dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    A nie jest to żadna z topowych farb Caparola pod względem parametrów, chociaż przyznaje bardzo fajny produkt Jeżeli nie jest barwiona to spokojnie może postać. Byleby nie zmarzła i była szczelnie zamknięta.

  2. #22

    Domyślnie

    unilatex polecam jak najbardziej

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jak caparol to tylko fiński

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza111_ Zobacz post
    unilatex polecam jak najbardziej
    Unilatex został zastapiony przez CapaColor, który stanowi jego poprawioną wersje.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Pomalowałem mieszkanie Caparolem Samtex 3 B1F. Nie ma gorszej farby pod względem utrzymania. Wystarczy dotknąć ściany czymkolwiek i od razu robi się ślad. Wczoraj przykładowo sparłem sie delikatnie ręką i już nie dość ze powstał slad to nie można tego zmyć. Ta farba świetnie nadaję sie do zamrażania wszelkich dotknięć. Śmiejemy się z żoną że nawet jak chuchnę na nią to też widać ślad. Farbę tą polecili mi budowlańcy którzy mi robili remont. Niech ją diabli wezmą. W swoim życiu malowałem Dekoralem, Śnieżką Tikurilą owszem dwie pierwsze może blakły ale nie było problemu z czyszczeniem ścian. Natomiast Tikurila klasa sama w sobie. Caparol nie polecam

  6. #26

    Domyślnie

    Zażyczyliśmy sobie na elewację zimny biały, żeby dobrze kontrastował z ciemną stolarką (dąb bagienny). Spec przyniósł wzornik Caparola a tam widzimy biele takie jak: Graphit 18, Graphit 16, Kiesel 18, Kiesel 16, itp. Co wybrać? B. proszę o rady. Pozdrawiam

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Zażyczyliśmy sobie na elewację zimny biały, żeby dobrze kontrastował z ciemną stolarką (dąb bagienny). Spec przyniósł wzornik Caparola a tam widzimy biele takie jak: Graphit 18, Graphit 16, Kiesel 18, Kiesel 16, itp. Co wybrać? B. proszę o rady. Pozdrawiam
    Wziac inny wzornik: 3D System bo tam bedzie ich wiecej i beda tez zimne / chlodne/ cieplawe/ letnie / piekielnie biale
    popatrzec i wybrac to co sie spodoba najbardziej, zamowic i pomalowac/polozyc tynk.
    dlaczego:
    • nikt z dystrybutorow na ten kolor nie bedzie patrzec dluzej niz 2 minuty...
    • nikt z wykonawcow na ten kolor nie bedzie patrzec dluzej niz 2 tygodnie
    • nikt z forumowiczow prawdopodobnie nigdy nie zobaczy Twojej elewacji, chyba ze na zdjeciu, ktore i tak zupelnie nic nie wniesie, bo na zdjeciu nijak sie to ma do rzeczywistosci.

    Za to Ty bedziesz ten kolor ogladac codziennie, po kilka razy, przez najblizsze kilka/kilkanascie lat do nastepnego odmalowania.
    W zwiazku z powyzszym: komu powinien sie dany kolor spodobac z tej listy osob zainteresowanych na poszczegolnych etapach?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Wziac inny wzornik: 3D System bo tam bedzie ich wiecej ...?
    Dzięki znowu
    No wiesz te kolory mają swoje systemowe nazwy, a wzornik-wachlarz który miałem w ręku nie oddaje w pełni koloru, więc myślałem, że Ktoś tu rzuci jakąś nazwą kolorku, żeby ułatwić Myślałem, że był to pełny wzornik -zapytam o 3D. lub może zadzwonię do przedst. Caparolu, ale pewnie powie to samo co TY

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Dzięki znowu
    No wiesz te kolory mają swoje systemowe nazwy, a wzornik-wachlarz który miałem w ręku nie oddaje w pełni koloru, więc myślałem, że Ktoś tu rzuci jakąś nazwą kolorku, żeby ułatwić Myślałem, że był to pełny wzornik -zapytam o 3D. lub może zadzwonię do przedst. Caparolu, ale pewnie powie to samo co TY
    Caly problem z wyborem polega na tym, ze:
    za optyczny odbior koloru odpowiada 5 glownych, nastepujacych czynników:
    1. wielkosc ogladanej probki
    2. kolor tła
    3. struktura powierzchni
    4. wiek ogladajacego
    5. płeć oglądającego

    Majac na uwadze powyzsze kazdy z nas widzi ten sam kolor inaczej.. poslugujac sie wzornikiem... nic nie zobaczymy jedyna skuteczna metoda wybrania koloru to polozenie struktury lub jej pomalowanie na calej scianie a najlepiej budynku.
    czyli probka na cala inwestycje
    Ogladanie na ekranie monitora czy to ze wzornika online czy tez ze zdjecia daje obraz mega pogladowy, na zasadzie... no dobra popatrze... i tylko tyle mozna zrobic, bo zastosowanie koloru nawet ogladanego na zywo w przypadku budynku postawionego w srodku lasu i zastosowanie tego samego koloru na budynku w szczerym polu da zupelnie inne wrazenie optycznego odbioru koloru.
    No ale co zrobic - tak jest i juz.

    Zrob sobie taki test: wez jakis tam kolor ze wzornika i podloz pod to czysta biala kartke papieru zeby wystawala z jednej strony wzornika, z drugiej podloz tez kartke ale np.. zolta albo zielona.
    przeslon sobie wzornik w pionie tak zeby widziec tylko jedna strone i spojrz szybko na jedna i na druga czesc. - powstaje mega roznica w odbiorze a ogladasz to samo

    "Kocham" te dyskusje o kolorach... standardowy scenariusz:
    - wpada malzenstwo, facet popatrzy... no ten
    - kobieta bierze wzornik do reki, kreci nim, odwraca, wychodzi na zewnatrz, wraca, przyklada... miesza, rozklada 17 kolorow...
    i najczesciej pada pytanie:
    a na duzej powierzchni jaki bedzie? jasniejszy czy ciemniejszy?

    odpowiedz jest taka: nie ma zasady, w zaleznosci od innych czynnikow i tego sie okreslic nie da. kobieto! marnujesz mi tu czas tak na prawde, bo tego nie da sie okreslic.
    Kolor bedzie taki jak na wzorniku... po pomalowaniu/polozeniu tynku jak przylozysz wzornik do powierzchni i staniesz 3m dalej to wzornik nie bedzie optycznie roznil sie od powierzchni. wzornik sie zleje z podlozem.
    Ale czy bedzie "szedl w cieply" szedl w zimny" bardziej ecru, bardziej lososiowy itd... nikt tego w stanie nie jest okreslic.
    A to ze dystrybutor cos tam podpowiada - powaznie - robi to zeby zakonczyc juz po prostu te dyskusje i robi to na czuja, albo tak, co klient chce uslyszec.
    Mi czesto ludzie zarzucaja brak profesjonalizmu bo ja nie podpowiadam z kolorami... no nie podpowiadam, bo nie moge... tego sie nie da nauczyc. Jedyny aspekt o ktorym moge rozmaiwac to wlasciwosci fizyczne koloru, wspolczynnik odbicia swiatla, stopien polysku, trwalosc koloru w zaleznosci od chemicznego skladu pigmentu.. cos co jest zmierzalne i wynika z parametrow a nie z optycznego odbioru, ktory jest tak rozny i indywidualny dla kazdego
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 21-06-2017 o 08:17
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    W Caparolu jest jeszcze specjalny wzornik wiess - same złamane biele, których jest tam naprawdę dużo. Jednakże jakiś czas temu przygotowałem próbkę gdzie pare próbek białego bazowego styka się ze złamaną bielą i nikt nigdy nie może poprawnie wskazać który jest bazowy a który barwiony

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony