dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie [b]Jaki styropian na ocieplenie zewnetrzne[/b]

    Chcę kupić styropian na ocieplenie zewnętrzne ale nie wiem który wybrać: na zakładkę czy zwykły. Opinie sa podzielone, i właściwie nie wiem czy wierzyć sprzedawcy który jest za zwykłym, bo mówi że zakładki są krzywe i jest trudniej spasować na ścianie? Czy wierzyć producentowi który doradza zakładkowy ze względu na mostki termiczne. Jeszcze inni mówią że przy zakładkowym jest więcej odpadów.
    Poradźcie co wybrać, bo drożeje z dostawy na dostawę?
    Dzieki
    Scur

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Jedyną wadą zakładkowego jest wyższa cena. Ja mimo to właśnie taki kupiłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Więcej odpadów na pewno, bo to logiczne. Droższy też.

    Jaki kupię, jeszcze nie wiem ale zacznę już się zastanawiać czytając wasze wypowiedzi.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    austrotherm to bardzo dobry styropian i zakładki na pewno nie są krzywe.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak się krzywo kładzie, to potem kolejne płyty faktycznie ciężko jest spasować, ale nie wynika to z krzywizny materiału! Jednak przy frezowanym masz większą gwarancję równej powierzchni. Do tego pamiętaj, że eliminujesz mostki!

  6. #6

    Domyślnie

    Słyszałem jeszcze o styropianie z wpustem (piórem).
    Nie wiecie jak to się sprawuje ?

  7. #7

    Domyślnie

    Kombinuj a przekombinujesz. Kup zwykły i przypilnuj żeby brygada nie uzupełniała szczelin klejem tylko pianką.
    grzegorz

  8. #8

    Domyślnie

    styropian z dodatkiem popiołow jest super

  9. #9

    Domyślnie

    styropian z dodatkiem popiołow jest super
    Bo świeci w ciemnościach i nie trzeba kombinować z oświetleniem zewnętrznym!?
    grzegorz

  10. #10

    Domyślnie

    Kładłem miesiąc temu frezowany Thermoorganiki. Frezy są zrobione bardzo precyzyjnie i płyty pasują do siebie jak ulał. Jest droższy 6 zł na m3, nie jest to dużo a komfort kładzenia i efekt super.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lackyluk
    styropian z dodatkiem popiołow jest super
    Bo świeci w ciemnościach i nie trzeba kombinować z oświetleniem zewnętrznym!?
    heheh dobre ,
    ale nie dlatego.
    Dlatego ze jest cieplejszy niz zwykly , 12 ma ten sam wspolczynnik co 15 zwyklego.
    A w ciemnosciach to z nim jest baaaardzo ciemno , strach sie bac

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    A ja właśnie kładę frezowany nie-termoorganiki. Cena 145 zł za metr sześcienny, zakładki w miarę równe. No i mostków brak. Generalnie - jestem zadowolony.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedzio
    Słyszałem jeszcze o styropianie z wpustem (piórem).
    Nie wiecie jak to się sprawuje ?
    Dokładnie tak samo dobrze jak na zakładkę. zamienne, równocenne materiały[/url]

  14. #14

    Domyślnie

    mozna jeszcze polozyc dwie ciensze warstwy,tak zeby sie mijaly miejscami polaczen.np.:2x 5cm zamiast 10ciu.ma to oczywiscie wiekszy sens jezeli sam ten styropian ukladasz,bo jak wykonawca cie podliczy to moze sie okazac ze wyszlo drozej jak z zakladkami

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ofelia
    mozna jeszcze polozyc dwie ciensze warstwy,tak zeby sie mijaly miejscami polaczen.np.:2x 5cm zamiast 10ciu.ma to oczywiscie wiekszy sens jezeli sam ten styropian ukladasz,bo jak wykonawca cie podliczy to moze sie okazac ze wyszlo drozej jak z zakladkami
    Z tego co wiem, takie ocieplanie nie jest zgodne ze sztuką budowlaną.

  16. #16

    Domyślnie

    ja polozylem z frezem.

  17. #17

    Domyślnie

    "takie ocieplanie nie jest zgodne ze sztuką budowlaną."


    glowy nie dam,bo nie mam "przy sobie" moich zbiorow,ale chyba gdzies w muratorze czytalam ze tak mozna,z tym ze cos mi swita ze to chodzilo o ocieplenie posadzki.
    A piszac "sztuka budowlana" chodzi Ci o o to ze jest to niezgodne z przepisami,czy ze moze sie z czasem rozleciec?Pytam, bo chce tak zrobic u siebie i ciekawa jestem na co sie narazam.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ofelia
    glowy nie dam,bo nie mam "przy sobie" moich zbiorow,ale chyba gdzies w muratorze czytalam ze tak mozna,z tym ze cos mi swita ze to chodzilo o ocieplenie posadzki.
    A piszac "sztuka budowlana" chodzi Ci o o to ze jest to niezgodne z przepisami,czy ze moze sie z czasem rozleciec?Pytam, bo chce tak zrobic u siebie i ciekawa jestem na co sie narazam.
    Na podłodze można kłaść w ilu warstwach się chce. Na ścianach już nie za bardzo, jeśli dobrze pamiętam taki system nie ma aprobaty do stosowania w budownictwie (nich ktoś z forumowych fachowców mnie poprawi, jeśli się mylę). A zawalić, pewnie się nie zawali.

    A po chcesz tak robić? Jeśli chodzi o likwidację mostków to 100 razy lepszy jest styro frezowany. Jest niewiele droższy od zwykłego.

  19. #19

    Domyślnie

    Rzeczywiscie chce zlikwidowac mostki,ale mam rowniez nieocieplone wience i nadprozai myslalam zeby polozyc w tych miejscach cieplejsza odmiane styropianu,czy nawet to cos co jest od niego cieplejsze i kladzie sie na sciany piwnic(nie pamietam jak sie nazywa,cos ekstrudowane chyba),z tym ze tego tylko 2-3 cm,a reszte normalnym styropianem.I wszystko razem jeszcze warstwa styropianu(7-8cm).
    Tak mi sie ten pomysl podobal,ale teraz jak to widze "na pismie" to jakos przestaje...
    A nie wiesz czy styropian frezowany zlikwiduje takze mostek na wiencu?W sumie mostek jest mostek,tyle ze jeden ma 1 cm,a drugi ze 20...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony