dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wilgoć / czarne plamy nad oknami

    Witam, mam problem jak w temacie i szukam porady. Dotychczasowe działania - preparaty, malowanie, skrobanie, itp. - dawały tylko krótką poprawę i problem powracał. Ostatnio zastanawiałem sie nad ozonatorem, ale na forach doczytałem, że należy zlikwidować przyczynę występowania wilgoci dlatego postanowiłem opisać swój przypadek:
    - w pokojach czarne plamy pojawiają się na całej długości ściany nad oknami, ostatnio również po przeciwnej ścianie – przy meblach
    - w kuchni cała ściana z oknem
    - łazienka punktowo pół sufitu
    Nasze zwyczaje domowe wyglądają tak:
    - pranie co kilka dni (suszarka w łazience full + suszarka pokojowa), kupiliśmy elektryczny pochłaniacz wilgoci i uruchamiamy w pokoju na kilka godzin gdy pranie się suszy,
    - grzejemy ponieważ moje dziewczyny są ciepłolubne, w dzień i na noc przykręcam na lekkie grzanie,
    - gotowanie standard, w łazience prysznic 4 osoby/dzień
    - okna w ciągu dnia rozszczelnione , na noc zostaje 1-2 rozszczelnione
    - wietrzenie w rozumieniu otwieranie okien najczęściej w pozycji uchylone do góry
    - okna plastiki, drzwi wejściowe nowe MDF z uszczelką
    - mieszkanie na ostatnim piętrze blok lata `70
    - wyciągi nie zatkane bo zgłaszałem i był kominiarz,
    Moje obserwacje:
    - w projekcie oraz w początku użytkowania rurki C.O. biegły nad oknami, pod sufitem – pewnie jakiś racjonalizator nakazał wyciąć i pozakładać w mieszkaniach odpowietrzniki przy grzejnikach. Przy dotyku cała ściana i sufit jest zimna i wilgotna
    - wyciąg raz wyciąga, przy wietrze przeciwnym wpycha powietrze do środka. Na innych blokach są założone wyciągi kierunkowe.

    Co mogę zrobić aby pozbyć się wilgoci? Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    jak blok "gierkowski" to i termo-izolacja do du... zwłaszcza na ostatnim piętrze, (na jakiej wysokości pochłaniacz ? ) Podobną ścianę (znajomej+trójka dzieci) latem okleiłem 2 cm styropianem i założyłem wentylatory z hygro-czujnikami - na razie pomogło.

  3. #3

    Domyślnie

    Pochłaniacz - znaczy wyciąg? Prawie pod samym sufitem, może ze 20 cm poniżej sufitu (zarówno w łazience jak i kuchni). Ostatnio był spec ze spółdzielni i stwierdził, że im wyżej tym lepiej.

    Blok ocieplony, wygląda na jakieś 5-7 cm styropianu.

    Wentylatory z hygro-czujnikami...hmm...poszukam zaraz w necie.

  4. #4

    Domyślnie

    chodziło o: " jowa), kupiliśmy elektryczny pochłaniacz wilgoci i urucha " - vide: https://en.wikipedia.org/wiki/Dehumidifier
    Ostatnio edytowane przez jm.yarec ; 07-02-2016 o 14:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony