dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1126 z 1144
Pokaż wyniki od 22.501 do 22.520 z 22870
  1. #22501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    To musiał być jeden z tych co nie uważał na szkoleniu
    Dobrze,że już jest kocioł gdzie do czyszczenia nie trzeba nic rozbierać a samo czyszczenie to kilka sekund.Nawet kobieta obsłuży go bez problemu
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 03-07-2017 o 07:37
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #22502
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A gdzie ten kocioł miał stać jak nie w tej kotłowni?
    Grzesiu,
    nie nazywaj kotłownią czegoś, co nie spełnia podstawowych wymagań.

  3. #22503
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    To musiał być jeden z tych co nie uważał na szkoleniu
    Dobrze,że już jest kocioł gdzie do czyszczenia nie trzeba nic rozbierać a samo czyszczenie to kilka sekund.Nawet kobieta obsłuży go bez problemu
    Tzw. samoobslugowych kotłów na swiecie jest multum.
    Już 16 lat temu na Targach we Frankfurcie widziałem kotły na paliwo stałe z samoczynnym odbieraniem popiołu, przesuwnymi kasetami na popiół, czyszczakami wewnątrz kotła. & napędów. Bierze toto prądu tyle, że by nim pół chałupy ogrzał. O cenie zakupu nie wspominam. Jeszcze do tego proponowali za ponad 3 tys. elektrofiltr kominowy.
    Wszystko się da zrobić, tylko kto ci to w tym kraiku kupi, skoro do nowych domów kupują kopciuchy? Bo Polak potrafi.

  4. #22504
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Grzesiu,
    nie nazywaj kotłownią czegoś, co nie spełnia podstawowych wymagań.
    Wymóg o którym piszesz dotyczy nowych domów a co ze starymi istniejącymi?

  5. #22505
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leń

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-311
    Posty
    2

    Domyślnie

    Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , propozycje . Ci którzy nigdy nie mieli pieca nie wiedzą ani jakie są problemy ani jakie koszty czy konsekwencje wyboru .Piec bez podajnika to męczarnia , skoki temperatury chyba że jest bufor i na dodatek makabra z czyszczeniem . Piece z podajnikiem to z kolei albo słabe chińskie podzespoły i liche materiały albo rozreklamowane kolorowe zabawki grzewcze . Dla czego nic nie piszecie o problemach z czyszczeniem większości kotłów z podajnikiem wymuszony nadmuch przyśpiesza osadzanie szlaki na ściankach wymienników i ich sprawność spada na łeb na szyję . Wielu użytkowników jest w szoku że palą jak szaleni a w domu zimno . Taki piec wymaga czyszczenia w sezonie co dwa trzy tygodnie - ciekawe kto jest taki bohater i wskakuje z wyciorami do pieca ? A są polskie piece które mają automatyczne systemy czyszczenia i w przeciwieństwie do większości wymienianych kotłów nie pozwalają na spalanie śmieci tzw. dodatkowe ruszta . Jak kupiłem ******** 32 kW ogrzewa 350 metrowy dom i podgrzewa wodę ( bufor ) ma 92 % sprawność a system czyszczenia ogarniają w obsłudze dzieci - ładowanie w zimie raz na tydzień - ja ich namierzyłem w internecie na . Dla czego nie ostrzegacie przed firmami oferującymi piece z podzespołami z papieru ( deflektory rozpadające się po 1 roku ( ja mam z 20 % zawartością chromu i wieczystą gwarancją ) to drobiazg ale zapewniam w poprzednim piecu te drobiazgi doprowadzały mnie do szału nie mówiąc o piekle czyszczenia - teraz moja kotłownia niczym nie różni się od kotłowni gazowej . Mam nadzieję że kilka moich uwag pomoże uniknąć bolesnych błędów . I na zakończenie nie słuchajcie bajek o kotłach małej mocy które czynią cuda - jedna wielka bajka - chcecie mieć spokój kupujcie piece o znacznie wyższej mocy od wyliczeń , pracują w środkowej amplitudzie swojej mocy nie marnując paliwa na grzanie komina . A dla niedowiarków prosty test ja w moim kotle przy pracy na maksymalnej mocy mogę położyć rękę na rurę wylotową spalin i zero najmniejszych poparzeń a jak to by wyglądało u was ?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-07-2017 o 21:06 Powód: Lokowanie produktu.

  6. #22506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leń Zobacz post
    Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , ,,,,
    Leń-u z Rzeszowa jak myślisz, jakie mogą być roczne możliwości produkcyjne firmy PPHU Ekomax zachwalanych przez Ciebie kotłów Prometeus, w tych dwóch małych kurnikach.

    źródło:
    https://www.google.pl/maps/place/Grunwaldzka+34B,+36-040+Boguchwa%C5%82a/@49.9814953,21.9532065,203a,35y,2.76t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473cf9741a728421:0x4542f a9dfc132751!8m2!3d49.981541!4d21.953358
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  7. #22507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leń Zobacz post
    Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , propozycje . Ci którzy nigdy nie mieli pieca nie wiedzą ani jakie są problemy ani jakie koszty czy konsekwencje wyboru .Piec bez podajnika to męczarnia , skoki temperatury chyba że jest bufor i na dodatek makabra z czyszczeniem . Piece z podajnikiem to z kolei albo słabe chińskie podzespoły i liche materiały albo rozreklamowane kolorowe zabawki grzewcze . Dla czego nic nie piszecie o problemach z czyszczeniem większości kotłów z podajnikiem wymuszony nadmuch przyśpiesza osadzanie szlaki na ściankach wymienników i ich sprawność spada na łeb na szyję . Wielu użytkowników jest w szoku że palą jak szaleni a w domu zimno . Taki piec wymaga czyszczenia w sezonie co dwa trzy tygodnie - ciekawe kto jest taki bohater i wskakuje z wyciorami do pieca ? A są polskie piece które mają automatyczne systemy czyszczenia i w przeciwieństwie do większości wymienianych kotłów nie pozwalają na spalanie śmieci tzw. dodatkowe ruszta . Jak kupiłem ******** 32 kW ogrzewa 350 metrowy dom i podgrzewa wodę ( bufor ) ma 92 % sprawność a system czyszczenia ogarniają w obsłudze dzieci - ładowanie w zimie raz na tydzień - ja ich namierzyłem w internecie na . Dla czego nie ostrzegacie przed firmami oferującymi piece z podzespołami z papieru ( deflektory rozpadające się po 1 roku ( ja mam z 20 % zawartością chromu i wieczystą gwarancją ) to drobiazg ale zapewniam w poprzednim piecu te drobiazgi doprowadzały mnie do szału nie mówiąc o piekle czyszczenia - teraz moja kotłownia niczym nie różni się od kotłowni gazowej . Mam nadzieję że kilka moich uwag pomoże uniknąć bolesnych błędów . I na zakończenie nie słuchajcie bajek o kotłach małej mocy które czynią cuda - jedna wielka bajka - chcecie mieć spokój kupujcie piece o znacznie wyższej mocy od wyliczeń , pracują w środkowej amplitudzie swojej mocy nie marnując paliwa na grzanie komina . A dla niedowiarków prosty test ja w moim kotle przy pracy na maksymalnej mocy mogę położyć rękę na rurę wylotową spalin i zero najmniejszych poparzeń a jak to by wyglądało u was ?
    Ależ naopowiadałeś głupot...
    Ukłony dla Redakcji

  8. #22508

    Question

    Przepraszam, szukam tutaj rankingu kotłów 5 klasy z podajnikiem na groszek.

    Jakoś mam problem, aby to znaleźć. Czy mógłby mi ktoś dalej pomóc? Dzieki

  9. #22509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Już pojawił się oficjalnie nowy model RBR-K 12 i 15kW w 5 klasie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #22510
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  11. #22511

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Już pojawił się oficjalnie nowy model RBR-K 12 i 15kW w 5 klasie.
    Witam,widać że pomysłowa konstrukcja,dopalić jak najwięcej i dopiero wywalic resztki do komina.A czyszczenie ....mistrzostwo proste i mam nadzieje skuteczne.
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  12. #22512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Skuteczne i sprawdzone
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #22513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Witam,widać że pomysłowa konstrukcja,dopalić jak najwięcej i dopiero wywalic resztki do komina.A czyszczenie ....mistrzostwo proste i mam nadzieje skuteczne.
    Takie było założenie.

  14. #22514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ma ktoś w Was kocioł firmy Metalbet? W lokalnej hurtowni zachwalają, ze stoi na jednym poziomie co Defro...

  15. #22515

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Dzieki.

    A który z tych kotlów moglibyście mi proszę polecić ?

  16. #22516

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Takie było założenie.
    Dlaczego mówisz w czasie przeszłym? Czyż tak już nie jest,.. czy też tak sie nie stało? Czy też tylko na zalożeniach się skończyło?

  17. #22517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał dennis Zobacz post
    Dlaczego mówisz w czasie przeszłym? Czyż tak już nie jest,.. czy też tak sie nie stało? Czy też tylko na zalożeniach się skończyło?


    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Witam,widać że pomysłowa konstrukcja.
    Te kotły wszystkie są takie same, lub prawie tak samo bele jakie, rzadko się zdarza coś nowego

    Kocioł na paliwo stałe powinien być wygodny a nie ładny.

    Wystarczyłoby umieszczać w nich podajniki skośnie a ile korzyści dla użytkowników.

    Automatycznie powstaje dużo większy popielnik i do tego nisko osadzona klapa zasobnika, nie trzeba tak wysoko targać worów z ekogrochem.

    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-08-2017 o 18:49
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #22518

    Domyślnie

    tzw retorty skosne, fajkowe są od lat dostępne i generują kłopot z kołnierzem motoreduktora....
    nie wyszły w moim przekonaniu, miejsca na popiół więcej nie jest, bo puszka jak w fajce pancerpola, tyle,że motoreduktor praktycznie na glebie leży i silnik lepiej kurz z podłogi zaciąga, jedyne co to niższy zasyp, ale ze względu na wspawanie mocowania kwadratu na rurę skośna nie wychodzi on niżej jak przy retortach żeliwnych, które takich nadbudówek nie mają.....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #22519
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał dennis Zobacz post
    Dlaczego mówisz w czasie przeszłym? Czyż tak już nie jest,.. czy też tak sie nie stało? Czy też tylko na zalożeniach się skończyło?
    Takie było założenie i tak się też stało.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #22520

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Dziękuję za link kawon.

    A czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego na tym linku w rankingu nie ma kotłów RBR?

    @minertu. Dzieki. Cieszę się, że dogadaliśmy się.
    Ostatnio edytowane przez dennis ; 16-08-2017 o 22:12

Strona 1126 z 1144