dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vitor

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie UCIĄŻLIWA GMINA...

    witam

    to debiut na tym forum, na które trafiłem trochę z przypadku, ale z tego, co czytam tutaj to myślę, że ktoś z forumowiczów może być w podobnej sytuacji...

    wygląda to tak:

    mam dwie działki na wsi. na jednej jest dom, na drugiej budynki gospodarcze. obie działki kupiłem od DZiadków.
    nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obie te dzaiałki przecina droga - działka uznana za gminną.
    ostatnio przeprowadzono prace na tej działce w efekcie których naruszono orrynnowanie mojego domu, pęka lekko ściana budnku z powodu ciężkiego sprzętu. zajęto część działki od czego urząd gminy umywa ręce. interwencja w nadzorze budowlanym itp nie dała rezultatu.
    granica z jednej strony bignie po ścianie budnynku. poza tym pod kawałekim tej drogi jest przyłącze gazowe, a o ile mi wiadomo, nie może być mozy o czymś takim.
    na dodatek usytuowanie terenu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców, gdyż zaraz za domem jest stroma skarpa i nie da się powoli pod nią podjechać...
    ostatnio przy moim domu potrącono psa, ale jutro może to być człowiek...

    moje pytanie dotyczy instytucji, która jasno wskaże mi przepisy o odległości drogi od zabudowania i tak dalej. doczytałem sięjuż trochę w LEXie, ale może ktoś pomógłby coś ponadto??

    z góry bardzo dziękuję

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Ja zacząłbym od geodezji, żeby ustalić granice i np. linie rozgraniczające drogi.
    A niezależnie od tego gonił wykonawcę owych robót, szkoda powstała i należy się rekompensata.
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vitor

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    geodezjajuż ruszona, granice ustalone tylko pozostaje tzw czynnik ludzki - eufemistycznie rzecz ujmując w giminie urzędnicy są "lekko niekompetentni"...

    ostatnio w piśmie zaskoczyli mnie zmianą stanowiska, z ktorego wynika, że to niby ja jeszcze jestem na ich działce!! PARADOKS!!!

    sytuacja jest taka, że schody domu bezpośrednio stykająsięz drogą!!
    i co wy na to?? pan z gminy na przykład zarzucił mi dobudowanie schodów niedawno... - ciekawe, prawda????
    do tej pory musiałbym okienkiem albo przez piwnicę wchodzić....

    w razie kolejnych pomysłów PROSZĘO DALSZĄ POMOC

    Z GÓRY RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ!

    pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zdaje się, że bez dokładnych pomiarów geodezyjnych będą wymyslać kolejne "historyjki" !
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony