dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie Odbiór budynku

    Właśnie nurtuje mnie to zagadnienie. Wybudowałem dom parterowy z użytkowym poddaszem, jestem na etapie wykończeń i chciałbym wprowdzić się tylko na dół a górę chwilowo zamknąć (względy finansowe). Wszystkie przyłącza mam dokonane. Ostatnio znajomy nagadał mi że to nie jest takie proste że przyjdą i będą spawdzać :
    - góra ma być wycekolowana i wylane posadzki
    - balkony balustrady
    - i przy pełnym odbiorze wyłożony polbruk i ogrodzenie
    Czy naprawdę tak jest nie powiem że trochę mnie to podłamało liczyłem na szybką przeprowadzkę.
    ...budujemy nowy dom. Aby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w drogę.

  2. #22

    Domyślnie

    Najlepiej bezpośrednio zapytać się w swoim PINB co musi być zrobione do odbioru częsciowego, bo jak sądzę, o taki pytasz. Co powiat to praktycznie może być inna odpowiedz...
    Przy odbiorze całkowtym z reguły nikt nie przyjeżdża z kontrolą.
    Nic nie może wiecznie trwać.. Budowa też nie... Już na swoim...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    W chwili obecnej na poddaszu mam wełnę i folię od środka. Nie ma jescze nidy ani ścianek działowych. Może mi ktoś podpowiedzieć co na ile taka góra musi byc skończona żeby można było uznać ją za gotową do odbioru budynku??
    I co z tym ogrodzeniem z przodu?? Musi być??

  4. #24

    Domyślnie

    Rozumiem że chcesz przystąpić do użytkowania przed wykonaniem wszystkich robót (art 55 ust 3). Obiekt w przedmiotowej części musi nadawać się do użytkowania: pokój, kuchnia, łazienka muszą być wykończone na 100% z pomiarami elektr. próbą szczelności inst. gazowej, kominy, itp itd. Strych lub piętro nie ma nic z tym wspólnego. Protokoły odbioru przyłączy, dojście do budynku. Podsumowując: część którą chcesz użytkować musi być zakończona i musi nadawać się do użytkowania ( nie możesz zgłosić tylko łazienki), pozostała część niewykończonego budynku nie może powodować zagrożenia (czyli np. dojście do części użytkowanej nie może prowadzić przez pomieszczenia będące w budowie), budynek musi być zadaszony. Ogrodzenia możesz nie robić wcale, to jest przywilej a nie obowiązek!!!
    W najgorszym wypadku PINB odmówi wydania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, jeśli nie dokonałeś żadnych istotnych odstępstw od projektu, niczym nie ryzykujesz. Do PINB-u raczej nie idź po poradę bo taki częściowy odbiór to dla nich dodatkowa praca więc mogą Ciebie zniechęcać. Gdyby podczas kontroli okazało się że jest coś nie tak, to wycofaj wniosek, nie będą musieli pisać decyzji.
    Do odważnych świat należy, Ja bym się nie zastanawiał.
    Pozdrawiam
    PS.
    Podczas kontroli obowiązkowej BINB-u, pamiętaj o tablicy i właściwym zabezpieczeniem budowy, najlepiej gdyby uczestniczył w niej również kierownik.
    nie zadaję pytań

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony