dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie głębokość korzeni

    Witam

    Może ktoś z was orientuje się (leśnicy) na jaką głębokość wrastają korzenie świerku, jabłoni, czereśni, wiśni, gruszy??

    Pytanie ma sens ponieważ mam butle gazową na działce, rura do domu idzie na głębokości około 80 cm, woda zaś idzie na głębokości ok. 2 metrów. Chcę zrobić naturalną osłonę wokół butli, oczywiście w odpowiedniej odległości. W planach mam zasadzenie w szeregu podwójnym świerków i kawałek dalej kilku drzewek owocowych. Boję się aby korzenie w przyszłości nie uszkodziły w jakiś sposób rury doprowadzającej gaz do domu, ponieważ za rok-dwa lata do tej rury zostanie podłączony normalny gaz ziemny.

    pzdr

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Adamie korzenie nic Twoim rurom nie zrobiš. Jeœli korzenie napotykajš na niewielkie przeskody to je obrastajš wokół i ok. Co innego gdy trafiajš na dużš powierzchnię wtedy nawet w beton wejdš choć i tak trwa to sporo czasu (wiele lat) i drzewa naprawdę sš już duże. A co do głebokoœci to zasadniczo inaczej jest w przypadku drzew owocowych i iglastych. Ale można powiedzeć że wysokoœć = głębokoœci a szerokoœć nawet X 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony