dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1109 z 1144
Pokaż wyniki od 22.161 do 22.180 z 22870
  1. #22161

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba
    wiesz kolego nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu na prąd pomimo ze jest bardzo ciepły bo według tego co rozmawiałem z użytkownikami takich domów i mają na prąd wszystko to np kolega za miesiąc listopad gdzie co około 2 dzień pali tez w kominku a elektryczne ogrzewanie ma ustawione na tylko 19 C to rachunek dostał na 430 zł wiec jak dla mnie to beznadzieja biorąc pod uwagę ze listopad był dość ciepły...

  2. #22162
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek1988 Zobacz post
    wiesz kolego nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu na prąd pomimo ze jest bardzo ciepły bo według tego co rozmawiałem z użytkownikami takich domów i mają na prąd wszystko to np kolega za miesiąc listopad gdzie co około 2 dzień pali tez w kominku a elektryczne ogrzewanie ma ustawione na tylko 19 C to rachunek dostał na 430 zł wiec jak dla mnie to beznadzieja biorąc pod uwagę ze listopad był dość ciepły...
    Jaja sobie robisz ?
    Sam piszesz,że dom na ogrzewanie zuzyje 30kWh/m2/rok*80m2=2400kWh.
    Cenę kWh nawet w taryfie G11 masz ok.0,60zl czyli za ogrzewanie zapłacisz 2400kWh*0,60zl=1400zl.
    Po cholerę Ci węgiel ?
    Jak można faktycznie klimatyzatorem to grzać za połowę tego ?

    Matematyka się kłania i obcowanie z kalkulatorem zamiast bezmyslnego paplania ?

  3. #22163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek1988 Zobacz post
    Witam wszystkich myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać.
    A wiesz ile z tych 80 m2 zabierze węglowa kotłownia ze składzikiem ?
    Szkieletory trzeba budować szczelne,dopilnować wiatroizolację ,zrobić badania szczelności budynku przed odbiorem ,jak będzie wiatroizolacja poprzebijana przez gniazda elektryczne itd... to nie da się oszczędnie ogrzewać takiego domu ,po godzinie nie grzania temperatura spada na łeb na szyję ,w takich domach brak jest bezwładności żeby to ciepło zatrzymać ,tylko wiatroizolacja może to zrobić, jak jest pocięta to rachunki obrywają kieszeń.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-01-2016 o 13:04
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #22164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek1988 Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam
    Drogi Kolego,
    Domy tego typu potrzebują cały czas uzupełniania strat, bo w przeciwnym wypadku - ze względu na znikomą bezwładność cieplną - jadą z temp. wewn. w dół, szybciej, niż Robert wypadający z trasy rajdu.
    Potrzebujesz takiego źródła ciepła, ktore potrafi wstrzelić się dokładnie w poziom strat i będzie miało małą bezwładność. Z kotłów, do tego najlepszy byłby gazowy. O węglu zapomnij.
    Inne sposoby ogrzewania też mogą wchodzić w rachubę. Układ z regeneracją ciepła i odwadnianiem miałby sens największy.

  5. #22165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Poltowski - dzięki za propozycje. Chociaż troche drogawy ten kociołek (9 tys. PLN).
    Zauważyłem że użytkownicy Kaszpir i kamihi używają pieca Skam-p plus 12kW i wygląda na to że daje rade, a i cena lepsza o jakieś 2 tys.
    Podzwonię w tym tygodniu do sprzedawców i zobaczymy jakie zaproponują mi kotły w przedziale 10-12kw.
    .
    Proponuję Skam-P Plus 12 kW ub RBR Ekouniwersal 12 kW
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #22166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek1988 Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

    Naprawdę odpuść sobie kocioł i zaplanuj ogrzewanie nadmuchowe klimatyzatorem kanałowym [jest to pompa powietrze - powietrze] - będzie tanio w budowie i eksploatacji a gratis będzie chłodzenie latem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #22167
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kornell

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
    Zębiec MERKURY 14 KW.
    Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
    Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

    A przy okazji - byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania na odnawialne źródła energii. Nie ma ograniczeń jaka będzie to technologia ale dyskusja skupiła się na Ogniwach Fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Byli też przedstawiciele firm które montują taki sprzęt.
    Najlepsze w tym wszystkim jest to że gmina dostała dofinansowanie na budowę takich systemów w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych (Vat też się w to wlicza).
    I tak np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys. A przy pompie powietrznej jest to koszt w granich 30-40tys. (czyli 6-8 tys. własnych pieniędzy).
    Natomiast ogniwa słoneczne to koszt 7 tys. za 1kW więc trzeba wyłożyć tylko 7 tys. na kompletną instalacje 5kW.

    Jedyny minus jest taki że do końca roku będzie jeszcze kilka takich spotkań w celu przekazania dokładnej wiedzy jak co działa oraz przygotowania indywidualnych projektów dla wszystkich chętnych a wniosek o dofinansowanie będzie wysłany dopiero pod koniec ostatniego kwartału. Fundusz który udziela dofinansowania ma min. pół roku na rozpatrzenie wniosku więc realizacja projektów nastąpi w 2018 roku.

    Ja natomiast planuję wprowadzić się wcześniej. Czy jeśli teraz zamontowałbym piec na eko groszek to czy później będę mógł połączyć pompę w jednej kotłowni ? I np. w razie dużych mrozów żeby sprężarka lub grzałka w pompie nie pobierała za dużo prądu używać eko groszku ? I czy w ogóle takie rozwiązanie będzie miało sens z ekonomicznego punktu widzenia ?
    Ostatnio edytowane przez Kornell ; 28-01-2016 o 18:25

  8. #22168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
    Zębiec MERKURY 14 KW.
    Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
    Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

    A przy okazji - byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania na odnawialne źródła energii. Nie ma ograniczeń jaka będzie to technologia ale dyskusja skupiła się na Ogniwach Fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Byli też przedstawiciele firm które montują taki sprzęt.
    Najlepsze w tym wszystkim jest to że gmina dostała dofinansowanie na budowę takich systemów w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych (Vat też się w to wlicza).
    I tak np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys. A przy pompie powietrznej jest to koszt w granich 30-40tys. (czyli 6-8 tys. własnych pieniędzy).
    Natomiast ogniwa słoneczne to koszt 7 tys. za 1kW więc trzeba wyłożyć tylko 7 tys. na kompletną instalacje 5kW.

    Jedyny minus jest taki że do końca roku będzie jeszcze kilka takich spotkań w celu przekazania dokładnej wiedzy jak co działa oraz przygotowania indywidualnych projektów dla wszystkich chętnych a wniosek o dofinansowanie będzie wysłany dopiero pod koniec ostatniego kwartału. Fundusz który udziela dofinansowania ma min. pół roku na rozpatrzenie wniosku więc realizacja projektów nastąpi w 2018 roku.

    Ja natomiast planuję wprowadzić się wcześniej. Czy jeśli teraz zamontowałbym piec na eko groszek to czy później będę mógł połączyć pompę w jednej kotłowni ? I np. w razie awarii pompy używać eko groszku ? I czy w ogóle takie rozwiązanie będzie miało sens z ekonomicznego punktu widzenia ?
    Kolego, a co ta pompa będzie w tej piwnicy robić? Bo rozumiem, że chyba w gruntową nie pójdziesz.

  9. #22169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kornell

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Kolego, a co ta pompa będzie w tej piwnicy robić? Bo rozumiem, że chyba w gruntową nie pójdziesz.
    Tak myśle że aż szkoda nie skorzystać z takiego dofinansowania.
    Myślałem żeby zamontować pompę powietrzną jako główne źródło ogrzewania domu a ewentualnie przepalać ekogroszkiem w duże mrozy. Jest to możliwe ?

    Ps. a co z tym piecem KWM-SGRS 15 lub 19 KW ?

  10. #22170

    Domyślnie

    Jeżeli mogę Ci poradzić jako nabywca kotła sprzed 2 miesięcy -wybierz sprzedawcę który doradzi Ci w wyborze i wezmie odpowiedzialność za kocioł.Takim sprzedawca jest forumowy kolega Karoka http://karoka.eu/ .ZAwsze ale to zawsze odbiera tel i udziela rad a wierz mi że będą potrzebne bo kocioł tylko w reklamie sam wszystko robi a ty tylko groszek sypiesz. Tu poczytaj http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...86#entry244558 jak skończył się u mnie zły wybór kotła i jak zachował się z klasą mój sprzedawca.

    Bietka
    Słyszałam jak zbywał swoich klientów mój niedoszły instalator -sprzedawca-kupiłeś a potem to twój problem.

  11. #22171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post

    Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
    Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

    A?
    mam taki kociol tylko 25kw . bardzo dobry wg mnie kilku znajomych ale te wyższe SGR różnice między nimi sa takie że ten SGRS ma 2 pólki i 4 takie grille podłużne a SGR 4 półki . obrotowe palniki. ja sobie zamówiłem u nich bez ich sterownika (wziołem SPP boleckiego) i bez rusztu wodnego ,zreszta wszystko mozna z nimi ustalić czopuchy ilość wejśc itp jak Cie coś więcej inetresuje o kotle pisz na priva
    Ostatnio edytowane przez gorny7 ; 28-01-2016 o 23:02
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  12. #22172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornell Zobacz post
    Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
    byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys.
    Nawet bym się nie zastanawiał, a podajnikowca zaraz na złom bym oddal ,albo komuś za taki prezent.Ten syf z tym węglem to porażka.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #22173
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojtys29

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Włodawa
    Kod pocztowy
    22-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Poszukuje dobrego kotła do domu 170m2 z 80-tych lat który będzie ocieplony i wyremontowany. Na cieplowlasciwe wychodzi mi ze potrzebuje piec 6kW plus ciepła woda dla czterech osób. Doradźcie czy wziąć rbr 12 kW czy może skama z obrotowym palnikiem a może jeszcze coś innego(sas solid albo jakieś defro). Piec będzie także grzał wodę ciepłą cały rok. Dziękuje za porady i pozdrawiam wszystkich

  14. #22174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Zarówno RBR 12 kW jak i Skam 12 kW z AZPP będą odpowiednie.

    To trochę jak wybór pomiędzy Mercedesem a BMW - oba są dobre, a każdy inny i trudno za kogoś dokonać wyboru.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #22175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niewidoczny

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Nowa Sarzyna
    Kod pocztowy
    37-310
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś użytkuje kocioł SAS solid 14 kw, prosił bym o opinie na jego temat
    Pozdrawiam

  16. #22176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niewidoczny Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś użytkuje kocioł SAS solid 14 kw, prosił bym o opinie na jego temat
    Pozdrawiam
    Luknij na infoogrzewanie, tam coś znajdziesz o tym kociołku.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #22177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zarówno RBR 12 kW jak i Skam 12 kW z AZPP będą odpowiednie.

    To trochę jak wybór pomiędzy Mercedesem a BMW - oba są dobre, a każdy inny i trudno za kogoś dokonać wyboru.
    To złe porównanie te dwie marki, owszem mają ładne, wybajerowane i drogie auta, ale czy bezawaryjnością mogą się poszczycić... -> tylko tak się czepiam, bo taki mój charakter

    Ale do rzeczy, czy AZPP to najlepszy palnik, jak ma się do Batorego?

    Jak śmiga SPP v2, porównując do innych palników...bruli...czy coś innego.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  18. #22178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    To złe porównanie te dwie marki, owszem mają ładne, wybajerowane i drogie auta, ale czy bezawaryjnością mogą się poszczycić... -> tylko tak się czepiam, bo taki mój charakter

    Ale do rzeczy, czy AZPP to najlepszy palnik, jak ma się do Batorego?

    Jak śmiga SPP v2, porównując do innych palników...bruli...czy coś innego.
    Hmmm, czy złe?
    Stare Merce śmigają i nie bardzo się psują, nowe lubią szybko gnić i awaryjność wyższa niż w starych modelach, zaś BMW czy stare czy nowe, nie gniją i nie są awaryjne, nowe silniki w bejcach jak dla mnie za bardzo są wyżtłowane i nie wiadomo jak będzie teraz z ich żywotnością.
    Zaś co do palników ja jestem zwolennikiem żeliwniaków paliłem na dwóch Ekoenergiach i obecnie Batory, ze sterowników bardziej przemawiają do mnie sterowniki Elektro-Systemu, czyli eCoal, Bruli, czy Smart II.
    Nie mam nic do Boleckiego ani jego sterowników, goni chłop powoli ale jak dla mnie jak na razie nie są to sterowniki dla laika.
    Oczywiście w razie problemów obaj producenci mają swoje fora i znajdziesz tam skuteczne porady jak rozwiązać jakiś problem.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #22179

    Domyślnie

    Ja uważam,że SPP jest natomiast prostszy w okiełznaniu
    - nie trzeba ustawiać całego podtrzymania
    - nie trzeba przestawiać zakresu grupowego

    ogólnie jednak to kwestia przyzwyczajenia i tego, co komu bardziej pasuje karoka czy minertu jako serwisanci i sprzedawcy znają bdb sterowniki elektro-system, więc nie dziwię się,że jest im łatwiej, bo robią to każdego dnia. Ja mam kontakt z SPPv2, sam go używam, więc mi się wydaje,że ta wizja jest prostsza.

    Kto kogo goni to też uważam kwestie dyskusyjne.
    Jeden ma trochę więcej bajerów w danym miejscu, drugi jest w innych kwestiach przed szeregiem

    SPPv2 występuje od paru dni także w dwóch modelach:
    nowy SPPv2L na proste instalacje z 2pompami, gdzie mamy nowe klawisze dotykowe, aktualizacja kartą SD
    lub znany już SPPv2 na instalacje rozbudowane z obsługa do 5pomp i siłownika zaworu
    Zatem dobrać bez przepłacania można pod potrzeby, komu kombajn na 4-5pomp nie jest potrzebny zapłaci mniej za internetowy ster na 2pompy

    Czy trudno ustawić, hmm już po 2godzinach zadziała sufler i podpowie jak można sterownik bardziej precyzyjnie ustawić..... (okno z mocą i obok niego w miejsce znaku ? wskoczy pożądana na dane obciążenie wartość)

    baaa jest coś, czego nie mają inne stery - możesz za w sumie niewielkie pieniądze doposażyć SPPv2L lub SPPv2 w tzw ciepłomierz i wszystkie pomiary m.in. aktualnej mocy, przepływu, sprawności zobaczysz na sterze lub możesz wyświetlić na www

    itd.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nastawy główne.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	358160Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SPPv2L bt1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	358161Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SPPv2L bt2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	358162Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SPPv2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	358163
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-06-2016 o 17:55
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #22180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ile ludzi tyle gustów a o gustach się podobno nie dyskutuje, poza tym każdy ma jakiś powód że coś pisze.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 1109 z 1144