dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1009 z 1144
Pokaż wyniki od 20.161 do 20.180 z 22870
  1. #20161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JKJ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    POLSKA
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ...proponowane mam nadzieje z doświadczenia od użytkowników...

  2. #20162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post

    ...czy podałbym mi propozycje kotła wg Ciebie - dla moich potrzeb..?
    Jarecki poleci Ci Skama bo go produkuje, Kobra lubi jareckiego to też go poleci, ja Ci też go polecę bo go sprzedaję, do tego polecę Ci Tilgnera, Sztokera i RBRa bo też je sprzedaję, wpadnie wuwok i poleci Ci Ogniwo, żeby zrobić na złość mi bo mnie nie lubi i całej reszcie którzy się tym trudnią, czyli produkcją i sprzedażą.
    Takie masz polecanie, hehe

  3. #20163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Myślę że najwyższy czas żeby ktoś posprzątał ten wątek bo już całe forum to jedna wielka pompownia

  4. #20164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Podobnie jak producenproducenci kotłów węglowych czy aut nie dają Ci gwarancji że to coś wytrzyma 20 lat bez naprawy.
    Na większość markowych pomp jest 5 lat gwarancji . czy na kocioł na ekogroszek jakiś producent tyle daje ?
    U mnie zaczyna już 3 sezon bez zarzutów.
    Auto za 100tys.zl ile wytrzyma bez naprawy ?
    Ile kosztuje turbina do takiego auta lub DPF ?
    Znowu kłamstwa.

    Twój wpis
    30-01-2013 20:49
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dzisiaj "kotłownia" prawie gotowa a jutro prawdopodobnie pierwszy "zasyp" kWh
    Ale jeszcze miałeś kłopoty z uruchomieniem i ruszyło kiedy? Miesiąc później?
    Jak to się ma do tego co napisałeś wyżej?

  5. #20165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JKJ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    POLSKA
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jarecki poleci Ci Skama bo go produkuje, Kobra lubi jareckiego to też go poleci, ja Ci też go polecę bo go sprzedaję, do tego polecę Ci Tilgnera, Sztokera i RBRa bo też je sprzedaję, wpadnie wuwok i poleci Ci Ogniwo, żeby zrobić na złość mi bo mnie nie lubi i całej reszcie którzy się tym trudnią, czyli produkcją i sprzedażą.
    Takie masz polecanie, hehe
    Dzięki, krótko i w temacie

    Na moje zapotrzebowanie (roczne 17400) i maksymalne 7,9kW jakiej mocy szukać kotła i z jakim podajnikiem..?

  6. #20166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    ...proponowane mam nadzieje z doświadczenia od użytkowników...
    Nie wątpię że ktoś ma takie dobre serce i zaraz proponuje Ci pompkę.
    Ja znowu już tu trochę jestem i znam jak i Ci starsi stażem koledzy z forum takich doradców co tutaj doradzali, biegali po budowach a jakoś nie chcieli się przyznać że to oni są tymi samarytanami z forum
    Nie mam nic do pomp ciepła, tylko do tych spamerów którzy zatrolowali całe forum i nachalnie wciskają ludziom to co akurat oni mają a innych traktują jak kogoś gorszego.
    Tak krótko i bardzo grzecznie pisząc.

  7. #20167
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    Jaki masz kociol i jaki kupiłbyś teraz?
    Mam 2 kotły - Skama i Defro. Skam pracuje w zakładzie a Defro w domu. Defro ma 11 lat , Skam rok z kawałkiem. Teraz - chyba znów kupiłbym Skama. Z palnikiem obrotowym Ardeo i sterownikiem SPP. Ale nie w tym rzecz. Jeżeli poważnie myślisz o podłączeniu do ciepłociągu i ma się to zdarzyć za rok - dwa to potrzebujesz jakiegoś rozwiązania typowo tymczasowego. Możliwie najniższy koszt inwestycyjny przy akceptowalnych kosztach eksploatacji. Jeżeli Twój budynek jest wyposażony w kotłownię i komin - to rok i w śmieciuchu można popalić Za 2 klocki kupisz, trochę popracujesz i po podłączeniu do sieci bez żalu na złom wywieziesz albo za pół ceny komuś odsprzedasz. Ale jeżeli to jakaś odleglejsza przyszłość i perspektywa powiedzmy 5 czy 10 lat to już trzeba się poważnie zastanowić.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  8. #20168
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Znowu kłamstwa.

    Twój wpis
    30-01-2013 20:49
    Ale jeszcze miałeś kłopoty z uruchomieniem i ruszyło kiedy? Miesiąc później?
    Jak to się ma do tego co napisałeś wyżej?
    styczeń 2013 to sezon grzewczy 2012/2013 drugi 2013/2014 trzeci 2014/2015 który leci obecnie.

    A problemy były z winy instalatora a nie sprzętu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-12-2014 o 14:50

  9. #20169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    ...rozumiem ze kociol na węgiel to problem, Szukam źrodła ogrzewania sprawdzonego, które działa w domach od np 10 lat...i w miarę taniego...
    Oczekuje, iż w niezbyt dalekiej przyszłości przylacze sie do miejskiego cieplociagu za 300zł / m-c
    Kocioł kondensacyjny gazowy.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #20170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    Dzięki, krótko i w temacie

    Na moje zapotrzebowanie (roczne 17400) i maksymalne 7,9kW jakiej mocy szukać kotła i z jakim podajnikiem..?
    Kolego chcesz pogadać, niema problemu, raczej powstrzymam się od polecania bo zaraz cała armia tu ściągnie i zacznie się piekło
    Powiem Ci tylko tyle że jeśli zdecydujesz się jednak na "brudasa" to nie pchaj się w tłoka i ruszta wodne, wybierz dobry sterownik który zaspokoi potrzeby Twojej instalacji.
    Jak coś wpadnie Ci już w oko to pogadaj z kimś kto używa takiego urządzenia i nie wierz we wszystko co piszą na forum i w to co piszą producenci w opisach swoich produktów bo możesz się trochę zawieźć stykając się z rzeczywistością.

  11. #20171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    styczeń 2013 to sezon grzewczy 2012/2013 drugi 2013/2014 trzeci 2014/2015 który leci obecnie.
    Pompę założyłeś w lutym i jeszcze nie działała, kiedy ruszyła? Podasz datę czy mam ją zacytować? Skoro się wprowadziłeś w sierpniu 2013 to sezon powinieneś liczyć od tej daty, przedtem były naprawy, wygrzewanie i zima wiadomo jaka była.
    Naciągasz i to grubo.

  12. #20172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Zwracać ma się różnica w wielkości inwestycji. Pompa kontra bufor z grzałką na przykład. Liczysz nakład, koszt eksploatacji i okres zwrotu. Jeżeli budowę finansujesz kredytem - doliczasz koszt dodatkowej kwoty tego kredytu. Bezobsługowość jest identyczna.
    Tu rozpatrujemy pompa a paliwo stałe ale spokojnie i bufor mógłby sobie postawić
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #20173

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    Dzięki, krótko i w temacie

    Na moje zapotrzebowanie (roczne 17400) i maksymalne 7,9kW jakiej mocy szukać kotła i z jakim podajnikiem..?
    Najpierw poczytaj o palnikach jakie są z nimi kłopoty i jakie węgle się na nich spala, potem poczytaj o sterownikach jak się je steruje i jakie są z nimi kłopoty a na samym końcu o kotłach, jak się je czyści i jak jest usuwana usterka przez serwis. Nie zapomnij o kłopotach z kupnem węgla (groch czy miał).
    Teraz na samym końcu pomyśl czy to się opłaca brudzić

  14. #20174

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jarecki poleci Ci Skama bo go produkuje, Kobra lubi jareckiego to też go poleci, ja Ci też go polecę bo go sprzedaję, do tego polecę Ci Tilgnera, Sztokera i RBRa bo też je sprzedaję, wpadnie wuwok i poleci Ci Ogniwo, żeby zrobić na złość mi bo mnie nie lubi i całej reszcie którzy się tym trudnią, czyli produkcją i sprzedażą.
    Takie masz polecanie, hehe
    Witam,dziękuje za pamieć Fakt lubię ogniwo. Myślę że mam podstawy ku temu. A przywołałeś mnie po temu że chłopina zobaczy ile można spalać kiepskiego eko [skończyłem 2 dni temu miał] w dobrze ocieplonym domu. Jeśli można doradzić to wstaw piec na eko ..dom ocieplaj jak najlepiej. Wtedy węglem masz tanio,stanieją pompy wtedy zrobisz przeskok..Aha podłogówka wszędzie...wczorajsza doba palenia z Cwu kosztowała mnie około 9zl...czyli to koszt ogrzewania domu 240m2 po podłogach. Mieszkam w górach,V strefa . Wszędzie mam 23 stopnie ..w garażu 20 stopni-tam siłownia.
    Miał bym taniej ale teraz rekuperator działa 24h i po prostu mam ciągłą wymianę powietrza..Mam jeszcze dużą wilgotność domu
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 30-12-2014 o 15:05
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  15. #20175
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Pompę założyłeś w lutym i jeszcze nie działała, kiedy ruszyła? Podasz datę czy mam ją zacytować? Skoro się wprowadziłeś w sierpniu 2013 to sezon powinieneś liczyć od tej daty, przedtem były naprawy, wygrzewanie i zima wiadomo jaka była.
    Naciągasz i to grubo.
    Przy wygrzewaniu podłogi i płyty pompa chodziła przez miesiąc czyli praktycznie tyle ile chodzi w pelnym sezonie grzewczym na ogrzewanie.
    Chodzi o godziny pracy.

  16. #20176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przy wygrzewaniu podłogi i płyty pompa chodziła przez miesiąc czyli praktycznie tyle ile chodzi w pelnym sezonie grzewczym na ogrzewanie.
    Chodzi o godziny pracy.
    Co innego grzanie w zimie a co innego twoje.
    Skończ już bo nie chce mi się szukać w twoich postach, znowu bym jakieś kłamstwo znalazł.
    Nie odpisuj.

  17. #20177

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Witam,dziękuje za pamieć Fakt lubię ogniwo. Myślę że mam podstawy ku temu. A przywołałeś mnie po temu że chłopina zobaczy ile można spalać kiepskiego eko [skończyłem 2 dni temu miał] w dobrze ocieplonym domu. Jeśli można doradzić to wstaw piec na eko ..dom ocieplaj jak najlepiej. Wtedy węglem masz tanio,stanieją pompy wtedy zrobisz przeskok..Aha podłogówka wszędzie...wczorajsza doba palenia z Cwu kosztowała mnie około 9zl...czyli to koszt ogrzewania domu 240m2 po podłogach. Mieszkam w górach,V strefa . Wszędzie mam 23 stopnie ..w garażu 20 stopni-tam siłownia.
    Miał bym taniej ale teraz rekuperator działa 24h i po prostu mam ciągłą wymianę powietrza..Mam jeszcze dużą wilgotność domu
    Słabo coś się starasz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	296190

  18. #20178

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Słabo coś się starasz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spalanie.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	296190
    Pamiętasz?mówiłeś że bym nie pisał do ciebie..to w dwie strony działa.Poza tym ty masz kłopoty z liczeniem kg
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  19. #20179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JKJ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    POLSKA
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Najpierw poczytaj o palnikach jakie są z nimi kłopoty i jakie węgle się na nich spala, potem poczytaj o sterownikach jak się je steruje i jakie są z nimi kłopoty a na samym końcu o kotłach, jak się je czyści i jak jest usuwana usterka przez serwis. Nie zapomnij o kłopotach z kupnem węgla (groch czy miał).
    Teraz na samym końcu pomyśl czy to się opłaca brudzić
    ...masz już doświadczenie, możesz sie podzielić swą opinia na temat palnikow czy sterowników...itp, moze równi trochę to o czym wspominałeś...

  20. #20180

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ Zobacz post
    ...masz już doświadczenie, możesz sie podzielić swą opinia na temat palnikow czy sterowników...itp, moze równi trochę to o czym wspominałeś...
    Jak bym miał taki domek jak ty nigdy bym w węgiel nie szedł. Pompa, kominek i ewentualnie bufor, całość podłogówka.
    Docieplam tam gdzie jeszcze można i jestem bezrobotny w zimie. Jeżeli nic jeszcze nie masz to usiądź i dokładnie przelicz. Podłogówka taka sama.
    Na temat palników to nie będę pisał bo to nie temat palników (a przydał by się taki) i nie chcę następnej wojny zaczynać. Każdy chwali swoje i jego jest najlepsze. Dwóch dyskutantów a trzy opinie.
    Zawsze na końcu pojawi się że : prawda jest jak du.a i każdy ma swoją.
    Ja swoje chwalę, jestem tylko użytkownikiem i mogę polecić z tym że dla ciebie najmniejsze co tylko można czyli coś od jareckiego najmniejszego 7kW lub najmniejszy RBR 12kw. Dwa kotły i dwa różne palniki, sterownik może być taki sam na obu z dostępem przez internet.

Strona 1009 z 1144