dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie Re: KŁADZENIE PŁYTEK POPEŁNIANE BŁĘDY

    Cytat Napisał krolik
    WITAM MAM PYTANIE
    JAKIE PODSTAWOWE BŁĘDY ROBIĄ FACHOWCY PRZY KŁADZENIU PŁYTEK
    PRZECIEŻ KLEJE SĄ WYSOKIEJ JAKOŚCI
    PYTAM BO SAM SPRÓBUJĘ ZAŁOŻYĆ
    właściwie wszystko można spieprzyć.... wszystko, co tylko ci przyjdzie do głowy....
    BOHO
    Warszawa

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał _sobol_
    Z końcową fazą (samego "właściwego" kładzenia płytek) rzeczywiście nie ma problemów - jak pisali poprzednicy, wystarczy odrobina sprytu i głowa na karku. Co do przygotowania powierzchni - chętnie posłucham porad osób mądrzejszych i doświadczonych (czyli Waszych rzecz jasna), gdyż nigdy nie miałem okazji widzieć/uczestniczyć w tego typu "przedsięwzięciu"
    Pozwolę się nie zgodzić. Próbowałem kiedyś położyć płytki na równiutkim tynku i kompletnie mi nie wyszło. Dobrze, że klej jeszcze nie związał bardzo mocno i następnego dnia można było to skuć. Najlepiej "popraktykować" na ścianach garażu czy kotłowni z płytkami po 16zł/m2. A po starych płytkach ściana jest do tynkowania od zera albo położenia płyt g-k. Tynk zejdzie podczas kucia.

  3. #43

    Domyślnie

    Żeby nie spieprzyć....
    24 marca wylane (w zasadzie wysypane ) wylewki betonowe, zbronjone włóknem z dodatkiem pozzolithu, pod spodem podłogówka i moje pytanie:
    czy mogę zabrać sie za układanie płytek na takij powierzchni czy wygrzewać posadzkę - drewno oczywiście czeka ale czy z płytkami musze czekać ??
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  4. #44

    Domyślnie

    Przyjmuje sie , ze wylewka schnie w tempie 1 tydzien na kazdy centymetr , nie mniej jednak niz 28 dni . Odczekaj tyle czasu , wygrzej i kladz plytki .

  5. #45

    Domyślnie

    A jak to wyglada jesli chodzi o glazure układana na ścianie?

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    A co z dylatacją obwodową. Płytki powinno się kłaść do dylatacji, a następnie ją odciąć. Czy może ściąć i płytkę kłaść do ściany na dylatacji? I jak do tego ma się kładzenie cokołów?

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Dylatacje przenosimy na wierzch posadzki, natomiast nacięcia przeciwskurczowe można zacerować..

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Jak dobrze,ze trafiłam na ten wątek dopiero dziś -pewnie nie odważyłabym się sama robić za fliziarza vel kafelkarza

    Ale da się - trochę wiary w swoje możliwości - lektura dobrych artykułów i wio z robotą Panowie i Panie

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki za dużo cennych porad Będziemy z mężem sami kłaść płytki w łazience...mamy z tym już pewne doświadczenie, ale jak się okazało...popełniliśmy kilka błędów. A macie jakieś rady i wskazówki co do układania płytek drewnopodobnych (długich i wąskich)? Jeżeli wątek gdzieś już jest to przepraszam...

  10. #50

    Domyślnie

    Będę kładł płytki na regipsach, z jak długim zębem kupić pace do nakładania kleju? To sie kupuje dłuższy ząb, i rozciąga klej pod odpowiednim kątem trzymając pacę zeby mniej więcej wszędzie było tyle samo kleju?

    Czy jak się układa sciany czy podłogę, to nakłada się pacą klej, a potem jeszcze cieniutko smaruje płytkę?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony