dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1095 z 1144
Pokaż wyniki od 21.881 do 21.900 z 22870
  1. #21881
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Obowiązujące w Polsce prawo budowlane to zmienia,że do nowych domów sprzedajecie kotły,które się do nich nie nadają
    ?????
    Poproszę o wyjaśnienie z podstawa prawną, która to reguluje.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  2. #21882
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Nie ma takich przepisów
    Precyzuje: Prawo budowlane nie pozwala na podłączenie do tej samej WM domu mieszkalnego i garażu.
    Pisałem do @Arturo 72 i nie pierwszy raz zwracałem mu uwagę na błędnie wykonaną instalacje. Stąd nieuprawniony skrót.

  3. #21883
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Najpierw trzeba znać prawo budowlane a potem się wypowiadać...
    http://czytaj.tooba.pl/Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami

    W garażu zlokalizowanym w bryle domu lepiej wentylację grawitacyjną zastąpić wentylacją mechaniczną, ponieważ otwory wentylacyjne we wnętrzu domu mogłyby zasysać powietrze ze spalinami z pomieszczenia garażowego. Wentylacja mechaniczna skutecznie usunie zanieczyszczone powietrze z wnętrza garażu i zapewni optymalny poziom wilgoci w pomieszczeniu.
    wg:
    Zapis znajdujący się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r. nr 75, poz. 690) jednoznacznie określa, żesposób wentylacji garażu zależy od tego, czy garaż jest ogrzewany.

    Garaż w bryle domu
    Jest z nim zwykle połączony drzwiami wewnętrznymi. Może się więc zdarzyć, że podczas ich otwierania zanieczyszczone powietrze z garażu będzie zasysane do pomieszczeń mieszkalnych przez kanały wentylacyjne wywiewne znajdujące się w kuchni, łazienkach czy innych miejscach, zwłaszcza gdy część mieszkalna domu jest wyższa od tej, w której znajduje się garaż, i poprowadzone w niej kanały wentylacyjne są siłą rzeczy dłuższe. W takiej sytuacji między garażem i domem powinna być tak zwana śluza (czyli dwoje drzwi otwieranych naprzemiennie), która będzie zapobiegała zasysaniu powietrza z garażu przez sprawną wentylację domową. Lepszym zabezpieczeniem będzie zainstalowanie w garażu wentylacji mechanicznej.

    Ale jak temat o przestarzałych i archaicznych sposobach ogrzewania do nowych domów i tacy też "fachmani" się wypowiadają to nie dziwota,że opóźnienie w przepisach też siłą rzeczy musi wystąpić
    Jurgonka,podziękuj za uświadomienie
    SUSPENSER,nie ciesz się,Ciebie też to dotyczy
    I następnym razem nie róbcie z siebie jełopów
    Człowieku naucz się czytać że zrozumieniem i nie pisz takich bzdur bo jeszcze ktoś pomyśli że tak jest prawidłowo (tak i te twoje pompy).

    Zrozum człowieku że teraz ci to działa dobrze ale jak się wymiennik rozleci itp.(10-20lat) a dodatkowo z pieca będzie się kopcić czy auto będzie chodziło w garażu (bo ktoś coś sprawdza) to istnieje możliwość to czad dostanie się do pokoju np. niemowlaka który leży sobie w łóżeczku ( mam nadzieje że nigdy nic takiego nikomu się nie przydarzy ale nie wiem jak co to inaczej uwidocznić).

    Jeszcze raz proszę nie pisz bzdur tym bardziej takich które zagrażają zdrowiu i życiu innych.

  4. #21884

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.
    Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #21885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.
    Jest jeszcze emisja, zabezpieczenia i takie tam "drobnostki"
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #21886

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jest jeszcze emisja, zabezpieczenia i takie tam "drobnostki"
    ...które według Was absolutnie się nie liczą - nie ma więc co o nich pisać. Prawda?
    Ukłony dla Redakcji

  7. #21887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dla 99% użytkowników się nie liczą.

    Jednak osoba tak znająca się na badaniach nie powinna pisać tak:

    Napisał zawijan
    Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.

    chyba, że doda do wpisu np.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #21888

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś złe lub dobre doświadczenia na temat napędów do podajnika Ewmar-Ness i Transtecno. Palnik będzie Ardeo Eco-Burn, czyli z żeliwną koroną. Ardeo mają szerokie leje zasypowe, ale jest też opcja z krótkim i wtedy zestaw z kociołkiem będzie węższy, czy mam rację? W moim Ardeo mam napęd Besel. Zależy mi na w miarę cichej pracy.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  9. #21889

    Domyślnie

    Wojtek, besel to jest silnik

    Ardeo ja biorę z ewmarem. Te przekładnie mają, trzeba tylko tak zamówić.
    A najbardziej się cieszyłem jak mi składali na BHF, bo to chodziło najciszej, wymaga jednak konkretnego montażu motoreduktora, bo inaczej się rozcieknie po 3latach, oni wiedzą jak to montować. Niestety tego już od jakiegoś czasu nie ściągają, bo jest właśnie to transtecno...

    Teraz mają partię tych transów, ale uwaga, to sa dwie różne przekładnie, jednak jest taka a'la ewmar a druga ma bliżej do BHF-u, sęk w tym,że inna prędkość obrotowa, jest bodajże ok. 1,5 czy nawet 2obr/min więc parametry podawania wyjda inne. Jak już z transem, to tym a'la ewmar/nord.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #21890

    Domyślnie

    Dzięki za dokładne wyjaśnienie.
    Czyli zdecydowany jestem na Eco Burn 25 kW, motoreduktor Ewmar i szeroki lej, bo z krótkim robią tylko dla, jak słyszałem jednego producenta. Zresztą patrząc według skama, to u mnie krótki lej i typowy kosz 50 cm szeroki stykałby się z kotłem. Dla mnie podajnik będzie odbierany w poniedziałek albo wtorek. Dzwonić wcześniej co potrzeba czy przy odbiorze?
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  11. #21891

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No i sam teraz pomyśl co te badania są warte?
    Psu na budę,kto taki super hiper węgielek dostanie?
    Ludzie palą miałami z małą ilościa groszku bo jest taniej a o certyfikaty się kłócą.Po co się pytam?
    Niech badają kotły i wystawiają certyfikaty na podstawie tego czym ludzie palą a nie czym by ewentualnie mogli palić.
    Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę.Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać.Kupują kotły z certyfikatem tylko dla tego aby kasę z dotacji wyszarpać i nic poza tym.Palą byle jakim groszkiem i w du..e mają cały papier ekologiczny i taka jest prawda.
    5 klasa - paliwo podstawowe miał - Kotrem KWMP2 CERAMIC green line

  12. #21892
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Sesja zdjęciowa kotła SAS SOLID 19kW

    Kocioł z klasą małej mocy do 20kW.
    kocioł posiada certyfikat laboratorium
    co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012

    (kocioł SAS SOLID 19kW)

    Kocioł przyszedł w takim stanie przytwierdzony do palety .





























    zawór bezpieczeństwa zamontowany na gotowo .






















    Wnętrze kotła.



















    Przy palniku jest taka fajka srebrna to czujnik żaru ,który bada temperaturę retorty a sterownik przy włączonej opcji PID nie działa na ślepo automatycznie dobiera dawkę paliwa na podstawie pomiaru temperatury żaru w punkcie retorty.
    Rozwiązanie to jest dobre, w praktyce nie ma potrzeby ręcznego ustawiania parametrów podawania paliwa czy też innej regulacji sterownika po zakupie węgla od innego dostawcy.






    Kaseta na popiół jest mizerna ,raczej do pelletu by się nadała .




    [




    Wyciągałem kasetę z turbulatorami zrobione chyba z nierdzewki.










    Deflektor leży w popielniku i jest
    nakręcany na ten pręt .


    Jest jeszcze zestaw narzędzi do czyszczenia razem z szufelką w kolorze kotła ,oraz zdejmowana obudowa z trzech stron poniżej zasobnika .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 17-09-2015 o 00:54
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #21893

    Domyślnie

    Szanowny Panie MINERTU,
    zechciałeś Pan napisać tak:

    "No i sam teraz pomyśl co te badania są warte?
    Psu na budę,kto taki super hiper węgielek dostanie?
    Ludzie palą miałami z małą ilościa groszku bo jest taniej a o certyfikaty się kłócą.Po co się pytam?
    Niech badają kotły i wystawiają certyfikaty na podstawie tego czym ludzie palą a nie czym by ewentualnie mogli palić.
    Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę.Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać.Kupują kotły z certyfikatem tylko dla tego aby kasę z dotacji wyszarpać i nic poza tym.Palą byle jakim groszkiem i w du..e mają cały papier ekologiczny i taka jest prawda."


    Zatem jak ja - szara myszka - na dodatek za pisanie prawdy na tym forum, co trochę banowana mam rozumieć Pańskie wywody?

    1. Czy każda dostawa paliwa do pana X powinna być przebadana w jego kotle i warunkach u niego panujących, a badanie powinno się skończyć wystawieniem certyfikatu przez uprawnioną jednostkę badawcza? No bo przecież wg Pańskich wywodów każdy pali czymś innym.
    2. Czy może olać to wszystko, mieć w 4 literach wymagania UE i pakietu klimatycznego, bo przecież aby Pan otrzymał wypłatę, to kopalnia (Pana macierzysta) musi sprzedać, to co pan ufedruje. A pan poomacku prawie tnie i nie patrzy bardzo co, bo i ciemno i zapylone. A hałas na dodatek w ścianie ogranicza znacznie umiejętność myślenia. Stąd między innymi tyle wiców o kretach.
    3. Czy może UE chcąc polepszyć atmosferę powinna spełniać Pańskie pomysły i finansować te badania? Tylko, że użytkowników tego, co Pan ufedruje, pośrednik domiesza, a handlarz kupującemu wciśnie jest multum. A czas badań trwa i trwa.
    4. A jak się Pańskie wywody zacytowane powyżej maja do tego, czym Pan handluje?

    Z pełnym szacunkiem dla potomności zamieszczam cytat z Pańskiego pisania. Oto on:

    "Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać."

    Bo Pan przecież jest jednym z ogniw tych działań. Ale chwała Panu za to, że się Pan odkrył.

    Teraz już znowu możecie Panu Moderatorowi zgłaszać swoje rozgoryczenie, że wam wredny bolek lolek albo matołek, jak mnie niektórzy zdążyli nazwać, a pan moderator ma to w głębokim poważaniu- do buziaczek prawdę wywalił. Bo gdyby je nazwał po imieniu, to by znowu ban był. Za prawdę.

    Uniżone ukłony dla Wszystkich i dodatkowy skłon przed Panem MOderatorem. Rączęta całuję, do nózek pachnących lawendą upadam i o przebaczenie proszę. Że się odważyłem znowu głos zabrać.


    "Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę." napisał pan Minertu
    No jeśli nie ma takich przebadanych rzetelnie, to co powiedzieć Panie Minertu, o tych, które nawet na dobrym paliwie w III się nie zmieściły? Na miale byle jakim to pewnie minus pierwszą wg starej normy bieda mają osiągnąć.

    I proszę nie pisać, że nie, bo nie dysponuje pan wynikami badań. "Widokówka" od wujka Staszka lub Cioci Frani to nieco zbyt mało, jak na dowód w sprawie.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 17-09-2015 o 15:21 Powód: dopisek w dopisku

  14. #21894

    Domyślnie


    Takie wypowiedzi kojarzą mi się z atakowaniem biednego araba pracującego przy pompach wydobywczych ropę za to że na naszych stacjach paliw tankujemy diesla pomieszanego z różnorodnymi rozpuszczalnikami i wodą.
    Czego ty chcesz od jego pracy? Tam gdzie mu kombajn postawią tam fedruje i na tym się jego rola kończy. Dobrze napisał, co jest na kopalni to jedno a co na składach w całej Polsce to drugie. Taki z ciebie znawca przepisów i norm? Tam rób porządek i tam masz większe pole do popisu a wtedy w temacie kotłów będzie większy spokój.

    Wpis jak poprzednika do zgłoszenia i usunięcia.

  15. #21895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Animuss ? czy ja dobrze widzę ?
    Następny "niedouczony" producent "zaizolował" wymiennik szamotem i jeszcze ma 5-tą klasę ?

  16. #21896

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Animuss ? czy ja dobrze widzę ?
    Następny "niedouczony" producent "zaizolował" wymiennik szamotem i jeszcze ma 5-tą klasę ?
    A już myślałem, że zrozumiałeś wreszcie, iż nie każdy kawałek szamotu wsadzony do kotła jest izolatorem wymiennika... a Ty jednak ciągle swoje
    Ukłony dla Redakcji

  17. #21897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No nie dawno pisałeś że to tylko doktorska ręka może ten szamot włożyć
    A ja tu widzę że jest dokładnie tak samo jak w komorze RBRa, to co ? w jednym izoluje a w drugim nie ?
    Palnik tyle że inny.
    Tu powinno być jeszcze lepiej bo planik RBRa ma podobno dziadka z doktorskimi korzeniami
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  18. #21898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    A co do rozumienia ? tak rozumiem Cię coraz bardziej przypadkiem czytając kilka wpisów na Twoim blogu i po tym co mi się uszy obija.
    Rozumiem i podziwiam zarazem.
    Chciałbym mieć tak inteligentnego i przebiegłego człowieka od marketingu.
    Im dłużej żyję, czytam, poznaję ludzi, tym bardziej rozumiem.
    Pozdrawiam i kończę zarazem bo mogę za dużo napisać a to nie miejsce.

  19. #21899

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No nie dawno pisałeś że to tylko doktorska ręka może ten szamot włożyć
    A ja tu widzę że jest dokładnie tak samo jak w komorze RBRa, to co ? w jednym izoluje a w drugim nie ?
    Palnik tyle że inny.
    Tu powinno być jeszcze lepiej bo planik RBRa ma podobno dziadka z doktorskimi korzeniami
    O tej "doktorskiej ręce" to przecież Ty pisałeś, nie ja.
    Nie interesuje mnie specjalnie kocioł SAS-a, ale RBR i OEPlus czy OEPlusM z całą pewnością nie mają szamotu w tym samym miejscu.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #21900

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A co do rozumienia ? tak rozumiem Cię coraz bardziej przypadkiem czytając kilka wpisów na Twoim blogu i po tym co mi się uszy obija.
    Rozumiem i podziwiam zarazem.
    Chciałbym mieć tak inteligentnego i przebiegłego człowieka od marketingu.
    Im dłużej żyję, czytam, poznaję ludzi, tym bardziej rozumiem.
    Pozdrawiam i kończę zarazem bo mogę za dużo napisać a to nie miejsce.
    Nie robię żadnego marketingu, choć czasem żartuję sobie z Was w ten sposób. Po prostu udzielam rzetelnych informacji technicznych w sposób maksymalnie popularny. To tylko tyle...
    Ukłony dla Redakcji

Strona 1095 z 1144