Witam, od jakiegoś czasu chcę zrobić system kilku pomp oczkowych, z różnym "programami" wytrysku strumienia wody.
Może ktoś się zastanawiał jak zrobić tanią fontannę pionowego strumienia..?
Podbudówka kamień to nie problem chodzi mi o sensowne podpięcie kilku pomp np 1metr wysokości strumienia

Jak to podpiąć czyli jaki sterownik, albo od czego sterownik?
Jakie pompy czy tanie z allegro wystarczą na poziomie 600 litrów.


Info jakie znalazłem na stronie:
Fontanny nowoczesne
Fontanny ożywione


Fontanny ożywione często wykorzystują dysze laminarne które dostarczają wodę która porusza się jak piłki ping-pongowe w ruchu. Woda ta wybucha gdy zmienia się wysokość, a zachowanie każdej z dysz operuje niezależnie z modulacją do 5 Hz (1/5 sekundy), tak że pakiety wody zderzają się ze sobą. Dla przykładu, taka fontanna może wypluwać jedną piłkę wody która potem eksploduje, zraszając ludzi lekką mgiełką rosy. Innym typem fontanny jest fontanna muzyczna która używa laserów i zasad harmoniczności do tworzenia trójwymiarowych obrazów które wyglądają jak hologramy.

Fontanna ożywiona przed Muzeum Brooklyńskim składa się z dysz laminarnych

Fontanny ożywione zmieniają swój wygląd w czasie. Dzieje się to za pomocą zmiany wysokości słupa wody, zmiany oświetlenia. Można mieć kilka dysz które zmieniają wysokość strumienia w predefiniowanym okresie czasu. Sekwencja taka może trwać ok. 1 minuty. Muzyczna fontanna różni się tym od fontanny ożywionej że zmiany te następują w rytm muzyki.