dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    a jeszcze dodam, żeby rozplanować na ścianach eksponowanyc i bardzo widocznych kątach rozmieszczenie płytek, żeby nie było na najbardziej widocznym miejscu płytka docieta o szerokosci np 5 cm,
    a gdy ostatnia płytkę w rzędzie trzeba uciąć np 10 cm to lepiej zacząć układnie płytką obciętą o 5 cm i ostatnia też będzie o te 5 cm....
    podłogę z płytek... np w salonie zacząłem układac od środka /układałem na ukos/ i przy wszystkich ścianacj mam jednakowe długości płytek i jednakowy wzór.... warto było się namęczyć...
    cokoliko ciąłem z całych płytek... o wysokości 10 cm,.. i zakończyłem plastikowa listwa....
    Jak dla mnie to męczarnią było fugowanie ścian w łazience...
    płyki mam matowe sporo dekorów z wypukłościami i jeszcze takie sobie wymyśliłem obrazki w ramkach.... przekląłem.... ale teraz przyjemnie się wchodzi do łazienki.....i patrzy sie ..... to wszystko zrobiłem sam....
    pozdrówka

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazb
    Z płytkami poradziłem sobie sam - nawet dobrze mi to wyszło, ale ...
    podczas fugowania rozmazalem za mocno fuge na kafelkach i teraz patrząc "pod światło" widać takie jakby plamy po fudze
    Da się to jakoś doczyścić ??
    są specjalne płyny do usuwania plam po fugach z płytek...
    sam miałem taki problem na matowych płytkach ściennych, ale doczyściłem... trochę cierpliwości
    zapytaj w marketach budowlanych....
    tylko uwazaj jak masz gdzies wmontowany kamień naturalny.... bardzo ważne....

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Moja żona te zacieki na płytkach czyściła Cilit-kamień i rdza. Efekt był super. Tylko trzeba to robić w rękawiczkach a następnie przemyć płytki wodą z dowolnym płynem .

  4. #24

    Domyślnie

    A ja dodm cos o wzorku na płytkach, bo sam sie o tym niedawno dowiedziałem.

    Większość płytek (przewaznie podłogowe ) ma strzałki na pod płytkami, a te strzałki zeby wyszedł wzorek należy układać z kierunkiem wskazówek zegara, a nie jak niektórzy robią wszystkie w jedną stronę.

    Jak sie pomiesza płytki z paczkek to potem nie tak łatwoi znaleźć odpowiedni wzór

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.

    Ja dodam, że jak ktoś już opanuje urabianie kleju to płytki kładzie się od góry do dołu bez ostatniej warstwy do ucięcia. Potem podłoga i wykończenie ścian
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Witam.

    Ja dodam, że jak ktoś już opanuje urabianie kleju to płytki kładzie się od góry do dołu bez ostatniej warstwy do ucięcia. Potem podłoga i wykończenie ścian
    Że jak?
    Płytki ścienne układasz od góry do dołu? A to ciekawe. chciałbym widzieć ułożone przez Ciebie płytki na ścianach

  7. #27

    Domyślnie

    Mam ogrzewanie podłogowe elektryczne i kładziemy płytki 60x60. Fugę dajemy na 2mm. Czy nie za mała ta fuga przy ogrzewaniu podłogowym?

  8. #28

    Domyślnie

    łojjjj, a ja bym nie radzila klasc plytek w swoim domu, jesli sie tego nigdy nie robiło. Raczej nie bedzie dobrze
    racja - połóż najpierw płytki u sąsiada
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  9. #29

    Domyślnie

    przy tak dużych płytkach to fuga 3mm będzie za mała - już przy płytkach 40cm zalecana jest fuga 3mm lub większa

  10. #30

    Domyślnie

    Trochę się zapędziłam z tymi rozmiarami tzn. płytka ma 30x60. Podejrzewam, ze to nie zmienia nic. Czy to znaczy, że jeśli mam taką małą fugę to mogą płytki pękać, czy chodzi o względy wizualno-estetyczne? A co z płytkami rektyfikowanymi kładzionymi bezfugowo? Czy wówczas takie płytki kładzie się na podłogi bez ogrzewania podłogowego? Jak to z tym jest?

  11. #31

    Domyślnie

    U mnie fuda będzie na 1.5 mm przy gresie 30x60.
    Na początku miałabyć 3mm. Ale gruba fuga beznadziejnie wygląda przy dużych kaflach i ponoć jest ciężej ją zrobić, żeby ładnie wyglądało.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutek34
    Cytat Napisał marcin714
    Witam.

    Ja dodam, że jak ktoś już opanuje urabianie kleju to płytki kładzie się od góry do dołu bez ostatniej warstwy do ucięcia. Potem podłoga i wykończenie ścian
    Że jak?
    Płytki ścienne układasz od góry do dołu? A to ciekawe. chciałbym widzieć ułożone przez Ciebie płytki na ścianach
    widziałem za granicą Polaków układających płytki w hotelu w łazienkach. WSZYSCY kładli od góry do dołu. Autentycznie. I żadna się nie obsuwała.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie fliziarz też kładł od góry. Taki klej ukręcał, że jak przzkleił płytkę na ścianę to chcąc ją nawet od razu odkleić tzreba bylo się nieźle namęczyć. Ale do tego trzeba doświadczenia. Jak sam próbowałem w kuchni tak robić to płytki mi zjeżdżały więc dałem roboczą listwę startową z kątownika.

  14. #34

    Domyślnie

    męczy mnie to... z jakiej gwary pochodzi określenie f l i z i a r z ? - po polsku kafelkarz/płytkarz?

  15. #35

    Domyślnie

    pochodzi z gwary malopolskiej
    Dostatecznie zaawansowana Technologia niczym nie rozni sie od Magii

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    męczy mnie to... z jakiej gwary pochodzi określenie f l i z i a r z ? - po polsku kafelkarz/płytkarz?
    Z niemieckiego - filesen to płytki. A pewnie PraPolak pierwszy raz zobaczył płytki w Niemczech . Tak samo jak durszlak (Durschlag) czy wichajster (Wie heisst er).

    pozdrawiam
    saper

  17. #37

    Domyślnie

    a ja dopowiem ze płytki są tak rózne ze przy 3 klasie trzeba mieć dobra ręke zeby jakoś to położyc. Przy 1 klasie są nierówne , zależy jaka firma

  18. #38

    Domyślnie

    Róbta jak chceta, byle efekt był

  19. #39

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu.
    Układanie płytek, to jedno - druga sprawa (zapewne równie ważna, jeśli nie najważniejsza): przygotowanie ścian/podłogi.

    Ja u siebie w kuchni / łazience muszę najpierw skuć stare płytki, a dopiero potem położyć nowe. Jak powinienem przygotować powierzchnie "pod glazurę/terakotę"?

    Z końcową fazą (samego "właściwego" kładzenia płytek) rzeczywiście nie ma problemów - jak pisali poprzednicy, wystarczy odrobina sprytu i głowa na karku. Co do przygotowania powierzchni - chętnie posłucham porad osób mądrzejszych i doświadczonych (czyli Waszych rzecz jasna), gdyż nigdy nie miałem okazji widzieć/uczestniczyć w tego typu "przedsięwzięciu"

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    łojjjj, a ja bym nie radzila klasc plytek w swoim domu, jesli sie tego nigdy nie robiło. Raczej nie bedzie dobrze
    Dobrze, że mój mąż o tym nie wie i na razie mu wychodzi


    PS
    Panowie proszę: do cięcia kawelków
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony