ,,,,
    Masz całkowitą rację, by wypowiedzi chamskie, publicznie eksponować i wskazywać palcem


    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    ,,,, jedetem izynierem Gornictwa ,,,,
    Czyli techniczny jesteś, więc mogę założyć, że na pewno dasz sobie radę.

    Polecam na wstępie zaznajomić się z :
    1 - tłumaczeniem zjawisk fizycznych przez sędziwego pracownika naukowego i jego kamrata http://zawijan.wordpress.com/

    2 - młodzież także mamy zdolną, zapiski studenta http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/

    3 - amatorzy także próbują coś stworzyć http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/


    Nie spiesz się z wyborem. Czas jest Twoim sprzymierzeńcem.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  5. #20005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    kolego ześląska - masz mętlik w głowie z tym wyborem kotła - kichaj to forum i jedź do najbliższej hurtowni i tam na pewno Ci autoryzowany sprzedawca coś do Twego domu dobierze i po sprawie.

    Też mam kocioł i to Kielara 35 kw czyli żeliwne monstrum ale go nikomu nie polecam - bo to jedna wielka pomyłka.

    Forum ma charakter typowo komercyjny i stąd też są tu sprzedawcy i pełno reklam i dlatego też z tej prozaicznej przyczyny ciężko komuś nowemu wyłapać tu obiektywne informacje

  6. #20006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Chodzi o to ze sprzedawca nigdy nie bedzie obiektywny zawsze bedzie zachwalal swój kociol nie moze brac udzialu w dyskusji

  7. #20007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Chodzi o to ze sprzedawca nigdy nie bedzie obiektywny zawsze bedzie zachwalal swój kociol nie moze brac udzialu w dyskusji
    Pozwolę się nie zgodzić z tym twierdzeniem.
    Zachwalał będzie kocioł tylko jego producent, on robi najlepsze, reszta to szmelc.
    Sprzedawca poleca Ci to:
    albo na czym ma największy zarobek, albo z jakim kotłem czy serwisem ma jak najmniej problemu.
    To moja wizja, nie każdy musi mieć taką samą
    Powiem Ci że z kotłów producenta gdzie mam największą prowizję za cały rok sprzedałem dwie sztuki

  8. #20008
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Panie Andrzej M dziekuje za lekture na pewno przeczytam Pozdrawiam

  9. #20009

    Domyślnie

    @ześląska
    Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.
    Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

    Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech

  10. #20010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    @ześląska
    Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.
    Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

    Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech
    To jest reguła już o tym pisałem ,dlaczego tak to wygląda ,do małego kotła wsadzają duży palnik ,a on musi pracować na mniejszej mocy .
    Ale jest od tego np. jeden wyjątek ,spytaj Jareckiego.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #20011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Powierzchnia wymiennika 2,2m dla 15kW ? i taka niska sprawność ?
    Tak podają w tej tabelce.

  12. #20012
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    @ześląska
    Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.
    Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

    Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech
    No piękna wyliczanka. Jakżeż pomocna... Napisz teraz coś o każdym z wymienionych kotłów. Albo jeszcze lepiej - o każdym z modeli produkowanych przez te firmy które wymieniłeś. Wiesz - skoro się powiedziało A... takie podstawowe informacje - jakie moce, jaka konstrukcja wymiennika, jakie palniki, jakie mają najczęstsze bolączki, jakie sterowniki, jaki dmuchawy ( spręż i wydatek ), jak o czymś zapomniałem dodasz, prawda? Za to nie przyłożyłeś się do wyliczanki producentów napędów i wentylatorów. Jeszcze pogooglaj, postaraj się.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #20013

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No piękna wyliczanka. Jakżeż pomocna...
    Świetnie, że doceniłeś!

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Napisz teraz coś o każdym z wymienionych kotłów. Albo jeszcze lepiej - o każdym z modeli produkowanych przez te firmy które wymieniłeś.
    Coś i jeszcze trochę jest na stronach producentów. Można też zajrzeć na Budmet, Malejka, Stalmark, Heitz, Rakoczy. Certyfikaty u szanujących się są, DTR'ki są, instrukcje są wszystko w działach do pobrania.

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Wiesz - skoro się powiedziało A... takie podstawowe informacje - jakie moce, jaka konstrukcja wymiennika, jakie palniki, jakie mają najczęstsze bolączki, jaki dmuchawy ( spręż i wydatek ), jak o czymś zapomniałem dodasz, prawda?
    Czego sobie jeszcze życzysz na święta?

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    jakie sterowniki,
    ESTYMA,RECALART,TECH,PLUM, Jarecki ma subiektywny przegląd KLIK

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Za to nie przyłożyłeś się do wyliczanki producentów napędów i wentylatorów. Jeszcze pogooglaj, postaraj się.
    Dodaj coś od siebie a nie tylko tak zachęcasz i zachęcasz. Napisz, który napęd lepszy i dlaczego, który wentylator cichszy i mniej prądu żre. A nie tylko RBR, Skam i tak w koło macieju. To jest ranking kotłów na ekogroszek a nie portal sprzedażowy jedynych słusznych.

  14. #20014
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ja w odróżnieniu od Ciebie staram się pomagać w konkretnych przypadkach. Przejrzyj wątek - ten i o paliwie typu ekogroszek, może jeszcze kilka z prośbami o pomoc w tytule. Zapewne znajdziesz tam moje posty z jakimiś konkretnymi poradami dotyczącymi konkretnych problemów. Twoich sobie nie przypominam. Kolejny ginekolog amator? A co do kotłów - użytkuję Defro i Skama. Jakoś sobie nie przypominam żebym w jakikolwiek sposób nakłaniał kolegów z forum do zakupu tego czy innego kotła. Z użytkownikami i sprzedawcami RBR-a nawet kilka spięć mi się przydarzyło. Obawiam się że Twoje posty w tym wątku są zupełnie bez wartości. Nie wiesz nic o kotłach, sterownikach, palnikach i napędach. Nic poza tym co Ci się uda znaleźć w wyszukiwarkach internetowych. Nie możesz w żaden sposób - poza zapodaniem bezsensownej wyliczanki wygooglanych nazw firm - pomóc nikomu wybierającemu ani użytkującemu kocioł.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #20015

    Domyślnie

    Ani chybi coś cię boli. Idź może choinkę ubierz. Od "coś i nic" wolę liczby. Kotły wygoglane mówisz? Każdy z osobna czy wszystkie razem? TUTAJ kotły w liczbach w województwie śląskim.

    P.S Dawaj tych producentów silników do wentylatorów i producentów samych wentylatorów, zrób porównanie (uwzględnij spręż i wydatek), opisz kształt wirnika, łopatek. Potem napisz jak jest cięte Twoje Defro czy Skam(możesz wszystkie opisać wszak na pewno siedzisz na produkcji każdego z producentów), nie zapomnij opisać w jaki sposób spawają, z jakiej stali(podaj stop konkretnie, grubość), podaj skalę produkcji w danej firmie. Powymieniaj producentów napędów skoro brakuje a nie jakieś subiektywne wynaturzenia ad personam nic nie wnoszące do tematu uskuteczniasz. Jak mierzysz to równą miarą. Do siebie jakąś inną przykładasz. Obawiam się, że Twoje (co najmniej dwa)posty w tym wątku są nic nie warte. Taki pingpong lubisz? A może bilard forumowy lepszy? Kieszenie są może 3. Sekom, Instalco i Ogniwo.

  16. #20016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ześląska

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    65

    Domyślnie

    Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston

  17. #20017
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    problemem jest to, że nie można mieć w stopce napisane kim się jest. Jak ktoś się pyta o kociol o jakiś parametrach i załóżmy podam propozycje buderusa to nie wiadomo czy jestem użytkownikiem, sprzedawcą, serwisantem. Ostatnio podałem propozycje termeta a kolega się nastawił na buderusa, w buderusie podjade podpisać umowę i moge sprzedawać, w termecie już jestem instalatorem. w buderusie po montazu kotła, robie przeglądy gwarancyjne a w termecie musie je odstapić, więc polecałem cos mniej korzystnego dla siebie. myslę, że nie jest to traktowane tak jak posty kogoś kto sie zarejestrował żeby napisać cos w stylu... mam jakis super kociol, jest cudowny, możecie go kupić na stronie xyz. myśle że do póki pisze co uważam a nie tak żeby sprzedać to co mi się bardziej opłaca jest ok. niestety dla muratora ważniejsze jest zgarnięcie 4 tys. niz pozwolić napisać oficjalnie co się sprzedaje. jak dla jasności napisze że jestem instalatorem XYZ to pewnie dostane bana bo to bedzie reklama a tak na prawde podaje propozycje danej firmy bo akurat ją znam, nie pojade pół Polski żeby komus kocioł zakładać. jakby oficjalnie pisac kim sie jest to nikt by nie sugerował że się coś wciska udając kogos innego
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 20-12-2014 o 20:26

  18. #20018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston
    Latem osiągam u siebie do 40% sprawności grzejąc samą CWU kotłem 18 kW, lecz gdybym nie zrobił przeróbek i miał fabryczny sterownik to pewnie około 25% bym osiągał - właśnie w tych% wychodzi przewymiarowanie.

    Co do komina to kocioł latem pracuje z temp. spalin około 100*C co przy suchym węglu wystarcza, żeby nie było problemów z kominem, gdybym schodził z mocą bardziej i spaliny by miały mniej to kto wie czy by się kondensat wykroplił - sprawdzać tego nie zamierzam.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #20019

    Domyślnie

    Twierdzę,że latem korzystniej palic w kotle. Zostawiając kocioł na 3m-ce możesz się spodziewać wewnątrz kotła kropelek wody i sporo powierzchownej korozji.
    Odpowiednio prowadzony kociołek latem nie zrobi żadnych szkód.
    Ważne, aby był palnik przyzwoity i palacz dociekliwy i cierpliwy, to wyciśnie więcej.

    W każdym razie spodziewać się można:
    2-3kg / 24h przy prysznicu, oszczędnym korzystaniu z wody i 2-3osobach, pomaga wykorzystanie stref czasowych na CWU - poziom dla zaawansowanych
    3-5kg / 24h też głównie prysznic, normlane korzystanie, przy dobrym palniku, normlanym węglu, lepszym sterze całkiem realne także dla początkujących
    5-7kg / 24h to już bez oszczędzania, często jak przebija cos na instalację.

    Generalnie dopilnować wykonania instalacji, ma nie przebijać na c.o. jak chcemy latem grzać wodę.

    Ważne, nie dobierać na lato mocnego groszku, polecałbym cos taniego, np. zwykłego Jareta 21-22MJ, tani, łatwy w spalaniu, w sam raz na lato, wczesna jesień i późna wiosnę.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #20020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał ześląska Zobacz post
    Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston
    Pewnie chodzi mój kocioł bo moc się zgadza .
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6398757
    Wątki te główne faktycznie są obszerne ale jest wyszukiwarka .
    Można skrócić szukanie.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 20-12-2014 o 22:25
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 1001 z 1144