dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    temat tej siatki jest cały czas otwarty (i też mnie męczy), niektórzy mówią, że wystarczy dać trochę zapasu siatki od ocieplenia i zwinąć coś w rodzaju rulonika, może i tak zrobię, ale tak jakoś mało eleganckie to rozwiązanie. Myślałem o siatce metalowej, nawet zakupiłem z 2 mb siatki ocynkowanej o oczku 1x1 mm (no może 1,5x1,5 mm), ciąć z siatki pasy 100 - 150 szerokości, górą dosunąć do nabitki, a resztę zatopić w ociepleniu, rozwiązanie solidniejsze, ale bardziej pracochłonne.
    Te puszki do sciany 3W to trochę za małe - chyba.
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar telmunia
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    A u nas są takie zakończenia...


  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    tinek a czy ty masz pełne deskowanie dachu?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysweetbabys
    tinek a czy ty masz pełne deskowanie dachu?

    Tak
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bartolz

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    TINEK czy możesz dać namiar na firmę która robiła stolarkę i montaż

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartolz
    TINEK czy możesz dać namiar na firmę która robiła stolarkę i montaż
    Bardzo proszę.
    Wykonawcę, który wykonywał u mnie więźbę znajdziesz tutaj
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    podobają mi się te strugane krokwie-muszę teraz z moim cieślą zagadać czy też potrafi takie cuda czarować

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    temat tej siatki jest cały czas otwarty (i też mnie męczy), niektórzy mówią, że wystarczy dać trochę zapasu siatki od ocieplenia i zwinąć coś w rodzaju rulonika, może i tak zrobię, ale tak jakoś mało eleganckie to rozwiązanie. Myślałem o siatce metalowej, nawet zakupiłem z 2 mb siatki ocynkowanej o oczku 1x1 mm (no może 1,5x1,5 mm), ciąć z siatki pasy 100 - 150 szerokości, górą dosunąć do nabitki, a resztę zatopić w ociepleniu, rozwiązanie solidniejsze, ale bardziej pracochłonne.
    Te puszki do sciany 3W to trochę za małe - chyba.
    pozdrawiam
    TINEK
    Ten temat męczył mnie chyba z rok.
    Nikt nie potrafił doradzić. Fachowcy to już wogóle.
    Tutaj na forum parę razy o to pytałem i .... nic.

    Trochę mnie to już wku ...... iało i żeby innym odjąć trochę problemu piszę co w końcu wymyśliłem. Mi się podoba.
    Kupiłem listwy do opasek drzwiowych i ponawiercałem tak co 5 cm otwory fi 10 mm. Pomalowałem tak jak nadbitkę i krokwie. Od tyłu na zszywki przymocowałem siatkę. Listwy zostały przykręcone do krokwi. Wygląda estetycznie.

    Wcześniej nie wiedząc ja się potoczą losy właśnie tego wykończenia przymocowałem jeszcze od środka tak na wysokości lica wew ściany kolankowej siatkę ocynkowaną 1x1 mm żeby czasem osy czy inne paskudztwa nie wlatywały dalej pomiędzy wełnę a deskowanie.

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Tez myślałem o siatce ocynkowanej, nawet zakupiłem trochę, żeby pokombinować, ale czasu brakło.
    Pomysł z listwą, bardzo dobry, a jakbyś jakieś fotki wrzucił to już byłbym całkiem szczęsliwy
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  10. #50

    Domyślnie żadną pią szablastą tego nie wytniesz

    Proponuję ci dobrą wyrzynarkę robię to na codzień za jeden dzień zarabiam wszystkie krokwie Pozdr.
    Cytat Napisał brachol
    ja mam zamiar uzyc pily szablastej i moim zdaniem bedzie ok ale to sie jeszcze okaze czy sie nie myle

    Aguu
    ogladalem Twoja wiezbe w dzienniku bardzo ladnie zrobione moim zdaniem i mam pytanie jakiej grubosci deski sa uzyte na nadbitke? I dlaczego tak wystaje za krancowe krokwie tak mozna robic?

  11. #51

    Domyślnie Re: Krokwie - wzory zakończeń ( :-? ???)

    Jak porobie zdjęcia po budowach to ci parę wzorów podeślę ,ale chyba sam nie masz zamiaru tego robić.
    Cytat Napisał świercz
    szukam zdjęć lub stron www gdzie pokazane są wzory rzeźbień zakończeń krokwi

  12. #52

    Domyślnie

    Profus- koniecznie zapodaj fotki swojego dzieła .
    Dobrze ,ze mi pokazałes ten wątek. Myślałam ,że tylko ja męczę się z tematem.
    Mam pytanie do wszystkich- jak cieśle rzeźbili wasze końcówki - wszystkie na raz a potem kładli więźbę?
    U mnie ustawiali krokwie na dachu zaznaczali ,potem ściągali i rzeźbili, i ponownie na dach. Masakra. Tak jakby 2 x więźbę stawiali.
    Umówiłam się wcześniej ,ze wyrzeźbią mi te krokwie za dodatkową opłatą.Gdybym wiedziała ile za to wezmą to na pewno odpuściłabym sobie.
    Teraz wmawiają mi ,ze taki sposób rzeźbienia jedynie był możliwy bo mam dach kopertowy.Ciekawe jak to u Was było?

  13. #53

    Domyślnie

    Myślę, że z tym rzeźbieniem to sobie utrudnili, ale może jednak inaczej się nie dało. U mnie gość zrobił sobie najpierw wzór, tzn. Jedną krokwie przypasował i wyrzeźbił. Potem ze zwykłej deski szalunkowej zrobił sobie szablon wg tej krokwi. I potem już tylko przykładał ten szablon do każdej następnej. Tylko z narożnymi (koszowymi) jest trochę inaczej bo są dłuższe i grubsze. Pozostałe są jednakowej długości od murłaty do końca okapu.

    Co do zdjęć tej listwy maskującej to muszę poszukać zdjęcia albo zrobić. Niebawem je pokaże.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus
    U mnie gość zrobił sobie najpierw wzór, tzn. Jedną krokwie przypasował i wyrzeźbił. Potem ze zwykłej deski szalunkowej zrobił sobie szablon wg tej krokwi. I potem już tylko przykładał ten szablon do każdej następnej.
    - u mnie tez tak robili

    Cytat Napisał profus
    Tylko z narożnymi (koszowymi) jest trochę inaczej bo są dłuższe i grubsze. Pozostałe są jednakowej długości od murłaty do końca okapu..
    No z tym sie nie zgodze- jak masz krokwie koszowe to chyba musisz mieć dach 4 -spadowy - co ja rozumiem- kopertowy. Tutaj wszystkie krokwie dochodzące do koszowych będa miały inne długości ( choć oczywiście symatrycznie po drugiej stronie znajdziesz parę dla takiej krokwii -a z kolejnych 2 stron jeszcze 2 -czyli rozumiem po 4 krokwie jednakowej długości na dachu
    pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora

    Cytat Napisał profus
    Tylko z narożnymi (koszowymi) jest trochę inaczej bo są dłuższe i grubsze. Pozostałe są jednakowej długości od murłaty do końca okapu..
    No z tym sie nie zgodze- jak masz krokwie koszowe to chyba musisz mieć dach 4 -spadowy - co ja rozumiem- kopertowy. Tutaj wszystkie krokwie dochodzące do koszowych będa miały inne długości ( choć oczywiście symatrycznie po drugiej stronie znajdziesz parę dla takiej krokwii -a z kolejnych 2 stron jeszcze 2 -czyli rozumiem po 4 krokwie jednakowej długości na dachu
    pozdrawiam
    Inaczej w sensie, długości od pozostałych krokwi, ale nie chodzi tu o długość całej krokwi bo ta się zmienia na rogach i przy koszu. Chodzi tutaj o podcięcie dla murłaty. Odległość od podcięcia do końca krokwi tam gdzie jest wzór jest taka sama bez względu na to jaka jest krokiew. Podcięcie wypada w innym miejscu dla narożnych i koszowych. Ale tak jeżeli narożnych lub koszowych jest więcej to jasne, że jedną dopasować a dalej już wzór do pozostałych.

    PS.
    U mnie dach dość połamany: 4 koszowe i 2 narożne. (3 ściany szczytowe).
    A przy dachu czterospadowym nie ma wcale koszowych są tylko narożne.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus

    Inaczej w sensie, długości od pozostałych krokwi, ale nie chodzi tu o długość całej krokwi bo ta się zmienia na rogach i przy koszu. Chodzi tutaj o podcięcie dla murłaty. Odległość od podcięcia do końca krokwi tam gdzie jest wzór jest taka sama bez względu na to jaka jest krokiew. Podcięcie wypada w innym miejscu dla narożnych i koszowych. Ale tak jeżeli narożnych lub koszowych jest więcej to jasne, że jedną dopasować a dalej już wzór do pozostałych.

    PS.
    U mnie dach dość połamany: 4 koszowe i 2 narożne. (3 ściany szczytowe).
    A przy dachu czterospadowym nie ma wcale koszowych są tylko narożne.
    Sorki rzeczywiście pomyliłam koszowe z narożnymi
    Co jednakowoż potwierdza ,że można to było zrobić dużo prościej niż moi "fachofcy" zrobili.Oni po prostu uczyli sie na moim dachu a ich nauka kosztowała mnie dodatkowe kilka tysiecy złotych ( bo tyle kazali sobie dopłacić twierdząc ,że inaczej się rzeźbić nie dało jak właśnie 2 x układać więźbę .
    pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Witam,

    profus ponawiam prośbę o zdjęcia twojego patentu listwy maskującej.

    z góry dzięki

  18. #58

    Domyślnie

    Proszę. Przedstawiam listwę maskującą szczelinę wentylacyjną pomiędzy nadbitką a elewacją.
    Listwa drewniana (opaska drzwiowa) szerokość 5cm. Pomalowana na kolor krokwi i nadbitki z nawierconymi otworami (chyba fi 12mm) co 5 cm. Od spodu przybita trakerem siatka do styro (na zdjęciu pojedyncza ale dałem podwójnie).



  19. #59

    Domyślnie

    DZieki za zdjęcia .
    Podobno siatka od owadów jednak lepsza bo ma mniejsze otwory -ale jesli siatka do styro jest podwójnie to pewnie w porządku

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dorzucam jeszcze swoje krokwie. Jakość zdjęć niestety nie najlepsza.






Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony