dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 1144
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 22870
  1. #8001

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Hmm kolego Jarecki po co wam w Cobrze Wifi skoro nie będzie działać w piwnicy ?
    To firma E-S znowu was wyprzedziła bo zastosowała internet kablowy (żart
    Musi się Pan zdecydować czy to wifi w sterownikach jest potrzebne czy nie.
    Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
    Napisałem,że głównego neta mam na górze. W moim konkretnym przypadku musiałbym z góry na dół prowadzić kabel do kotłowni do nowego acces pointa bezprzewodowego
    Z rozprowadzeniem sygnału nie ma problemu jak idzie od dołu.....

    W jednej kwestii dany sterownik jest do przodu, w innej do tyłu a wybór jest po to, aby zdecydować co jest dobre w konkretnym przypadku.
    Jedynie słuszne produkty to były w komunie
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #8002

    Domyślnie

    Tango Negro LIVE, narazie wygrzewam dom....
    Piec.... no name z Pleszewa (idetyczny z Kaczmarkiem nawet papiery ma takie)



    A wraz pogoda i temperatura
    http://www.teleklony.pl/dom/

  3. #8003

    Domyślnie

    robbo2K
    Piękna robota, czym to połączyłeś?

    Szkoda,że tylko podgląd, ale oki...
    Pewnie to kamerka, ale cała reszta dość interesująca

    Buran do cobry czy pumy też tylko daje opcję podglądu

    tj. jaki produkt zastosowałeś?
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 14-10-2011 o 10:32
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #8004

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    Na razie jest to jeden wielki gadżet, który interesuje co bardziej "nowoczesne" osoby. Ile osób ma telefon za ponad 1 tys. z androidem? To dopiero gadżet, ale gadżety się przyciągają
    Ja tam tego nie traktuje jako gadzet a raczej kolejny, naturalny krok w kierunku zwiekszenia komfortu obslugi domu. Rownie dobrze mozna nazwac gadzetem zautomatyzowanie sposobu podawania wegla - przeca stare zasypowe piece dzialaly i spelnialy swoje funkcje, prawda? No ale nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie twierdzil, ze to nikomu niepotrzebny bzdet, ktory powoduje zwiekszenie ceny kotla dwa albo trzy razy a daje malo wymiernych korzysci - no bo przeciez jego to nie dotyczy bo o zasyp dba zona
    Znowu, aplikacja na androida czy portal. Gadzet? Dla kogos, kto nie korzysta z podlaczenia kotla do inetu? Tak. Dla kogos korzystajacego? Zdecydowanie nie, tylko nastepny krok aby zwiekszyc komfort. Do tej pory trzeba bylo targac ze soba laptoka, zeby z tej funkcji moc korzystac na wyjezdzie. Teraz masz aplikacje w komorce. Nawet jesli nie z androidem to wystarczy z przegladarka webowa.

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    Dlatego też uważam, że Cobra/Puma aż tak bardzo nie przegrywają w walce z eCoalem, przynajmniej na razie.
    Przegrywaja, nie przegrywaja. Ciezko dyskutowac nie znajac wynikow sprzedazy i tempa wzrostu a tych raczej nie poznamy bo to pewnie tajemnica handlowa. To co mnie osobiscie interesuje to kwestia znalezienia produktu, ktory spelnia wiekszosc moich wymagan i co duuuuuuzo wazniejsze ma dobra obsluge posprzedazowa.
    Taka mala historyjka z mojego zycia wzieta. Pracuje w polskiej firmie, ktora w ciagu ostatnich 15 lat odniosla naprawde duzy sukces na rynkach swiatowych. Wiesz dlaczego? Bo stosuje sie do zasady (takie motto firmowe, ktorych to z zasady nie cierpie ale tutaj przyznam, ze idealnie trafione), ze biznes to nie produkcja towarow, ale proces satysfakcjonowania klienta. Nie ma znaczenia, ze twoj produkt jest najlepszy na swiecie. Jesli twoi klienci nie beda zadowoleni z jego uzytkowania i wsparcia jakie im zapewniasz po zakupie, polegniejsz. Predzej lub pozniej ale polegniesz. Jest wiele realnych przykladow na to.
    Nie wiem jak dziala tutaj Elektro-Miz, masz pewnie wieksza wiedze niz ja wiec mozesz sie wypowiedziec, ale wiem, ze Ogniwo a w szczegolnosci ES swietnie rozumieja to o czym pisze wczesniej. Wypuscili EKO co do ktorego byly pewne zastrzezenia (rowniez z mojej strony). Zostaly one wziete pod uwage w nowej wersji EKO+. W przypadku ES to obsluga posprzedazowa moglaby byc stawiana jako wzor nie tylko w kraju ale i na swiecie (a uwierz mi mowie to majac spore doswiadczenie w tym temacie). Bardzo szybko reaguja na potrzeby uzytkownikow. Funkcja informacji o stanie zasobnika zostala dodana praktycznie natychmiast po naszych komentarzach. Ostatnio mialem pewne problemy ze sterownikiem. Tego samego dnia (!) po wyslaniu plikow z wykresami pracy skontaktowano sie ze mna w celu ustalenia detali wymiany czujnika spalin bo zachodzi podejrzenie, ze jest on uszkodzony.
    Jak widzisz to nie tylko kwestia wyprodukowania czegos co w mniemaniu producenta jest najlepszym produktem. To kwestia sprawienia aby klient poczul sie dostrzezony przez producenta a nie zbywany. Dlatego o ile rozumiem, ze czesc ludzi bedacych potencjalnymi klientami moze podchodzic do pewnych funkcjonalnosci na zasadzie, ja tego nie potrzebuje wiec jest to gadzet, to nie rozumiem producentow, tudziez ludzi blisko zwiazanych z producentami, ktorzy staraja sie mnie przekonac, ze skoro oni tego nie potrzebuja/uwazaja za potrzebne, to ja tez tak powinienem uwazac. Tym bardziej, ze moje zdanie nie jest odosobnione o czym swiadczy jak bardzo wzrosla liczba kotlow podlaczonych do portalu od zeszlego roku.
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 14-10-2011 o 11:16 Powód: korekta logiczna
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  5. #8005

    Domyślnie

    EEEPC701+ Huawei5380 (ruter wwifi z 3G,modem) +stacja pogodowa WS1080.
    Docelowo bedzie inne rozwiazanie. Zasadniczo zalezy mi na podgladzie temperatury i pompy, pradu.

  6. #8006

    Domyślnie

    chochla to co napisałeś to prawda, chodzi o to,aby nie mieć kogoś w tyle po fakcie.
    Uważam,że w moim przypadku tak nie jest. Za innych nie odpowiadam.
    Zmiany są również robione po uwagach użytkowników...

    A wzrost liczby nie świadczy o skali, bo nie wiesz jaka jest ogólna skala sprzedaży w stosunku do wzrostu liczby pokazywanych sterowników
    Zawijan pisze o tysiącach rocznie a przybywa ile?

    Wybór jednak podstawa, dobór do własnych upodobań itd.
    pozdrawiam

    Kolego Robbo a ile Cię to wszystko kosztowało, aby mieć taki podgląd, zwykłe Tango kosztuje w detalu 420zł a reszta kosztów jak Ci się rozłożyła?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #8007

    Domyślnie

    EEEPC 701 wartosc rynkowa maks 300zł
    ruter Huawei E5 (nowszy modelod mojego) na allegro 220zł
    kamera brak (EEEPC ma wbudowana)
    stacja pogodowa WS1018 okolo 350zł

    Docelowo bedzie i tak zwykły ethernet bo kotlownia ma gniazda sieciowe.

    Zasadniczo do docelowego rutera WIFI mam zamiar podlaczyc jeszcze 2-3 kamery wifi w tym zewnetrzne oraz
    sterowanie i podglad systemu fotovoltanicznego (baterie słoneczne) ktory bedzie.

    Rozwiazanie jest oparte na EEEPC bo "nettopy i male PC maja kosmiczne ceny"
    a docelowo chce jeszcze pare kamer i czujników podlaczyc do roznych rzeczy.
    Przykladowo domofon ma nagrywac AVI po wykryciu czujnikiem ruchu i slac maile i wrzucac do sieci zeby obejrzec czy listonosz byl czy oszukuje
    Ostatnio edytowane przez robbo2k ; 14-10-2011 o 11:07

  8. #8008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ale pisanie,że internet musi mieć każdy i bez tego żyć się nie da jest trochę niepoważne.
    Z calym szacunkiem. Poprosze o jeden cytat w ktorym ktos z nas twierdzi, ze bez tego sie nie da zyc. Wszyscy mowia, ze to ULATWIA obsluge a nie, ze UMOZLIWIA.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    W mojej sytuacji nie ma problemu, cały czas ktoś jest w domu.
    I popelniasz podstawowy blad, o ktorym pisalem w poprzednim poscie. Fakt, ze Ty tego nie potrzebujesz nie oznacza, ze inni tez nie. Z tego co sie orientuje jestes zwiazany z producentami. Nie rozumiem wiec podejscia jakie reprezentujesz. Oczywiscie masz do tego pelne prawo ale po prostu mnie to dziwi. Sporo ludzi pisze, ze korzystaja z tej funkcji, portal pokazuje mocno wzrostowy trend ilosci podlaczonych online piecow a Ty zamiast po cichu sprawdzic na ile to jest intratny kawalek tortu starasz sie to marginalizowac. Byc moze odnosze zle wrazenie, ale jesli mam racje to ostatnie co powiem w tym temacie to to, ze robisz krzywde swoim klientom a przede wszystkim sobie.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Chochla, duży i czytelny wyświetlacz Cobry jest właśnie dla użytkowników, którzy z panelu, netu nie korzystają, w porównaniu z małym 2x16znaków jego czytelność jest dużo wyższa. Tego za gadżet nie uważam, czytelność to podstawowa funkcja. Nie chodzi tu konkretnie o Cobrę, bo duży i czytelny, choć nie kolorowy wyświetlacz ma też Plum.
    To oczywiscie jest zrozumiale, tylko czemu wobec tego za gadzet uwazasz modul ethernetowy, ktory dostarcza identyczna funkcjonalnosc tylko w bardziej komfortowych warunkach bo zdalnie bez potrzeby wchodzenia do kotlowni a nawet wiecej spoza domu??? Tego wlasnie nie rozumiem.

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa...
    Mury nie sa zadna przeszkoda (w takiej formie w jakiej mamy je w naszych domach). Twoim problemem jest podoga, ktora jest zbrojona i ktora powoduje zaklocenia w przesyle sygnalu. Albo "usun" podloge ze sciezki sygnalu, albo jesli to niemozliwe kup AP o najwiekszej dopuszczalnej mocy.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  9. #8009

    Domyślnie

    Rozwiazanie jest proste AP na dole blisko klatki schodowej sciagnie sygnał z góry i napewno obejmie caly parter (o ile to nie 500m2 dom).

  10. #8010

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Znowu, aplikacja na androida czy portal. Gadzet? Dla kogos, kto nie korzysta z podlaczenia kotla do inetu? Tak. Dla kogos korzystajacego? Zdecydowanie nie, tylko nastepny krok aby zwiekszyc komfort. Do tej pory trzeba bylo targac ze soba laptoka, zeby z tej funkcji moc korzystac na wyjezdzie. Teraz masz aplikacje w komorce. Nawet jesli nie z androidem to wystarczy z przegladarka webowa.
    Wszystko jak widać jest sprawą względną

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Nie wiem jak dziala tutaj Elektro-Miz, masz pewnie wieksza wiedze niz ja wiec mozesz sie wypowiedziec
    Nie musiałem do tej pory kontaktować się z producentem sterownika w kwestii jego działania. O tym co myślę pisałem na forum w temacie Pumy.

    Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie podejścia do Klienta.Jest ono bardzo ważne! Tak dla przykładu Amazon np. z miejsca wymienia użytkownikom uszkodzone nawet z ich winy czytniki Kindle, ale to już inna skala produkcji
    Ostatnio edytowane przez ppietrz ; 14-10-2011 o 11:23

  11. #8011

    Domyślnie

    Proponuje AP do którego można wgrać alternatywny software np. Tomato (które to ma możliwość ustawiania mocy sygnału. Można bardzo zwiększyć moc: nawet 300-500%). Lista routerów, które obsługują Tomato: Tutaj

  12. #8012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    A wzrost liczby nie świadczy o skali, bo nie wiesz jaka jest ogólna skala sprzedaży w stosunku do wzrostu liczby pokazywanych sterowników
    Zawijan pisze o tysiącach rocznie a przybywa ile?
    Portal powstal niecaly rok temu. W tej chwili sterownikow dostepnych publicznie jest 200. Dajmy na to drugie tyle jest niepublicznych, czyli jakies 400 w ciagu roku. Plus blizej nieokreslona liczba ludzi, ktorzy maja piece podlaczone bezposrednio z pominieciem portalu. Malo? Zreszta, obracasz sie na rynku w przeciwienstwie do wiekszosci z nas. Popytaj paru sprzedawcow ilu ludzi zamawia modul ethernetowy do ecoala to bedziesz mial pojecie o okrecie.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  13. #8013

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    Portal powstal niecaly rok temu. W tej chwili sterownikow dostepnych publicznie jest 200. Dajmy na to drugie tyle jest niepublicznych, czyli jakies 400 w ciagu roku. Plus blizej nieokreslona liczba ludzi, ktorzy maja piece podlaczone bezposrednio z pominieciem portalu. Malo? Zreszta, obracasz sie na rynku w przeciwienstwie do wiekszosci z nas. Popytaj paru sprzedawcow ilu ludzi zamawia modul ethernetowy do ecoala to bedziesz mial pojecie o okrecie.
    Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...

  14. #8014

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...
    Myślę, że większość ludzi po protu nie podłącza sterownika do sieci, albo korzysta tylko w sieci lan.

  15. #8015

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Myślę, że większość ludzi po protu nie podłącza sterownika do sieci, albo korzysta tylko w sieci lan.
    Wbrew pozorom jest trochę z tym zabawy dla przeciętnego Kowalskiego, który zamiera jak słyszy określenie "router". Dlatego do Neostrady dodają takie "debilne" oprogramowanie które rzekomo konfiguruje wszystko za niego. Nie wiem jak jest w ecoal, ale to także może mieć znaczenie.

  16. #8016

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...
    400 sterownikow. Sterownik kosztuje ile? 800PLN? Dajmy z tego 300 to HW czyli 500PLN zarobku na sterowniku. 200K PLN extra przychodu za rok za w sumie prosta rzecz do ktorej pewnie istnieje milion bibliotek powszechnie dostepnych. Malo? Wszystko jak widać jest sprawą względną ;P
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  17. #8017

    Domyślnie

    Cytat Napisał chochla72 Zobacz post
    400 sterownikow. Sterownik kosztuje ile? 800PLN? Dajmy z tego 300 to HW czyli 500PLN zarobku na sterowniku. 200K PLN extra przychodu za rok za w sumie prosta rzecz do ktorej pewnie istnieje milion bibliotek powszechnie dostepnych. Malo? Wszystko jak widać jest sprawą względną ;P
    Taaak... dlatego ważne jest aby była konkurencja, bo ceny będą musiały wtedy pójść w dół

  18. #8018

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marianek_ Zobacz post
    Proponuje AP do którego można wgrać alternatywny software np. Tomato (które to ma możliwość ustawiania mocy sygnału. Można bardzo zwiększyć moc: nawet 300-500%). Lista routerów, które obsługują Tomato: Tutaj
    Dzięki za info, ponieważ nie będę tego robił teraz, to pewnie się przypomnę, jak mnie "przyciśnie"
    Ja ma router AIRlive "turbo G" nazwa powalająca podobnie jak AP WiFi
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #8019
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    napisał chochla72
    Portal powstal niecaly rok temu...
    Chochla masz rację. Sam nie mam podłączonego Ecoala pod Esterownik. Czekam do przyszłego roku aż skończy mi się umowa na net w PLAY i wezmę coś na kablu.
    Obserwuję jednak stale tę stonkę. Początkowo liczba zarejestrowanych tam użytkowników zamykała się 3-5 stronach a nowych przybywało w ograniczonym tempie. Ostatnimi czasy wzrost userów jest już bardziej dynamiczny. Życie pokaże kiedy puknie magiczny tysiąc.

  20. #8020
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Przy okazji właśnie podepnę się do pytania. U mnie dom ma 2 piętra. Kotłownia na parterze. Ja będę okupować 2 piętro. Jaki router i AP z opcją client wybrać, by nie wystąpiły problemy o których pisze Jarecki. Pomóżcie koledze.

Strona 401 z 1144