dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie Parapety wewnetrzne

    Z czego macie u siebie zrobione parapety wewnetrzne i jak sie Wam sprawdza takie rozwiazanie? Czy kaloryfery macie "zakryte" parapetami czy ich szerokosc konczy sie przed parapetem? No i jeszcze jedno , czy w lazience Wasz parapet zamontowany jest z malutkim spadkiem czy jest rowno? Jesli jest spadek to jaki i czy we wszystkich pomieszczeniach czy tylko w lazience?
    Dzieki za odpowiedzi.
    Jesli Wojtek2112 bedzie czytal, to poprosze o opinie jak byc powinno. Dzieki.

  2. #2

    Domyślnie

    1. agromarmur - ladny i OK
    2. kaloryfer wystaje z 3-4 cm poza parapet
    3. wszystkie z malutki spadkiem
    4. wkute w sciane po bokach
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    mam konglomerat grubośc 3 cm
    wszystkie wysunięte na 5 cm poza mur ( 1/2 grubości grzejnika)
    wszystkie z delikatnym spadkiem ( ok 2 mm na 28 cm )
    acha wpuczczone boki na 5 cm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Wielkie dzieki!

  5. #5

    Domyślnie

    A czy jeżeli są kończą się równo z grzejnikiem to jest błąd?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3porzeczki
    A czy jeżeli są kończą się równo z grzejnikiem to jest błąd?
    U nas w większości tak jest. Nasz facet od montowania parapetów, mówił nam, ze raczej kaloryfery powinny być zakryte. Mówił, ze nie nadarzę z praniem firan jeśli tak nie zrobię...wiec nie zrobiłam tak tylko w pokoju dziennym, gdzie kaloryfer jest zabójczo szeroki i parapet był by jak stół...
    Chyba tak i tak jest dobrze.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    ...
    Chyba tak i tak jest dobrze.
    Masz racje nie ma sztywnej reguly. Moze byc tak jak pisze Rezi : wypuszczony w scine po bokach, moze byc rowno z oknem, moze byc szeroko i calkiem wasko.
    Parapet to tmoze byc tez polka, blat, podest. Wszystko zalezy od charakteru i stylistyki wnetrza czy bedzie cienki, z kamienia,konglomeratu, mozaiki,gresu czy tez gruby z drewna o moze nijaki - ani cienki ani gruby.
    Nie kazdy parapet musi wystawac. Lepiej jak parapet nie przeszkadza w cyrkulacji powietrza. Zalezy to takze od rodzaju grzejnika, bo po to sie umieszcza kaloryfer pod oknem , zeby ogrzewal w miare bez przeszkod "sciane" zimna. Szeroki bardzo wiec nie jest zbytnio wskazany, szczegolnie przy konwektorach.
    Wiele wspolczesnych grzejnikow ma specjalnie profilowane wyloty powietrza, zeby nie brudzic scian , ale wiele grzejnikow pracuje w taki sposob , zeby grzac ciut ponizej temperatury przypalania kurzu i tu nie ma obaw nawet jesli grzejnik wisi przy bialych firanach.
    Oczywiscie wylot grzejnika jak i sam nie moze byc przesloniety taka firana w koncu musi grzac pomieszczenie a nie zaslony .

  8. #8

    Domyślnie


    Sosna klejona. Capon+ trzy razy lakier.Lekki spadek 1-2%.Montowany na piankę i kołki samomocujące wpuszczone na 0,5cm i zasklepione kołkami sosnowymi.Tu akurat nie wystaje bo podłogówka ale na piętrze o 1cm szersze niż kaloryfery.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wybrałam marmur... z odpadów. Na składowisku, do każdego pokoju wybrałam inny, pasujący kolorem do planowanego wystroju. Tylko w salonie będą z kamienia takiego jak na kominek. W sumie wyszło o połowę taniej, a kamień to kamień. Jak wyjdzie - pokażę.

  10. #10

    Domyślnie

    Konglomerat firmy heliopal. Dośc tani a prezentuje się przyzwoicie.Zaokrąglone brzegi,w ścianie mocowanie na 2-3 cm z każdej strony,wypuszczony do wewnątrz na jakieś 5-7cm.
    P.S. chciałem marmurowy ale cena była jak dla mnie delikatnie mówiąc wysoka.

  11. #11

    Domyślnie

    a u mnie wszystko jest z kamienia:
    kuchnia - parapety z granitu takiego jak blat;
    salon i jadalnia - parapety z trawertynu jakim obłożony jest kominek;
    gabinet - parapet z marmuru murphy
    w łazience parapetów nie mam.
    wszystkie parapety są wpuszczane w ściany po bokach i wszędzie poza kuchniąi jadalnią zakrywają lekko kaloryfery. grubość to 3 cm.
    acha, w garażu i kotłowni mam parapety z płytek łazienkowych tak w ramach oszczędności odpadów glazurniczych

    więcej parapetów wewnętrznych nie pamiętam ale tych co mam to nie żałuję

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A co myślicie o wytrzymałości takich parapetów? (Areq, dzięki za nazwę firmy): http://www.oktom.com.pl/index.php?id=helolit




Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony