dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie KŁADZENIE PŁYTEK POPEŁNIANE BŁĘDY

    WITAM MAM PYTANIE
    JAKIE PODSTAWOWE BŁĘDY ROBIĄ FACHOWCY PRZY KŁADZENIU PŁYTEK
    PRZECIEŻ KLEJE SĄ WYSOKIEJ JAKOŚCI
    PYTAM BO SAM SPRÓBUJĘ ZAŁOŻYĆ

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę dziwnie postawione pytanie i teza na temat kleju. Nie od kleju tu jakość zależy lecz od wielu czynnikiem gdzie najważniejszym jest jednak człowiek. Sam układam dużo płytek i staram się robić to jak najlepiej i nie popełniać błędów ale każdy jest tylko człowiekiem i czasami najlepszym się zdarzy jakiś "zonk".
    Na podstawie obserwacji innych fachowców i prac jakie dna mi było po nich poprawiać to mogę w skrócie podać kilka grzechów jakich dopuszczają się wykonawcy.
    1. Kładą krzywo nie sprawdzają pionów i poziomów lub robią schodki na fudze.
    2. Nie zadają sobie trudu aby odpowienio przygotować podłoże żeby potem płytki nie odłaziły.(odpylenie , gruntowanie , skucie luźnych warstw)
    3. Kładą terkatę na placki co jest barbażyństwem.
    4.Fugują na drugi dzień po klejeniu
    5. nie stosują zasad prawidłowej dylatacji na dużych powierzchniach i przy ogrzewaniu podłogowym.
    Można by jeszcze wymieniać ale jak Bedziesz starał się unikać tych podstawowych błedów masz duże szanse na prawidłowe ułożenie swoich płytek
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK

    płytkarze czesto nie nakładaja kleju ma maxa aby nie wyskrobywac miejsc przeznaczonych na fuge, a przez to zdarza sie że pod płytkami jest pustka
    poznasz to stukajac w płytke - głucho oddaje ...

    pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    A co ma klej tu do rzeczy? hmm
    Niektorzy kładą krzywo, jedna płytka wyżej druga niżej, nie zwracają uwagi na wzory tylko lecą jak idzie z paczki, podłoża nie wyrownują, no i niektorzy kompletnie nie umieją fugować - wychodza im gorki i dołki

  5. #5

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK

    Cytat Napisał brzoza
    płytkarze czesto nie nakładaja kleju ma maxa aby nie wyskrobywac miejsc przeznaczonych na fuge, a przez to zdarza sie że pod płytkami jest pustka
    poznasz to stukajac w płytke - głucho oddaje ...

    pzdr
    hmmm 1-szy raz slysze ze poprawne polozenie plytek wiaze sie z daniem kleju na maxa.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK

    Cytat Napisał Agnieszka1

    hmmm 1-szy raz slysze ze poprawne polozenie plytek wiaze sie z daniem kleju na maxa.
    chodzi mi o to ze cała powierzchnia powinna byc posmarowana klejem a nie mały "placek" i docisk ...
    przy płytkach sciennych taki bład bywa niezauwazalny
    lecz przy posadzkowych, w pomieszczeniach narażonych na naciski dynamiczne, balkonach czy tarasach - taki bład skutkuje pęknieciem płytki lub odparzeniem od podłoza jesli w miejsce kleju dostanie sie woda

    pzdr

  7. #7

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Agnieszka1

    hmmm 1-szy raz slysze ze poprawne polozenie plytek wiaze sie z daniem kleju na maxa.
    chodzi mi o to ze cała powierzchnia powinna byc posmarowana klejem a nie mały "placek" i docisk ...
    przy płytkach sciennych taki bład bywa niezauwazalny
    lecz przy posadzkowych, w pomieszczeniach narażonych na naciski dynamiczne, balkonach czy tarasach - taki bład skutkuje pęknieciem płytki lub odparzeniem od podłoza jesli w miejsce kleju dostanie sie woda

    pzdr
    Mało tego na wszelkich powierzchniach takich jak tarasy czy balkony powinno sie kleić metodą tzw. kombinowaną tzn smarowac podłoże i płytke lub dawać odpowienio więcje kleju az wylezie bokami zeby wyelimonowac powstawanie pustej powierzchni pod płytką w która mogła by wniknąć woda z nieprawidłowo połozonej fugi i w efekcie spowodowac odpadnięcie płytki w zimie gdyby woda pod płytka zamarzła.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  8. #8

    Domyślnie

    Najpierw kłaść podłogę, a później ściany (w obrębie tego samego pomieszczenia).
    Pilnować wzoru na płytce - patrząc na napisy na odwrocie (praktycznie jedyny sposób w przypadku tzw. mazajów).
    Pracować poziomnicą bez ustanku - mierzyć we wszystkich kierunkach.
    Dobrać sprzęt do płytek (lub odwrotnie) - niektóre płytki potrafią być twarde niczym diamet czystej próby i byle maszynki-bzyczki ich nie biorą.
    Mądrze zgrać wymiar ściany lub podłogi z wymiarami płytek.

  9. #9

    Domyślnie

    Krolik- do boju! To jest prosta sprawa.Weź tylko dobre rady kolegów powyżej.
    Tylko dodam,że wszystko ciąłem kątówką.Jakoś ten przyrząd do cięcia kafelek mi nie leżał.Miałem dwie deski.Na jednej kładłem płytkę a drugą deską przyciskałem nogą i heja.Otwory na gniazdka albo krzywizny,wszystko kątówką.Nacinałem tylko cienką warstwę glazury i łamałem.Nie muszę dodawać że trzeba przy tym zachować maksymalną ostrożność.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  10. #10

    Domyślnie

    Pierwszy raz to zawsze pierwszy raz czegokolwiek by to sie tyczyło a potem doswiadczenie rośnie no i technika. Więc paca w łapę instrukcja pod poduchę i kleić. Błędy sam zobaczysz i poprawisz.
    grzegorz

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lackyluk
    Pierwszy raz to zawsze pierwszy raz czegokolwiek by to sie tyczyło a potem doswiadczenie rośnie no i technika. Więc paca w łapę instrukcja pod poduchę i kleić. Błędy sam zobaczysz i poprawisz.
    łojjjj, a ja bym nie radzila klasc plytek w swoim domu, jesli sie tego nigdy nie robiło. Raczej nie bedzie dobrze

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał lackyluk
    Pierwszy raz to zawsze pierwszy raz czegokolwiek by to sie tyczyło a potem doswiadczenie rośnie no i technika. Więc paca w łapę instrukcja pod poduchę i kleić. Błędy sam zobaczysz i poprawisz.
    łojjjj, a ja bym nie radzila klasc plytek w swoim domu, jesli sie tego nigdy nie robiło. Raczej nie bedzie dobrze
    Dlaczego nie to wcale nie jest takie trudne jesli ktoś ma smykałkę majsterkowicza, cierpliowść i łeb na karku. Najlepiej niech zacznie kłaść np w kotłowni czy jakimś pom gospodarczym, wtedy jak tam coś sknoci i dojdzie do wniosku, że nie da rady to nie spapra pomieszczeń eksponowanych.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  13. #13

    Domyślnie

    Też się zgadzam z przedmówcą
    Ja ułożyłem płytki (pierwszy raz) na balkonie w bloku i niektórzy znajomi, którzy byli pierwszy raz mówili, że bardzo ładnie położene płytki (płytki leżą już 4 lata, nic nie pęka --> co prawda co się namordowałem i ile czasu mi zajęło dojście do techniki to moje), ale teraz myślę, że spokojnie mogę ułożyć płytki w kotłowni, spiżarni itp. sam.
    Jednak układania płytek w kuchni chyba się nie podejmę (ze szlifowaniem narożników itp. byłby problem --> nie podobają mi się listwy maskujące).

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Najpierw kłaść podłogę, a później ściany (w obrębie tego samego pomieszczenia).
    Jeśli chodzi o kolejność, to większość fachowców robi dokładnie odwrotnie. Odpada niebezpieczeństwo zabrudzenia płytek podłogowych. Rządek nad podłogą robi się z odstępem umożliwiającym późniejsze wsunięcie podłogowych. W rządku kładziemy pierwszą i ostatnią pełną, a później uzupełniamy resztę pod sznurek.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    4.Fugują na drugi dzień po klejeniu
    Dlaczego to błąd?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał brzoza
    płytkarze czesto nie nakładaja kleju ma maxa aby nie wyskrobywac miejsc przeznaczonych na fuge, a przez to zdarza sie że pod płytkami jest pustka
    poznasz to stukajac w płytke - głucho oddaje ...

    pzdr
    hmmm 1-szy raz slysze ze poprawne polozenie plytek wiaze sie z daniem kleju na maxa.
    Kiedyś zawsze musi być pierwszy raz.
    Dotyczy to zwłaszcza tarasów i zastosowań zewnętrznych

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Cytat Napisał maro74
    4.Fugują na drugi dzień po klejeniu
    Dlaczego to błąd?
    Dlatego że proces schnięcia kleju trwa dłużej niż np 12 godzin i jeśłi położysz na drugi dzień po klejeniu jasne fugi mogą się poprzebarwiać od kleju lub nierówno wyschnąć. Ponadto jeśłi dasz czasem grubiej kleju na nierównościach to klej na bank na drugi dzień nie wyschnie i ja cie pozdrawiam wtedy jak ty takie płytki zafugujesz. może Poza tym jak przeczytasz na każdym opakowaniu z fugą to tam masz dokładnie napisane kiedy nalezy fugować po układaniu płytek.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  18. #18

    Domyślnie

    OCZYWIŚCIE NA ZAGRUNTOWANIU TEŻ NIE NALEŻY OSZCZĘDZAĆ
    JAK BYM WYRAł W TOTKA TO BYM PYTAN NIE ZADAWAł

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddoommiinniikk
    Najpierw kłaść podłogę, a później ściany (w obrębie tego samego pomieszczenia).....
    I tu raczę się nie zgodzić
    Wpierw ściany zaczynając od drugiej płytki od podłogi na wypoziomowanej listwie na około cąłego pomieszczenia, potem podłoga a na końcu pierwsza dolna płytka na ścianie. W ten posób docinając niewiele tą płytkę niweluje się wizualnie nierównoći posadzki która nie zawsze jest w poziomie.

  20. #20

    Domyślnie

    Z płytkami poradziłem sobie sam - nawet dobrze mi to wyszło, ale ...
    podczas fugowania rozmazalem za mocno fuge na kafelkach i teraz patrząc "pod światło" widać takie jakby plamy po fudze
    Da się to jakoś doczyścić ??

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony