dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 890 z 1144
Pokaż wyniki od 17.781 do 17.800 z 22870
  1. #17781

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Z buforem o takiej pojemności to raczej marne szanse z podajnikiem tłokowym ,ale na pocieszenie powiem że u mnie w palniku fajkowym Pancerpola można wyłączyć całkowicie zasilanie i włączyć prąd za 12 godzin a palnik sam się rozpali .Przetestowane.
    To prawda, nawet na niezbyt kalorycznej odsiewce po tak długim czasie fajka Pacerpola się "podniesie"

  2. #17782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedz1 Zobacz post
    To prawda, nawet na niezbyt kalorycznej odsiewce po tak długim czasie fajka Pacerpola się "podniesie"
    To zależy od węgla i na Wesołej czy czechu się nie uda
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #17783
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam. Proszę o poradę
    Mam dom 150 m2 dobrze ocieplony i zastanawiam się nad Per-Eko ksp duo 15kw. Co sądzicie o tym kotle? Jak się sprawuje rynna? Sprzedawca poleca mi skam-p 12kw a odradza mi instalator że za mały(co będzie jak przyjdą ostre mrozy). Proszę o obiektywne opinie. Mam zamiar palić ekogroszkiem, dodatkowo cały rok chcę grzać wodę.
    Pozdrawiam

  4. #17784

    Domyślnie

    ja mam 150m2 do ogrzewania i mam skampa 12kW i daje spokojnie rade

  5. #17785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Witam. Proszę o poradę
    Mam dom 150 m2 dobrze ocieplony i zastanawiam się nad Per-Eko ksp duo 15kw. Co sądzicie o tym kotle? Jak się sprawuje rynna? Sprzedawca poleca mi skam-p 12kw a odradza mi instalator że za mały(co będzie jak przyjdą ostre mrozy). Proszę o obiektywne opinie. Mam zamiar palić ekogroszkiem, dodatkowo cały rok chcę grzać wodę.
    Pozdrawiam
    12 kW spokojnie da radę - u mnie maks. średniodobowo zimą kocioł generuje <8 kW [przy -20 st na zewnątrz i 22-23 wewnątrz], a 12 Skam w razie potrzeby "pójdzie" i na 15 kW.

    Instalator może zna się na kotłach zasypowych, ale na stałopalnych z podajnikiem raczej kiepsko.

    Rynna to kiepski pomysł .
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #17786
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Chciałbym po prostu porównać te kotły. Plusy i minusy. Nie ukrywam ,że Per-Eko 15kw przy odpowiednich upustach jest tańsze. Ale nie wiem jak z użytkowaniem dokładnie z rynną i płaszczem wodnym. Mówią ,że Per-eko to odłam Zębca. Skam 12kw z palnikiem ardeo, ruszt awaryjny bez płaszcza wodnego jak się sprawuje, trwałość podajnika itd. Co Wy polecacie

  7. #17787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Piszesz chyba raczej o ruszcie wodnym i lepiej żebyś go nie miał
    Polecę z tych dwóch Skama i nie dlatego że go sprzedaję.
    Rynna to "brudas".
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #17788
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Już chciałem Skama zamawiać tylko instalator mi w głowie zamieszał i zgłupiałem

  9. #17789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Już chciałem Skama zamawiać tylko instalator mi w głowie zamieszał i zgłupiałem
    To Twój wybór a nie instalatora

  10. #17790
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To Twój wybór a nie instalatora
    No to akurat prawda Jeszcze jedno palnik Brucer(żmija żeliwna) czy ardeo(stal)?
    Ardeo podobno bardziej wydajne ale stalowe i nie modne

  11. #17791
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ardeo możesz i żeliwne mieć też. Ale czy to akurat jakaś zaleta jest, to bym nie był aż tak pewny. Za to moda - owszem na pewno. W Skamach nie ma brucerów - w 12 będziesz mógł mieć chyba raczej mały palnik Ewmar Ness albo Ardeo,
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  12. #17792

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Witam. Proszę o poradę
    Mam dom 150 m2 dobrze ocieplony i zastanawiam się nad Per-Eko ksp duo 15kw. Co sądzicie o tym kotle? Jak się sprawuje rynna? Sprzedawca poleca mi skam-p 12kw a odradza mi instalator że za mały(co będzie jak przyjdą ostre mrozy). Proszę o obiektywne opinie. Mam zamiar palić ekogroszkiem, dodatkowo cały rok chcę grzać wodę.
    Pozdrawiam
    Z mojego doświadczenia mogę napisać, że 12 kW wystarczy. Sam sugerując się mądrościami instalatora zakupiłem na podobną powierzchnie 17kW (cieszę się, że tylko tyle przewymiarowałem, instalator upierał się nad 25kW). Posiadam sterownik bruli i obecnie kocioł pracuję do 8kW. W przypadku mrozów przełączam do 12kW. Raz tylko żeby szybciej wszedł na żądaną temperaturę w przypadku temp w okolicach -15 i przy czechu przełączyłem go na 16kW. Dom mam ocieplony 5cm styropianem.

  13. #17793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Już chciałem Skama zamawiać tylko instalator mi w głowie zamieszał i zgłupiałem
    Może z tamtego ma prowizję.

    Ciekawe czy przyjdzie Ci go ustawiać czy powie jak mój "kup pan sobie skrzynkę piwa na czas siedzenia w kotłowni i ustawiania".

    To Ty będziesz z tym kotłem "żył" więc zdecyduj sam czy w kwestii kotła słuchać fachowca od rurek czy pasjonatów kotłów.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #17794

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja jak kupiłem skam-p'a z brulim, mój instalator, otworzył usta i zdębiał. Sam był ciekaw jak to działa. Palę II sezon i o instalatorze zapomniałem, nie mając wcześniej żadnego doświadczenia. Nic nie musiałem ustawiać, oprócz temp. na kotle. Dla mnie rewelacja.

    Suspenser ma rację, zazwyczaj instalatorzy mają prowizję i wciskają jedynie słuszny kocioł.
    Ostatnio edytowane przez bobwoj ; 15-10-2013 o 18:11 Powód: opis

  15. #17795
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #17796
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobwoj Zobacz post
    Dom mam ocieplony 5cm styropianem.
    Nieźle
    W sam raz,żeby udowodnić masochistyczną chęć "obcowania" z węglem
    Ale jeśli DoMiN ma taki sam dom jak Ty ale dobrze ocieplony a Ty masz 12kW to on potrzebuje ok.6kW.
    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Mam dom 150 m2 dobrze ocieplony
    Skąd go weźmie ze sprawnością 80-90% ?
    Czyżby musiał się zadowolić sprawnością 50% z mocniejszym kotłem ?
    Nie,bufor jest odpowiedzią
    Ciekawe czemu o tym nie wspominają tutejsi sprzedawcy ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-10-2013 o 21:32

  17. #17797
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dziękuję wam za podpowiedzi. Wybrałem i zamówiłem Skama 12kW z Ardeo i sterownikiem Iryd. Pozostaje cierpliwie czekać. Z tego miejsca chciałem pozdrowić znajomego instalatora ,który proponował mi minimum 19kW ahh z resztą zobaczymy jak przyjdzie kociołek. Pozdrawiam

  18. #17798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Skąd go weźmie ze sprawnością 80-90% ?
    Czyżby musiał się zadowolić sprawnością 50% z mocniejszym kotłem ?
    Nie,bufor jest odpowiedzią
    Ciekawe czemu o tym nie wspominają tutejsi sprzedawcy ?
    Pitolisz jak zwykle nie mając ku temu podstaw - obecnie w tzw. okresie przejściowym kocioł u mnie osiąga 60% sprawności pomimo, że ma 18 kW a zapotrzebowanie średniodobowe domu to maks. <8kW przy największych mrozach zimą.

    Bufora nie mam.

    Pisząc "sprzedawcy" pijesz do mnie ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  19. #17799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał DoMiN_83 Zobacz post
    Dziękuję wam za podpowiedzi. Wybrałem i zamówiłem Skama 12kW z Ardeo i sterownikiem Iryd. Pozostaje cierpliwie czekać. Z tego miejsca chciałem pozdrowić znajomego instalatora ,który proponował mi minimum 19kW ahh z resztą zobaczymy jak przyjdzie kociołek. Pozdrawiam
    Daj znać gdy będzie już działał jak się sprawuje.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #17800
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Używa ktoś takiego kotła - Zenmar - żeliwny.... znajomy zamówił u nich i pytał mnie o opinie jako że mam kocioł z podajnikiem
    http://tablica.pl/oferta/kociol-piec...i-ID3A34n.html

Strona 890 z 1144