dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Siłownia i odżywki

    Proszę Was o pogłębienie mojej wiedzy na ten temat i Waszą opinię o tego typu suplementach.
    Moje maleństwo (22 lata) stwierdził, że się trochę zaokrąglił (faktycznie tak jest) i zaczął chodzić na siłownię. Bardzo dobrze, tylko, że dziś mi oświadczył, że będzie musiał/chciał przyjmować odżywki. Chodzi oczywiście o ogólnie dostępne suplementy diety dla sportowców, a nie jakieś sterydy.
    Jednakże ja mam też sporo wątpliwości, w końcu to sama chemia. Czy to mu nie zaszkodzi i ew. w czym pomoże?
    Czy rzeczywiście przy takim zwykłym, amatorskim ćwiczeniu jest konieczne?
    Jak trafić do młodego człowieka i mu wyperswadować takie pomysły?
    Potrzebuję dobrych argumentów i jak zawsze liczę na Forumowiczów.

  2. #2

    Domyślnie

    hihii w tym wieku i ja chodzilem i ja naciagalem rodzicow na suplementy.

    trening to tak naprawde 3 rzeczy
    machanie hantlami
    spanie - odpoczywanie
    i odzywianie

    nie wystarczy pomachac na silowni zeby miesnie rosly jesli sie zapomni o pozostalych dwoch sprawach.
    Odzywianie takie jakie powinno byc idealnie jest praktycznie niemozliwe do dostarczenia w normalnych posilkach wiec stosuje sie suplementy
    najpopularniejsze to "wiadra" białek lub węglowodanów pite z wodą / mlekiem 1-2-3 razy dziennie.

    Szkodliwe nie sa (oczywiscie te sprawdzone dobrych firm - a co za tym idzie dosyc drogie)

    Oczywisice do amatorskiego cwiczenia kompletnie nie sa mu potrzebne co wiecej w poczatkowej fazie treningow (tak z rok-dwa) wprowadzenie diety , regularnego trybu zycia i treningi solidne zapewnia mu doskonale rezultaty i przyrosty miesni bez suplementow.
    A jrego checi sa wynikiem silownianej reklamy (pewnie wlasciciel ma sklep)
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Z tym podjadaniem suplementów to trzeba uważać, bo..

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Cytat Napisał selimm
    Ten pan to klasyczny przykład nadmiaru testosteronu (wypadające włosy na głowie i jednocześnie rosnące w innych miejscach). Powinno to zdjęcie znaleźć się w wątku dla kobiet, bo podwyższony poziom testosteronu to podwyższone możliwości seksualne...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Jolka, odwodzic go od pomyslu brania suplementow nie ma potrzeby, bo to grozne nie jest. Teraz nie mam przy sobie, ale pozniej podam Ci tytul ksiazki napisanej przez lekarza o odzywkach dla sportowcow, ktora bradzo wyczerpujaco odpowie na wszystkie Twoje watpliwosci

  5. #5

    Domyślnie

    Pawson, dzięki,
    oczywiście z Twojej odpowiedzi do mojego dziecka dotarło tylko to, co on chciał aby dotarło.

    mbz, dzięki, chętnie skorzystam.

    geguś, obrzydlistwo

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej zastosowac kreatyne +białko + węglowodany należy sie bardzo dobrze odzywiac jesć dużo bananów a takze pic duzo wody podczas treningów tak jak i po. A poza tym ryz , płatki owsiane piersi z kurczaka ciwiczyc nalezy seriami czyli np. pierwszego dnia klatka piersiowa wyciskanie na ławeczce płaskiej oczywiscie dobierajac odpowiedni ciezar .Wyciskamy trzy serie po 8 powtórzeń pózniej jest ławeczka skosna i tez trzy serie i na koniec rozciaganie miesini tzw. rozpietki oczywiscie przed cwiczeniami nalezy wykonac rozgrzewke najepiej rozpisac sobie plan treningowy np. poniedziałek klatka wtorek biceps środa barki, najszersze grzbietu czwartek triceps , brzuch piatek plecy ,nogi sobota niedziela wolne Sport jest bardzo ciezki i dla wytrwałych najlepiej pogadac ze ze znajomym trenerem lub instruktorem w siłowni on rozplanuje plan zajęć oraz suplementy doradzi jak i kiedy brac Suplementy są bardzo zdrowe ale nie należy tez przesadzac wszystko z głowa w razie jakis pytań pomoge ..
    pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Jolka, obiecana ksiazka:
    "Odzywki i preparaty wspomagajace w sporcie. Poradnik dla amatora i profesjonalisty", Zespol autorow pod kierownictwem dr Wieslawa Tomaszewskiego: Ewa Jakubowska, Arkadiusz Kozlowski, Miroslawa Paliszewska, Wojciech Sikorzak, Michal Tomaszewski. Wydawca: Agencja Wydawnicza Medsportpress z Warszawy, 2001r.
    Gdybys nie mogla jej znalezc, dysponuje nr tel. do wydawnictwa.
    Pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a powiedz mi czy jak mu powiesz zeby nie zazywal to bedzie raczej watpie powiem ci jak ja bralem jakies swinstwo z rosi sprowadzane bo tansze bylo wstawalem o 3 rano i zarlem co popadlo bo spac sie nie dalo a masa miesniowa to moze i przyrosla ale koledze a nie mi testosteron sie to hyba nazywalo naszczescie porozmawialem z pielegniarka i wywalilem wszystko co mialem co do jedzenia to potrzebuje ryzu kurczaka ale piersi gotowanych ogolnie mowiac zdrowo bez tluszczu na trening woda a i nieh lazi skoro to mu zajmuje czas i nie idzie z kolegami na piwo pod sklep nie kradnie i narkotykow nie bieze mysle ze silownia to dobry pomysla na relaks i zabicie czasu a jak chcesz to kup mu wiosla kulturystyczne tylko te zwykle wystarcza nie sa drogie a imituja plywanie kajakiem a to jest zdrowe a co do bialek i innych witamin to nie zaszkodza ale tylko uwazaj co kupujesz i ile tego bieze i ryb przerwy zawsze masa miesniowa wypracowana wlasnymi silami i na odpowiednim normalnym jedzeniu jest potem dluzej na nim niz przez odzywki i inne anabolidy
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nie sądze zeby było mu to potrzebne zwłaszcza dobiero jak zaczyna , najpierw musi poznać techikę oraz zachownie własnego ciała na nadmierny wysiłek.
    Chodziłem na siłownie 10 lat i nigdy nie nie brałem żadnych odżywek . CHyba że ktoś chce zająć się tą dyscypliną na poważnie i zawodowo no to nie ma innego wyjścia jak wesprzeć swoją djetę. Czy suplementy nie są szkodliwe , są bo to chemia jakby na to nie patrzeć . Nigdzie w przyrodzie nie występuja tak skoncentrowne ilości np. białka .
    Na etapie twojego syna i tak większość pójdzie w "kibel" , mozna spokojnie dobrać djete tak , że mu w zupełności wystarczy do cwiczeń . Trzeba tylko jeść odpowiednie rzeczy i odpowiednich ilościach.
    No chyba że to jeden z tych przypadków sezonowości który wystepuje zazwyczej po lecie lub na wiosnę . Dotyczy meżczyzn i kobiet które falami pojawiją się w fitnes klubach po wakacjach lub przed aby szybko coś uzyskać ( najlepiej to co inni wypracuwują latami) , a że się nie da no to trzaba wspomóc się farmakologicznie .
    Powiem ze wszystko co uzsyka się przy pomocy wspomagania szybko znika kiedy się przerwie .

    Tak ogólnie to trudny i mozolny sport . Życze powodzenia i wytrwałości.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawson
    hihii w tym wieku i ja chodzilem i ja naciagalem rodzicow na suplementy.

    trening to tak naprawde 3 rzeczy
    machanie hantlami
    spanie - odpoczywanie
    i odzywianie

    nie wystarczy pomachac na silowni zeby miesnie rosly jesli sie zapomni o pozostalych dwoch sprawach.
    Odzywianie takie jakie powinno byc idealnie jest praktycznie niemozliwe do dostarczenia w normalnych posilkach wiec stosuje sie suplementy
    najpopularniejsze to "wiadra" białek lub węglowodanów pite z wodą / mlekiem 1-2-3 razy dziennie.

    Szkodliwe nie sa (oczywiscie te sprawdzone dobrych firm - a co za tym idzie dosyc drogie)

    Oczywisice do amatorskiego cwiczenia kompletnie nie sa mu potrzebne co wiecej w poczatkowej fazie treningow (tak z rok-dwa) wprowadzenie diety , regularnego trybu zycia i treningi solidne zapewnia mu doskonale rezultaty i przyrosty miesni bez suplementow.
    A jrego checi sa wynikiem silownianej reklamy (pewnie wlasciciel ma sklep)
    Dokładnie, zgadzam się w 100%. Niech się wstrzyma jeszcze, chociaż i tak nie posłucha pewnie bo wszyscy koledzy na siłowni to wcinają. Jest to niezbędne do przyrostów masy mięśniowej ale jeżeli ćwiczy krócej niż rok to tego nie potrzebuje, im póżniej tym lepiej dla organizmu bo jego żołądek to odczuje na pewno po pewnym czasie ( u mnie to było po 3 latach suplementowania się )

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Mój kolega wytłumaczył synowi branie odżywek jednym zdaniem. Duża klata, mały ptaszek.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Mój kolega wytłumaczył synowi branie odżywek jednym zdaniem. Duża klata, mały ptaszek.
    Aha niech ten znajomy nie bedzie taki pewien, po prostu zazdrosc go zzera..

  13. #13

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    tu masz adres. czytania na długie dni. synowi też polecam
    http://www.sfd.pl/
    jeśli dobrze dobierze dietę to suple nie będą mu potrzebne bo ich przyjmowanie w tym wypadku nie da lepszych efektów. więc gdy boisz się o chemię to po prostu rób synowi odpowiednie posiłki. niech chłopak kupi sobie dokładną wagę i niech się bawi w odpowiedni dobór posiłków.

  15. #15

    Domyślnie

    Właśnie, lepiej nie koloruj bo suplementy to placebo

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eryk33

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    kazdy wierzy w to co chce wierzyc czy efekt placebo? raczej najpierw sie przekonaj zeby potem sie wypowiadac
    odzywke biore od ok 2-3 miesiecy i cwiczenia na silce co drugi dzien do tego w dni wolne od silowni basen
    ja za nim zdecydowalem sie na ta odzywke widzialem efekty u mojego kumpla wiec za nmi sie wypowiedzialem najpierw sprawdzilem na sobie czy ma dobre dzialanie a potem wypowiedzialem sie na forum wiec takie rzucanie komentarzy nie ma sensu
    Janek0- mi sie odzywka podoba tylko wiadomo trzeba byc regularnym w braniu jej jak i cwiczeniach nic bez wysilku nie bedzie
    pozdrawiam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    kolego linkujesz produkt. tutaj o twoim somatodrolu:
    http://sportowaobsesja.blogspot.com/...a-faszywe.html

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ileż to razy na tym forum pojawiali się już z kapelusza ludzie z paroma postami zachwalający produkt x,y,z? Przecież to śmierdzi reklamą na kilometr. Ile to dzisiaj płacą za 1 posta z reklamą na forum? A może to sprzedawca z polecanej strony reklamuje nieudolnie produkt?

    Wracając do tematu. Młody się napalił i nasłuchał/naczytał o suplementach. Reklama dźwignią handlu, a młody siąknie jak gąbka. Sztuczne wspomaganie organizmu ma skutki uboczne - tak jak piszę przedmówcy.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 19-02-2016 o 09:59

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    no właśnie. młody się zarejestrował, zareklamował to za co mu zapłacili i pewnie tu więcej nie zawita. ale głupi wpis po min zostanie. potem ludzie szukają w necie opinii i stwierdzając, że jest dużo pozytywnych zaczynają przyjmować. pytanie tylko: co ze zdrowiem za paręnaście lat?

  20. #20

    Domyślnie

    ja nie popieram stosowania odżywek, kiedyś ich nie było i sobie ludzie jakoś wyrabiali masę mięśniową.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony