dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie JAKI WKŁAD DO KOMINKA?

    Nadszedł moment wyboru wkładu do kominka i wzoru obudpwy. Watki kominkowe śledzę od kilku miesięcy. Ale jak nadszedł moment wyboru, wpadłam w popłoch. Jaki rodzaj? Jotul? Czy inny? Jaka moc?. Nie znam się na tym - mam awersję do pieców.

    Kominek ma służyć jako ogrzewanie uzupełniające ( chyba oszczędzające) do ogrzewania olejowego. Pow. domku 152 m 2. (salon 35 m2)
    Chciałoby się dobry, ładny i niedrogi? Gdzie szukać?
    KTO DORADZI?
    Grazia-Ol

  2. #2

    Domyślnie

    proponuję Tarnavę - posiadam takowy i chwalę
    jotul też ponoć jest świetny

  3. #3

    Domyślnie

    ja też mam Tarnawę. Dom 155 m kw. wkład 16 kilowat mocy. obudowa to juz tylko kwestia wyobraźni i portwela.

  4. #4

    Domyślnie

    O Tarnawie czytalam niepochlebne opinie na forum, Tylko nie pamiętam z jakich powodów. Moja znajoma, która handluje "wykończeniówką" potwierdziła wątpliwości. Radzi jakiś Francuski, ale może właśnie dlatego, że ma je sprzedaży
    Grazia-Ol

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko tyle? Nikt nie ma kominków. To te zdjęcia na forum pożyczone od sąsiadów?
    Grazia-Ol

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grazia-Ol
    O Tarnawie czytalam niepochlebne opinie na forum, Tylko nie pamiętam z jakich powodów. Moja znajoma, która handluje "wykończeniówką" potwierdziła wątpliwości. Radzi jakiś Francuski, ale może właśnie dlatego, że ma je sprzedaży

    to chyba czytamy różna fora. Ja po lekturze tutaj wątków o wkładach kominkowych właśnie podjąłem decyzje o zakupie Tarnavy. Co prawda jeszcze go nie kupuję ale tak za miesiąc zamówię. Wydaje mi się, że z tego co piszą tutaj ludzie to te wkłady mają baaardzo dobry stosunek jakości do ceny. Wkład który mam zamiar kupic (14kW - tarnava komfort) kosztuje 2780pln z dostawą na miejsce.

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie masz rację. Czytam ostatnio tak dużo, że do zasobu moich informacji wkrada się chaos.

    Cena tego co podajesz bardzo interesująca.
    Grazia-Ol

  8. #8

    Domyślnie

    mój kominkarz zainstalowałby mi wszystko co bym mu dał. Odradził mi jednak francuskie wkłady. Tarnawa jest odlewem monolitycznym, a nie składanym z części co jego zdaniem jest plusem. Cena jest bardziej przystępna. Poza tym Tarnawa ma bodajże 10 lat gwarancji. Na forum jest własnie bardzo dużo pozytywnych komentarzy i między innymi dlatego kupiłem Tarnawe.

  9. #9

    Domyślnie

    Złe opinie o Tarnawie??
    Ja także po poczytaniu forum wybiore na 90% Tarnawę, dobre, ciężkie, żeliwne kominki... a nie jakis badziew z hipermarketu

  10. #10

    Domyślnie

    Już czytam od początku wszystkie posty w wątku "Kominki nasze" , zaraz pewnie zmienię pogląd.....

    Tarnava narazie dominuje na Jotulem, głównie ceną.
    Grazia-Ol

  11. #11

    Domyślnie

    Tylko Tarnava Jedno co mogę doradzić, to wziąć większy wkład bo one są raczej małe. 18KW ma skromną szybkę.

  12. #12

    Domyślnie

    Przeczytałm połowę wątku Kominki... różne marki polecają forumowicze, drogie i tanie.
    Nasz ma być przede wszystkim "mocny" i grzać dom na Mazurach.
    Podoba mi się KFD Linea, ale cena
    Grazia-Ol

  13. #13

    Domyślnie

    Odnośnie zwiąku wagi wkładu z jego jakością czy 135 kg dla wkładu 14 kW to dobrze, przeciętnie czy źle. Wprawdzie po ptakach bo już kupiłem ale warto wiedzieć.

  14. #14

    Domyślnie

    jak chcesz mocny, wytrzymały i do grzania to polecam norweski Dovre.
    Duża szyba, doloty powietrza i inne bajery.
    Ja mam z serii 2180 ze 100 % podłączeniem powietrza zew. do komory spalania. Szukałem takiego bo mam wentylację mech. z reku.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Ja tez mam dovre 2180 CBS
    zdecydowaliśmy suę na niego ponieważ pasowła nam bardzo do nowoczesnego wnętrza szyba 36'' wkład 80-tka. Drogi ale ładny i podobno dobry. Tez się nie znam. Zaufałam opinii innych. Sama rozważałam Tarnawę ale ( i tu pewnie zaraz zacznie się na mnie atak) moim zdaniem kompletnie nie pasuje do nowoczesnej zabudowy. jeśli kominek ma być tradycyjny z debową deską itp. to się sprawdzi .

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    A ja mam Arysto powietrzny o mocy 14 kW w domu powierzchni 160 m.kw.
    Załączenie turbiny świetnie dmucha ciepełkiem na piętrze a na parterze jest raczej chłodno ale tak chciałem.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    A ja mam Arysto powietrzny o mocy 14 kW w domu powierzchni 160 m.kw.
    Załączenie turbiny świetnie dmucha ciepełkiem na piętrze a na parterze jest raczej chłodno ale tak chciałem.
    a czy Arysto mają możliwość pobierania powietrza rurą z zewnątrz? Na ich stronie nic o tym nie piszą.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam

    A może Hajduk? Słyszałam o nim dobre opinie może zainteresuj się. Sama posiadam Spartherma ale u mnie będzie to główne ogrzewanie + elektryczne więc musiałam wybrać coś dobrego. Cena też była niezła

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Broncio

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To może ja napisze parę słów o swoim kominku.
    Posiadam kominek do ciągłego palenia firmy Fonte Flamme model VULCAFLAM. Opis na stronie Fonte Flamme.
    Jestem z niego bardzo zadowolony. Zanim go wybrałem kilka tygodni poświęciłem na przekopanie internetu (nie tylko forum Muratora) i wizyty w sklepach. Kominek wśród użytkowników i fachowców ma opinię niezniszczalnego.
    I faktycznie u mnie w pierwszą zimę konkretnie dostał w komin . Ekipa od wykończeniówki paliła w nim 24/24. Nic złego się nie działo. W zeszłą zimę też się rewelacyjnie sprawował.
    Ten sezon zacząłem jakieś dwa tygodnie temu. W zasadzie nie wygaszam ognia w kominku. Dzięki rozprowadzeniu ciepłego powietrza na kilka pomieszczeń mam cieplutko w całym domu.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał Graczyk
    A ja mam Arysto powietrzny o mocy 14 kW w domu powierzchni 160 m.kw.
    Załączenie turbiny świetnie dmucha ciepełkiem na piętrze a na parterze jest raczej chłodno ale tak chciałem.
    a czy Arysto mają możliwość pobierania powietrza rurą z zewnątrz? Na ich stronie nic o tym nie piszą.
    Mój wkład ma taką możliwość. Posiada przepustnice na wlocie i wylocie powietrza, szamotowe cegiełki i ogólnie przy zastasowaniu suchego drewna niekopci sie za mocno.
    Niestety informacje o średnicy króćca doprowadzającego powietrze fi150 jak i informacje o zimnej rączce można miedzy bajki wsadzić. Przyłącze powietrza to kwadrat mniejwięcej 10x10cm a rączka grzeje sie znacząco ale ja lubię zimno i na wys. temp jestem wrażliwy.

    Takie małe foto:

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony