dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 184
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 3677
  1. #2741

    Domyślnie

    noooo i sprawdzić klapkę na wentylatorze i pod palnikiem też.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #2742

    Domyślnie

    W weekend wypucowałem piec. Półka za górnymi płomieniówkami była prawie w całości wypełniona popiołem. Zdecydowanie muszę ją częściej czyścić. Chyba o to chodziło. Niestety nie wiedziałem, jak wyczyścić pod palnikiem. Najpierw trzeba odkręcić dmuchawę (4 śruby) i dopiero potem 2 śruby, żeby się dostać pod palnik?

  3. #2743

    Domyślnie

    W tym temacie wcześniej były podane linki do instrukcji serwisowych.

  4. #2744

    Domyślnie

    Ponieważ już właściwie po sezonie grzewczym /chociaż ja jeszcze trzymam piec "pod prądem", bo wiadomo, Ogrodnicy i zimna Zośka/ - czas podsumować sezon. Pominąwszy przygody w sezonie o których już pisałem - spaliłem 4 tony peletu Barlinek średnicy 8 mm czyszcząc piec /jak na razie/ 3 razy. Teraz trzeba będzie zrobić czyszczenie dokładne z czopuchem, a znając życie pewnie zrobię je jak przyjdzie zacząć sezon następny Przypomnę tylko, że dom ca 240 m2 z czego grzane obecnie ok. 200 m2, piec poza domem w budynku gospodarczym. Czyli zima lekką była

  5. #2745

    Domyślnie

    Ja właśnie dziś wygasiłem mojego Granpala
    Zużycie peletu 3600kg od połowy września razem z CWU powierzchnia grzana 185m2 temp. w dzień 22st noc obniżenia na 20st.
    Kurcze w tym roku będzie już 9 lat z Granpalem, co za wierność

  6. #2746

    Domyślnie

    Stanisław, Ty byłeś pierwszym użytkownikiem Granpala piszącym w tym temacie i miałeś decydujący wpływ na mój wybór tego pieca, za co jestem Ci dozgonnie wdzięczny. Ja również na jesieni tego roku będę obchodził 9-ciolecie użytkowania Już się zastanawiam, jaki prezent sprawić kociołkowi na 10-lecie Pewnie kupię mu tonę Barlinka Power Premium /chociaż nie zauważyłem, żeby był lepszy/ i wypijemy razem flaszczynę Jasia Wędrowniczka przy rozpalaniu /t.j. jemu 50-tkę na palenisko, ja resztę /.
    Nie napisałem w poprzednim poście o temperaturach - cała doba 22 st. C, bo mam w domu zmarzluchów - ja wolałbym 20 st. w dzień i 18 st. w nocy, ale cóż - nie da się, przegłosowali mnie. I jeszcze jedno - po przeprowadzonej modernizacji pieca /o czym pisałem/ w Kolbudach - definitywnie zniknęły przegrzania.
    Pzdr

  7. #2747

    Domyślnie

    Jak będziesz wlewał tę 50-tkę na palenisko to lej na zimne
    Ja mojego wyczyszczę na urodzinki jak nigdy
    Sam cieszę się z zakupu tego kociołka choć to tyle lat i nadal uważam że nic mi w życiu tak dobrze nie wyszło jak włosy i właśnie zakup Granpala

  8. #2748

    Domyślnie

    Rzadko zabieram głos na forach z braku czasu. Jednak ostanie wydarzenia tego zdecydowanie wymagają. Użytkuje kocioł Polimet –Granpal 20 kW już piaty rok. (Gwarancja 4 lata). Kilka dni temu kocioł staną. Po szybkim kontakcie ze sprzedawcą kotła (ENECOM) Tomasz Krzyżykowski wyszło że problem pojawił się ponieważ nie zdecydowałem się po trzech latach na przeserwisowanie kotła czyli tylko i wyłącznie z mojej winy. Zignorowałem zalecenia gdyż atakowany codziennie różnymi ofertami kreującymi potrzeby sądziłem że jest to rzecz bez której można się obyć a kocioł chodzi wzorowo. Zignorowałem wyraźne zalecenia autoryzowanego dystrybutora i serwisanta po mimo że przy zakupie wykazał się uczciwością i rzetelnością jaką dziś ciężko znaleźć u sprzedawców. I teraz finał zaskakujący. W trakcie rozmowy z Panem Tomaszem Krzyżykowskim ani razu nie usłyszałem że to moja wina, wspomniał jedynie ze z tego powodu zalecają przegląd. dokładnie tak samo było u producenta ( Polimet). Piec wymagał demontażu i zawiezienia do producenta, i tak też uczyniłem. W fabryce naprawiono usterkę którą próbowałem załatwić z lokalnymi fachowcami i bali się jej podjąć. Po za naprawą dodatkowo przeserwisowano cały kocioł, pozmieniano uszczelki prowadnice ślimak dodano dyfuzor i może coś jeszcze przeoczyłem. A były to elementy które służyły by jeszcze długo i kompletnie nie wymagały wymian. To wszystko wykonano nie odpłatnie. W dodatku całość wykonano w dwa dni !!! i całkowicie za darmo i tu też nie usłyszałem słowa krytyki po mino iż kocioł był już po gwarancji !!!!!!
    Takie podejście jest na tyle rzadkie w dzisiejszych czasach iż zasługuje na rozpowszechnienie „pocztą pantoflową” bo naprawdę rzadko ma miejsce taka obsługa posprzedażna. Zazwyczaj po zakupie klient zostaje sam ze wszystkimi problemami sam z trudem egzekwując niekorzystne postanowienia gwarancji. Wpis ten dokonuje aby inni wzięli te sprawdzone informacje pod uwagą przy wyborze piecyka.
    Piotr Dębecki [email protected]

  9. #2749

    Domyślnie

    A to żeś chłopie Amerykę odkrył Kupiłeś najlepszy piec u najrzetelniejszego producenta - i "zdziwko Cię chapło"? Wszyscy tu piszący nie mogą się nachwalić granpala i Polimetu, który nikogo nie pozostawia bez pomocy w biedzie No dobra, koniec żartów. Na poważnie - nie znam żadnego użytkownika granpala, który nie byłby zadowolony ze swojego pieca. Żeby nie popadać w bałwochwalstwo - ma oczywiście drobne wady, ale na tle innych kotłów na paliwa stałe - to to nie jest Mercedes. To jest Bentley albo Rolls Royce. A firma Polimet /czy też, jak kto woli, obecnie Granpal/ to rzadki już dzisiaj przykład firmy przyjaznej użytkownikowi, która w razie awarii nie stara się udowodnić, że to klient wszystko zawalił i dlatego "piec zepsuł", tylko jak może, tak pomaga. Bezinteresownie. Mój kocioł po ósmym sezonie użytkowania /to był jeszcze stary typ, bez wymiennej tulei/ zaczął przeciekać - ślimak przetarł rurę prowadzącą. Piec wysłałem do producenta i mimo, że to już był sezon grzewczy i mieli kupę roboty - po kilku dniach piec był z powrotem u mnie, zmodernizowany i odnowiony. Nie wzięli za to nawet grosza! I oczywiście winę za awarię ponosiłem ja - od kilku sezonów Pan Andrzej, dobry duch tej firmy, monitował mnie o przesłanie pieca celem modernizacji - ale oczywiście lenistwo brało górę - już, już, jutro, za tydzień, za miesiąc, może w przyszłym sezonie... I tak aż do awarii. Teraz, po modernizacji - wierzę/wiem, że jeszcze ładnych parę sezonów grzewczych posłuży. I nawet kiedy już całkiem odmówi współpracy - następny też będzie granpal No, chyba, że już nam się zmieni klimat /jak zapowiadają uczeni mężowie/ na śródziemnomorski i nie będzie zim, a temperatura nie będzie spadać poniżej 20 st.C i wszystkie piece powędrują na złom - to wtedy nie
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 21-05-2015 o 16:52

  10. #2750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Mi po 6 sezonie też zaczął kocioł przeciekać. Wrażenia z dotychczasowego kontaktu mam mieszane - owszem Polimet naprawi, wymieni, poprawi, ale za wysyłkę ode mnie i do mnie woła ok 500 PLN.
    Mam nadzieję, że wszystkie nieszczelności zbiornika (przy demontażu wykryłem jeszcze kilka) zostaną usunięte i kocioł faktycznie wróci "jak nowy".
    Dam znać jak będzie po wszystkim.
    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  11. #2751

    Domyślnie

    Wiesz, trudno wymagać, żeby za przesyłkę płacili. U mnie, jak pisałem - największym problemem było znalezienie palety odpowiedniej do długości pieca, bo jest nieco dłuższy niż europaleta. Pojeździłem, poszukałem i znalazłem dłuższą - ale musiałem się jeszcze w cieślę zabawić i nieco ją przerobić. Poza tym niezbyt łatwo było samemu wytaszczyć piec na paletę z kotłowni - ale od kiedy Archimedes dźwignię "wynalazł" to i to da się zrobić. Wydaje mi się, że 500 zł za transport w obie strony niewymiarowej palety z piecem ważącym ok. 400 kg /chyba?/ - to nie jest zbyt wygórowana cena. Mnie za przewóz w jedna stronę firma /nie wymienię nazwy/ "zaśpiewała" 380 zł jedna, a inna 560 zł. Wykorzystałem trochę znajomości i w sumie zapłaciłem za transport w jedną stronę ok. 200 zł. Ale pokaż mi firmę która po 6 /a w moim przypadku po 8/ latach będzie chciała w ogóle rozmawiać z klientem
    Pzdr

  12. #2752

    Domyślnie

    Dokładnie, to raczej na pokrycie kosztów transportu.

  13. #2753
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Zauważyłem że na wiosnę w moim kotle zbiera się czarna mazia - smoła. Czy to nie znaczy może że mam ustawioną za niską temperaturę kotła? Pamiętam że kiedyś ją obniżyłem do 65 stopni. Ostatnio też mam sporo kondensatu który mi się zbiera z komina.
    Dzisiaj ma próbę podniosłem zadaną temperaturę kotła do 80 stopni - zobaczę czy to poprawi sytuację.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 28-05-2015 o 22:08
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #2754

    Domyślnie

    czyszczenie czyszczenie i jszcze raz czyszczenie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #2755
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Czyli zadana temperatura kotła nie ma tu nic do rzeczy? Jaka jest najlepsza dla granpala 15KW? ... i po co się ją ustawia?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #2756

    Domyślnie

    zdana 65 - 70 st a temp załączenia pomp 58-60. To że ci się tworzy kondensat to są niedrożne kanały spalinowe lub źle wyregulowane podtrzymanie ale stawiam raczej na to pierwsze
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #2757
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Po podniesieniu temperatury czarna mazia przestała się tworzyć. Po kilku dniach przeczyściłem kocioł, łącznie z czopuchem, ale nie był specjalnie zarośnięty. Sprawdziłem nawet prześwit komina - też bez zarzutów. Kondensat z komina też przestał spływać. Więc mniemam że temperatura 65* była za niska. Teraz mam ustawioną 70* - zobaczymy czy to wystarczy.
    Pytanie: z czarnej mazi zrobiła się gdzieniegdzie cienka, twarda, czarna skorupka. Mam ją obstukać, czy sama odpadnie?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  18. #2758
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Jeśli do kotła wrzucam drobną zrębkę drzewną, która jest dwa razy lżejsza od pelletu, to zmniejszam moc dmuchawy? Czy raczej zwiększyć podawanie zrębki? Nie znalazłem regulacji podawania. Mam 5-cio letniego Granpala
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #2759

    Domyślnie

    Jak chcesz zachować moc to musisz zwiększyć podawanie.
    Podawanie masz w serwisowych chyba przed ostatnia pozycja, czas podawania w ciągu 10s

  20. #2760
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A jak się dostać do tych "serwisowych"? Bo dzisiaj kombinowałem na różne sposoby i nie znalazłem. Może mam jakąś starą wersję oprogramowania?
    Mam wyświetlacz z czterema guzikami:
    1 ON/OFF
    2 -
    3 +
    4 F
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 138 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony