dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Pistolet do malowania scian

    uzywal ktos? fajne?

    chcemy sami pomalowac mieszkanie, zeby zaoszczedzic
    dzisiaj pomalowalam pokoj synka, sufit w lazience i zaczelam przedpokoj

    ale najbradziej przeraza mnie wielkosc salonu z kuchnia, i pomyslalam o takim pistolecie - wyszlo by taniej niz fachowiec
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  2. #2

    Domyślnie

    podlaczam sie do tematu. Ptysia, czy widzieliscie taki pistolet w akcji? gdzie go mozna kupic? czy mozna go stosowac do wszystkich farb emulsyjnych? czy wystarczy do niego zwykly kompresor? tyle pytan, a tak malo casu, kruca bomba...

  3. #3

    Domyślnie

    widzialam ttlko w internecie, dlatego tu pytam
    nie mam pojecia wiecej o nim
    _________________________
    pozdrawiam Patrycja

  4. #4

    Domyślnie

    podbijam. czekam na wszelkie informacje w temacie

  5. #5

    Domyślnie

    Przyłączam się.
    Czy ktoś malował sam natryskowo? Jak to wychodzi?

  6. #6

    Domyślnie

    W marketach są jeszcze takie pistolety na prąd - czy ktoś może stosował do czegoś?

  7. #7

    Domyślnie

    próbowałem
    mam jeszcze 2 sztuki , różne dysze od 1,5 do 2,5
    różne farby od tanich: dekoral akrylit W do naprawdę ok : caparol, oikos, tikkurila

    nie polecam

    efekt niezadowalający ale dla osoby nie przywiązującej wagi do szczegółów może być ok
    ja jestem bardzo upierdliwy - pomalowaną ścianę oglądam z żarówką 100W pod różnymi kątami - nie wychodzi dobrze

    ale dopiero 6-ty malarz zrobił że jestem zadowolony - wałkiem
    poprzednim dziękowałem po oglądnięciu próbki roboty;

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Też malowałem takim ustrojstwem elektromechanicznym. Mordęga straszna, efekty gorsze niż wałkiem. Jeśli już chcesz malować natryskowo, to lepsze efekty osiągniesz starym sposobem, tj. pompką malarską. "Łyka" kazdą farbę, powierzchnia krycia wieksza niż w pistolecie. Minusem jest druga osoba potrzebna do "napędu", oraz, co istotne, dużo sprzątania (lub bardzo dokładne wymaskowanie okien i obłożenie folią podłogi) - bardzo "pyli" lecz to już taki urok malowania natryskowego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    j.w.
    nie polecam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    pompką malarską.
    A co to za cudo? Czy to wygląda jak opryskiwacz do roślin?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Czy to wygląda jak opryskiwacz do roślin?
    mniej wiecej - tylko pompuje sie nogą
    takim opryskiwaczem mozna np. malowac wysoka hala - bez drabiny czy rusztowań

  12. #12

    Domyślnie

    Kiedys było coś takiego co wyglądało jak słoik z rurką i pokrywką i podłączało się to do odkurzacza tzn na jego wylocie. Normalnie to nalezałoby uzyc kompresora i pistoletu ze sporą dyszą. Te wynalazki elektryczne typu wagner chyba nie pociągną przy gęstszej farbie.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam takiego wagnera na prąd , działa on własnie tak samo jak te słoiczki z odkurzaczem .
    Nie nadaje sie on do malowania ścian .
    Kupiłem go do malowania drzwi i różnych rzeczy emaliami.
    Drzwi i różne listewki wychodzą super , ale trzeba farbe rozmaiać.
    Meble tym malowałem też wyszły ok.
    Próbowałem ściane , ale farba ścienna jest za gęsta i nie pójdzie , a po rozpuszczeniu nie kryje.

  14. #14

    Domyślnie Pistolet

    Pistolet elektryczny : widziałem demonstrację działania w Pznańskim Auchanie nadaje się jedynie do rozrzedzonych farb, nie ma najmniejszych szans by położył równą warstwę akrylowej farby bez zacieków i malowania wszystkiego w koło, dobry wałek zrobi to o wiele lepiej.
    Pistolet malarski , ta wielka rura pompowana nogą lub ręcznie, faktycznie świetnie pokrywa spore powierzchnie, używałem go do malowania klatki schodowej gdzie ściany i sufit (miejscami ponad 3m wysoko) pokryte były tradycyjnym barankiem z pacy, jednak ma również wady: kapie, chlapie i faktycznie nadaje się do malowania sporych powierzchni w jednakowym kolorze.
    Polecam dobre wałki i trochę wysiłku a efekt będzie super.

    pozdrawiam
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  15. #15

    Domyślnie

    Zamiast kombinowac z pistoletem kup sobie dobry walek do malowania i malowanie bedzie duzo sprawniejsze.

  16. #16

    Domyślnie

    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

  17. #17

    Domyślnie

    Jeszcze ten moge polecic.Wazne zeby mozna uzywac farb wodnych i akrylowych.Zadnych tanik podrobek inacze bedziesz podzielal poglady kolegow.

    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

  18. #18

    Domyślnie

    Własnie mam ten drugi , huczący , działa na zasadzie odkurzacza , efekt na drewnie i drzwiach jest super , ale nie nadaje sie do ścian.
    Ten pierwszy działa tak ze tłoczek mechanicznie pompuje farbe bez użycia powietrza , i jak pamietam to strasznie ciapał małymi kropelkami farby.
    Szczerze mówiąc niewiem do czego służy (ten pierwszy) , moze własnie do farb latexowych na sciane nie wiem , bo ja próbowałem go z olejną na drewnie , i ciapał.

  19. #19

    Domyślnie

    Podbijam temat. WIdze że wiele osób było zainteresowanych malowaniem natryskowym. Ja myślę by takim pistoletem pomalować ogrodzenie zrobione z kątownika i ceownika. Jakiejś specjalnie super jakości malowania nie oczekuje, ale żeby to wreszccie zrobić. Część pomalowaliśmy pędzlami ale zajmuje to tyle czasu, że nam urlopu zabrakło, więc myślimy nad takim pistoletem. Na allegroszu są takie nawet za 70zł http://allegro.pl/pistolet-do-malowa...459819769.html lub droższe za ok 220zł http://allegro.pl/graffity-pistolet-...452406662.html . Nie wiem ile to jest warte użytkowo ale nawet traktując taki pistolet jednorazowo, tzn na kilka dni malowania chyba się opłaci. Malowalibyśmy farbą podkłądową i chlorokauczukową. Obydwie są rzadsze od farb ściennych. Co o tym myslicie? Macie doświadczenie z takimi kompresorkami
    lubię wąchać winyl

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    mam ten tańszy ale z Mango, nie narzekam, jedyna wada tych maszynek dla mnie to mały pojemnik na farbę, ale profesjonalny agregat to kupa kasy, więc ... lubie co mam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony