dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie POZWOLENIE NA BUDOWĘ !

    Czy ten czas potrzebny na uprawomocnienie pozwolenia na budowę można skrócić? Ktoś coś wie o tym? (pilnie potrzebuję dla banku )u.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, nie ma takiej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki.u

  4. #4

    Domyślnie

    Nie martw się , szybko minie
    no uśmiechnij sie , będzie dobrze

  5. #5

    Domyślnie Re: POZWOLENIE NA BUDOWĘ !

    Cytat Napisał ula@
    Czy ten czas potrzebny na uprawomocnienie pozwolenia na budowę można skrócić? Ktoś coś wie o tym? (pilnie potrzebuję dla banku )u.
    Można jeżeli jesteś jedyną stroną postępowania oraz urząd to przewiduje. Składa się specjalny druczek w którym piszesz, że nie będziesz wnosić odwołania od decyzji i masz uprawomocnione.
    Pozdrawiam - Piotr

  6. #6

    Domyślnie Re: POZWOLENIE NA BUDOWĘ !

    Cytat Napisał panda
    Cytat Napisał ula@
    Czy ten czas potrzebny na uprawomocnienie pozwolenia na budowę można skrócić? Ktoś coś wie o tym? (pilnie potrzebuję dla banku )u.
    Można jeżeli jesteś jedyną stroną postępowania oraz urząd to przewiduje. Składa się specjalny druczek w którym piszesz, że nie będziesz wnosić odwołania od decyzji i masz uprawomocnione.
    Dokładnie
    Tą metodą moje pozwolenie stało się prawomocne w dniu wydania

    I to mimo wcześniejszych kilkunastominutowych zapewnień pana urzędnika, że "nie da rady" -
    bo po miłej prośbie pani kier_bud okraszonej 0,5 l wysokopółkowego trunku jednak "dało radę"

  7. #7

    Domyślnie Re: POZWOLENIE NA BUDOWĘ !

    Cytat Napisał moniqa_1977
    Cytat Napisał panda
    Cytat Napisał ula@
    Czy ten czas potrzebny na uprawomocnienie pozwolenia na budowę można skrócić? Ktoś coś wie o tym? (pilnie potrzebuję dla banku )u.
    Można jeżeli jesteś jedyną stroną postępowania oraz urząd to przewiduje. Składa się specjalny druczek w którym piszesz, że nie będziesz wnosić odwołania od decyzji i masz uprawomocnione.
    Dokładnie
    Tą metodą moje pozwolenie stało się prawomocne w dniu wydania

    I to mimo wcześniejszych kilkunastominutowych zapewnień pana urzędnika, że "nie da rady" -
    bo po miłej prośbie pani kier_bud okraszonej 0,5 l wysokopółkowego trunku jednak "dało radę"
    Kosztowny ten Twój urząd Mnie kosztowało to kilka uśmiechów "od ucha do ucha" przy pozwoleniu na zjazd i przepust oraz tyle samo przy pozwoleniu na budowę
    Pozdrawiam - Piotr

  8. #8

    Domyślnie


    i ciagle człowiek się czegoś uczy
    nie wiedziałem

  9. #9

    Domyślnie

    To żeby temat zakończyć - można zrobić to samo przy większej ilości powiadamianych stron pod warunkiem załączenia potwierdzonych oświadczeń wszystkich stron o nie odwoływaniu się od w/w decyzji (czyli w pewnym sensie wyręczasz pocztę). Musisz jednak zapytać w swoim Starostwie o formę potwierdzenia.
    Pozdrawiam - Piotr

  10. #10

    Domyślnie

    To najlepsza wiadomość tego dnia Bardzo wszystkim dziękuję.ula.

  11. #11

    Domyślnie

    ja też kiedyś chciałam w ten sposób skrócić okres uprawomocnienia się decyzji, ale pomimo złożenia takowego oświadczenia przez wszystkie strony, nie wygasa prawo złożenia odwołania.
    I tak trzeba było czekać na uprawomocnienie.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie udało się... u.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ula@
    Nie udało się... u.
    A coś bliżej, powód odmowy?
    Pozdrawiam - Piotr

  14. #14

    Domyślnie

    Babsztyl w starostwie przypalił głupa, a kiedy mąż wytłumaczył o co nam chodzi rzekła: u nas się tego nie praktykuje . Już szukałam kanciapy starosty...ale pani z banku powiedziała, że możemy dostarczyć za kilka dni i nie ma problemu. Do uprawomocnienia zostało 8dób... babsztyl jeden...czuje, że lubi ludziom utrudniać. I to kiedy? na końcu papierologii......wrrrr.pozdr.ula.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam!
    AnetaS ma 100% racji, nie ma przepisu który mówi że po złożeniu oświadczenia o braku zamiaru wnoszenia odwołania, decyzja staje się prawomocna. Rozumiem że można być złym na urzędnika który "pozornie" stoi na drodze do naszego szczęścia, ale nie chciałbym być w skórze urzędnika który wydał oświadczenie o wcześniejszym uprawomocnieniu się decyzji i inwestora który rozpoczął na jej podstawie budowę, w przypadku gdy strona pomimo oświadczenia jednak wniesie odwołanie. Gwarantuję max. kłopotów i odwleczenie się terminu rozpoczęcia budowy nawet na kilka lat. Oczywiście nie jest to nagminny przypadek ale są tacy którzy tworzą statystyki i nic nie stoi na przeszkodzie żeby to trafiło właśnie na kogoś z nas.
    Pozdrawiam!
    nie zadaję pytań

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flanker
    Witam!
    AnetaS ma 100% racji, nie ma przepisu który mówi że po złożeniu oświadczenia o braku zamiaru wnoszenia odwołania, decyzja staje się prawomocna. Rozumiem że można być złym na urzędnika który "pozornie" stoi na drodze do naszego szczęścia, ale nie chciałbym być w skórze urzędnika który wydał oświadczenie o wcześniejszym uprawomocnieniu się decyzji i inwestora który rozpoczął na jej podstawie budowę, w przypadku gdy strona pomimo oświadczenia jednak wniesie odwołanie. Gwarantuję max. kłopotów i odwleczenie się terminu rozpoczęcia budowy nawet na kilka lat. Oczywiście nie jest to nagminny przypadek ale są tacy którzy tworzą statystyki i nic nie stoi na przeszkodzie żeby to trafiło właśnie na kogoś z nas.
    Pozdrawiam!
    No wcale nie byłbym taki tego pewien.
    Paragraf 4 art. 130 KPA stwierdza przecież, że
    Ponadto decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron.
    Czyli odpowiednio sformułowane oświadczenie wnioskodawcy (jeżeli nie ma innych stron), umożliwi uprawomocnienie sietakiej decyzji bez koniecznych 14 dni.

  17. #17

    Domyślnie

    Do Łuksza :Jak brzmi prawidłowo sformułowane oświadczenie? u.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flanker
    Witam!
    AnetaS ma 100% racji, nie ma przepisu który mówi że po złożeniu oświadczenia o braku zamiaru wnoszenia odwołania, decyzja staje się prawomocna. Rozumiem że można być złym na urzędnika który "pozornie" stoi na drodze do naszego szczęścia, ale nie chciałbym być w skórze urzędnika który wydał oświadczenie o wcześniejszym uprawomocnieniu się decyzji i inwestora który rozpoczął na jej podstawie budowę, w przypadku gdy strona pomimo oświadczenia jednak wniesie odwołanie. Gwarantuję max. kłopotów i odwleczenie się terminu rozpoczęcia budowy nawet na kilka lat. Oczywiście nie jest to nagminny przypadek ale są tacy którzy tworzą statystyki i nic nie stoi na przeszkodzie żeby to trafiło właśnie na kogoś z nas.
    Pozdrawiam!
    To ciekawe, ja dostałem w urzędzie do wypełnienia już gotowy druczek, gdzie adresatem był Starosta. Wpisałem tylko swoje dane, dane o budowie i podpis.
    Sądzisz że gdyby było to bezprawne to Starostwo by się podkładało?
    Pozdrawiam - Piotr

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiście podtrzymuję to co napisałem wczesniej, nie ma przepisu który mówi że po złożeniu oświadczenia o braku zamiaru wnoszenia odwołania, decyzja staje się prawomocna. Decyzja podlega wykonaniu przed upływem terminu do wniesienia odwołania, gdy jest zgodna z żądaniem wszystkich stron (to nie jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o braku zamiaru wnoszenia odwołania przez stronę), taki przypadek mamy przy postepowaniu na podstawie art.40 Pb gdzie dwie strony występują o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę. Stronami w postępowaniu (zgodnie z art 40 ust 3) są tylko podmioty między którymi ma być dokonane przeniesienie. Po wydaniu decyzji o przeniesieniu, żądania obu stron zostają spełnione z tego względu można odstąpić od uzasadnienia.
    Ula@ , jeśli jesteś jedyną stroną to oczywiście możesz powołać się na art 130 & 4 KPA, natomiast radziłbym wystąpić z wnioskiem na piśmie (+ znaczek za 11zł) o wydanie zaświadczenia o uprawomocnieniu się decyzji (przed terminem 14 dni od jej wydania-a w praktyce dostarczenia stronie). Musisz zadbać również o ponaglenie bo znając życie decyzja uprawomocni się sama a zaświadczenia nie będzie nadal.
    Powodzenia!
    PS.
    Pamiętaj o dzienniku budowy oraz zawiadomieniu PINB-u o zamiarze rozpoczęcia robót z 7-mio dniowym wyprzedzeniem .
    nie zadaję pytań

  20. #20

    Domyślnie

    Z tymi oświadczeniami nie jest tak do końca ładnie i pięknie. Wiem, że niektóre urzędy mogą przyjmować coś takiego i na tej podstawie przybić pieczątkę, że decyzja jest ostateczna.
    Ale znam też przypadki, unieważnienia takich decyzji, bo mimo wcześniejszego oświadczenia, strona przemyślała sprawę i odwołała się. Kolegium odwoławcze podtrzymało odwołanie i tym samym unieważniło decyzję.
    I pewnie, dlatego w moim regionie nie praktykuje się tych oświadczeń.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony