dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 951 z 1144
Pokaż wyniki od 19.001 do 19.020 z 22870
  1. #19001
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    I montaż płatny i obawiam się, że taka mała PC nie wystarczy.
    Narazie przy -18st.C grzała ok.6h na dobę na ogrzewanie zużywając przy tym 3,2kWh na godzinę pracy.
    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    A co z dużymi mrozami oraz w upały? Taka PC daje radę i zaspokoi całkowite zapotrzebowanie domu? Bo prądem to ja grzać nie chcę.
    Czemu zatem miałaby nie dać rady ?
    Taka sama pompka jest u mapa(T-CAP 9kW),który grzeje 190m2 słabo ocieplone z wentylacją grawitacyjną i który przeszedł z ekogroszku na pompę a przy okazji w lato mu chłodzi dom.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-09-2014 o 18:46

  2. #19002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Już takiego miałem.PC i po 1 roku grzania kupił na 400m2 RBR-a 35kW. Żona mu powiedziała,że nie chce więcej w zimie marznąc.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #19003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eee to nie prawda minertu. Ty kotłami handlujesz to głupoty piszesz, jak ktoś z pompy zrezygnował i na groch się mógł przesiąść ?
    Ech Ci handlarze, hehe

  4. #19004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Eee to nie prawda minertu. Ty kotłami handlujesz to głupoty piszesz, jak ktoś z pompy zrezygnował i na groch się mógł przesiąść ?
    Ech Ci handlarze, hehe
    Jak z żoną przyjechał go zobaczyć to proponowałem wtedy jeszcze 23kW ale ta ładna kobieta była bardzo stanowcza.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #19005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przy tym domu ( ociepleniu ) rozważyłbym coś innego niż węgiel to po pierwsze.
    Jeśli już ma być paliwo stałe to kocioł pelletowy z buforem,
    Pierwszy post karoki w tym temacie, który miał sens. Powinnaś na nim się skupić!

    Przy takim ociepleniu, prawdopodobnie masz zapotrzebowanie na ciepło podobne do mojego domu. Pompa, odwierty, graty i montaż, kosztowały mnie 27tyś! Teraz sobie przemyśl czy nie warto.
    Poczytaj sobie wątek "Ranking paliwa typu ekogroszek" może sraczki dostaniesz i ci przejdzie

  6. #19006

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    VAT mamy 23% ale to nic w porównaniu z tym,że jak wpadniesz w US to możesz firmę zamknąć.O dalszych kłopotach nie wspomnę.
    Ludzie, co wy opowiadacie, na cele budownictwa mieszkaniowego na własny użytek VAT 8% jeżeli zakup z usługą montażu. Jak kupujecie beton, okna etc na budowy ? Na 22% ?

  7. #19007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie ma VAT-u 22% tylko 23% , nikt ci nie pisał,że tak kupujemy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #19008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak chcesz mieć drożej i gorzej to oczywiście nic mnie do tego.
    To teraz spytaj się o kocioł 7-8kW przy tym twoim ociepleniu.
    Mam w ofercie taki 7 kW nominalnej plus do tego drobną Wesołą [na małe palniki] z wysoką kalorycznością i małą ilością popiołu
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #19009
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pocahonta_s

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-051
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    prosze o pomoc
    Szukam solidnego, dobrego kotła z automatycznym podajnikiem na ekogroszek i miał, w którym można by było
    również palić okresowo zwykłym drewnem lub kotła zasypowego.
    Posiadam dom z poddaszem użytkowym o gabarytach 9x13m, ok 180m2 powierzchni użytkowej, plus garaż i kotłownia ok 40m2.Dom z pustaków porotherm i 12cm ocieplenia styropianem grafitowym. Poddasze docieplone 30cm wełny mineralnej, okna trzyszybowe, wentylacja naturalna.
    Jakiej mocy kotła szukać? Jaki kocioł: z podajnikiem czy zasypowy?
    Ostatnio edytowane przez pocahonta_s ; 22-09-2014 o 22:15

  10. #19010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przy śmieciuszku więcej roboty ale w zakupie tanio, przy podajniku mało roboty za to koszt zakupu dużo wyższy.
    Musisz sama zdecydować
    W Zaczerniu koło Rzeszowa pracują dwa podajnikowe ode mnie.
    Jeden kolega jest na forum, drugi już tu nie zagląda chyba bo dawno go nie widziałem.

  11. #19011
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pocahonta_s

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-051
    Posty
    5

    Domyślnie

    a jakiej mocy kotła szukać i z jakiej firmy? zależy mi aby kupić dobry kocioł, ale nie chciałabym niepotrz4ebnie przepłacic

  12. #19012
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pocahonta_s Zobacz post
    a jakiej mocy kotła szukać i z jakiej firmy? zależy mi aby kupić dobry kocioł, ale nie chciałabym niepotrz4ebnie przepłacic
    jMax 10kW ale jak zrobisz OZC to się dokładnie dowiesz. Karoka robi takie obliczenia i dokładnie ci wyliczy obciążenie cieplne.

  13. #19013
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pocahonta_s

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-051
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziękuję bardzo będę wdzięczna za wyliczenie mocy tego pieca, bo niektórzy doradzają mi zakup pieca nawet powyżej 20 kW, a wydaje mi się że na tak ocieplony dom jak mam to nie potrzebuje aż takiej mocy
    Ostatnio edytowane przez pocahonta_s ; 23-09-2014 o 09:10

  14. #19014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Arytur masz 118m i rekuperatpor 9Kw
    myślisz że 10kw kocioł starczy na 180m i 40m garaży z kotłownią?. Chyba trzeba by dobrze policzyć żeby nie było później problemów - nie wiem czy to nie za mało
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  15. #19015
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    Arytur masz 118m i rekuperatpor 9Kw
    myślisz że 10kw kocioł starczy na 180m i 40m garaży z kotłownią?. Chyba trzeba by dobrze policzyć żeby nie było później problemów - nie wiem czy to nie za mało
    Obciazenie cieplne mam 3,5kW a pompkę ciepła o mocy 9kW z tego względu,żeby wykorzystać 100% tańszej taryfy,która trwa tylko 10h na dobę czyli innymi słowy przez te 10h muszę dostarczyć domowi ciepła na 24h i z automatu moc grzewcza musi być wyższa zgodnie ze wzorem 3,5kW*24h/10h=8,4kW
    Przy -18st.C te 9kW pracowało 7-8h na dobę a resztę czasu spało
    W moim przypadku nie ma problemu z zatrzymaniem bo obywa się bez strat a u ciebie byłby problem.
    Gdybym chciał grzać kotłem z maksymalną sprawnością przez 24h musiałbym mieć kocioł o mocy max.3,5kW.
    U ciebie sądzę,że obciążenie cieplne będzie jakieś 6-7kW do tego 1,5kW na cwu i masz max.moc grzewczą jaką powinieneś mieć chcąc grzać 24h z max . sprawnością.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-09-2014 o 09:43

  16. #19016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał pocahonta_s Zobacz post
    witam
    Jaki kocioł: z podajnikiem czy zasypowy?
    To pytanie musisz zadać samej sobie a potem dopiero szukać kotła.Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #19017
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    To pytanie musisz zadać samej sobie a potem dopiero szukać kotła.Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie
    Przede wszystkim to czy wogole wegiel i czemu tak a nie inaczej.
    Bez OZC nie ma mowy o świadomym wyborze źródła ciepła.

  18. #19018
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pocahonta_s

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-051
    Posty
    5

    Domyślnie

    Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca. Ze względu na małą kotłownie skłaniam się do pieca zasypowego, choć wolałabym z podajnikiem.
    Ostatnio edytowane przez pocahonta_s ; 23-09-2014 o 11:13

  19. #19019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pocahonta_s Zobacz post
    Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca

    Ja proponuję kotły z podajnikiem - do wyboru RBR Ekouniwersal 12 kW lub Skam-P Premium 12 kW.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #19020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pocahonta_s Zobacz post
    Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem...
    Dobrze mówisz, wydaje ci się.

    Ze względu na małą kotłownie skłaniam się do pieca zasypowego, choć wolałabym z podajnikiem.
    Jak masz małą kotłownie to po co w nią na siłę wciskać kocioł? A może przeprojektujesz, rozbudujesz?

Strona 951 z 1144