dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy warto ciągnąć gaz?

    Hej Wszystkim!
    Mam problem nastpującej treści: Nie wiem czy wykonywac przyłacze gazu do domu (około 100m) i montowac piec gazowy wraz z piecem na paliwo stałe czy tylko zamontować lepszy piec na paliwo stałe? Piec gazowy bedzie nam potrzebny zapewne tylko do grzania wody latem bo na ogrzewanie domu gazem nie bedzie nas stac, dlatego grzac bedziemy piecem weglowym - to czy warto robić to przyłacze gazu. Jeśli zrezygnujemy z gazu to zaoszczedzimy na robieniu przylacza i na piecu gazowym i bedzie mozna kupić jakiś lepszy piec na paliwo stałe. Co robic?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zorientuj się ile może kosztować kompletne przyłączę gazu 100m (projekt, ZUD, geodeta, materiały, wykonastwo, itd..), 10-20tyś ?. Według mnie to chyba znacząco korzystniej wyjdzie zautomatyzowany kociłek na paliwo stałe, może z podajnikiem.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    kup dodatkowy bojler elektryczny albo zainstaluj grzałkę z termostatem do tego który masz. nie wyobrażam sobie jakbyś miał palić w piecu przy 30-sto stopniowych upałach. no chyba że dysponujesz sporą gotówką. wtedy instaluj piec gazowy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    do grzania samej wody to było by szaleństwem robić przyłacze do gazu 100m. Woda to raczej tak jak savage piszę bojler elektryczny, bo jego zakup jest stosunkowo tani. Przy gazie z sieci sporo się płaci za sam przesył, więc nic pewnie byś nie zaoszczędził.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy warto ciągnąć gaz?

    Cytat Napisał tysia18
    Piec gazowy bedzie nam potrzebny zapewne tylko do grzania wody latem bo na ogrzewanie domu gazem nie bedzie nas stac, dlatego grzac bedziemy piecem weglowym - to czy warto robić to przyłacze gazu. Jeśli zrezygnujemy z gazu to zaoszczedzimy na robieniu przylacza i na piecu gazowym i bedzie mozna kupić jakiś lepszy piec na paliwo stałe. Co robic?
    Pytanie wydaje sie retoryczne.
    Ciagnąć 100 m gazociągu dla podgrzania wody i tylko latem.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: Czy warto ciągnąć gaz?

    Cytat Napisał tysia18
    ... Co robic?
    w podobnej - do Twojej - sytuacji
    zrezygnowałem z gazu sieciowego

  7. #7

    Domyślnie

    dzieuje wszystkim za rady! Już w 90% skłaniam sie do rezygnacji z gazu i wyborze tej grzałki.

  8. #8

    Domyślnie

    w ramach tej kasy pomyśl o grzaniu wody solarem, na lato jak znalazł...
    w niektórych gminach jest podobno fundusz specjalny znaczy dopłaty,...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony