dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AlicjaD

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    9

    Domyślnie Ogrodzenie klinkierowe

    Czy ogrodzenie klinkierowe trzeba dodatkowo impregnowac? Ile to kosztuje i czym to sie robi?

  2. #2

    Domyślnie

    Ogrodzenie takie planuję na wiosnę. teoretycznie koncepcja jest juz opracowana.Kominy także mam klinkierowe(ciemny brąz) i żadnych wykwitów a niczym nie konserwowane. Murowane były na zwykłą barwioną na czarno pigmentem zaprawę(bez wapna a z plastyfikatorem). Tylko cement do zaprawy musi byc bez dodatków czyli tzw CEM I. Tak tez planuję wymurować słupki ogrodzenia.
    grzegorz

  3. #3

    Domyślnie Re: Ogrodzenie klinkierowe

    Cytat Napisał AlicjaD
    Czy ogrodzenie klinkierowe trzeba dodatkowo impregnowac? Ile to kosztuje i czym to sie robi?
    Impregnować nie trzeba, dobry impregnat jest drogi, a impregnat zapobiega nasiąkaniu cegły natomiast wykwity pochodzą z jej wnętrza. Najważniejsze są dobre materiały i właściwe wykonanie.
    Są cegły które prawie zawsze mają wykwity, wg mojego wykonawcy płotu wykwity sa często na klinkierze Jopka, natomiast bardzo dobra opinię miał o Pomeranii Wienerbergera. Cement tak jak pisał tu już ktoś, tylko I bez żadnych dodatków, jako plastyfikator używał oleju jadalnego najtańszego, woda najlepiej ze stawu lub studni, jak nie ma dostępu to odstana w beczce co najmniej tydzień, do barwienia fugi miał tylko jeden sprawdzony materiał ale teraz nie pamiętam nazwy, strasznie to brudziło, było w workach po 30kg i kosztowało 10zł/kg, do tego izolacja pomiędzy cegłą a fundamentem nie z papy na tekturze tylko z takiej gumy, nie pamietam nazwy, jest to sprzedawane w rolkach o róznej szerokości.
    Płot pomurowany powinien być przez kilkanaście dni po pomurowaniu zabezpieczony przed deszczem np: owinięty folią streczem.
    Ja mam tak zrobione jak wyżej napisałem.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    W Castoramie kupowałem ostatnio zaprawę do murowania i fugowania z klinkieru - firma BOLIX. 25kg za 20PLN. Mieli tylko 2 kolory. Mi grafitowy do czerwonego Jopka akurat pasował.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie Re: Ogrodzenie klinkierowe

    Cytat Napisał Mariuszż
    Cytat Napisał AlicjaD
    Czy ogrodzenie klinkierowe trzeba dodatkowo impregnowac? Ile to kosztuje i czym to sie robi?
    Impregnować nie trzeba, dobry impregnat jest drogi, a impregnat zapobiega nasiąkaniu cegły natomiast wykwity pochodzą z jej wnętrza.
    Impegnuje się nie cegłę a fugę lub zaprawę jeśli robione pełnospoinowo.

    Inne uwagi wykonawcze są poprawne, niemniej jednak hydrofobizacja fug znakomicie redukuje możliwość wykwitów , zwłaszcza przy uzyciu materiałow, które nie mają trassu.

  6. #6

    Domyślnie



    Tak wygląda klinkier który byl robiony zaprawa cementowa bez wapna.Stal bez fug trzy lata ,fugę robili fachowcy z cementu piachu wody i ludwika,bez zadnych wypocin i nalotów.
    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony